دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی تاثیر طلاق بر گرایش زوجین به جرایم منافی عفت در شهرستان شهرکرد

تحقیقات انجام شده خارجی درارتباط با بزهکاری زوجین و طلاق

1-یوشل و سامنو (1979)، ادعا نموده اند که بزهکاری، یکی از ویژگی‌های شخصیت می‌باشد، اما باید توجه داشت که آن‌ها از نظریه‌ی آیزنک که شخصیت را به صورت یک ویژگی ذاتی ناشی از سیستم عصبی توصیف می‌کرد، پیروی نمی کنند، بلکه آن‌ها نوع شناخت و بینش را مدنظر قرار می‌داند که بر نقش پیش داوری و اشتباه در تفکر در رفتار بزهکاری تأکید می‌نمود. آن‌ها اعتقاد داشتند که شخصیت فرد، شدیداً تحت تأثیر تعامل والدین – کودک در دوران کودکی می‌باشد و در طول دوران زندگی رشد می‌نماید. یوشل و سامنو، بر این باور بودند که کل رفتار انسان نتیجه‌ی روند یک تفکر معقول است. افراد مجرم یا بزهکار به دلیل اشتباه و پیش داوری در افکارشان به یک مرحله‌ی رفتاری می‌رسند که برای اکثر مردم غیر قابل قبول می‌باشد. یوشل سون و سامنو براساس مصاحبه‌ای که از 240 متخلف مرد که از گروه مختلف شامل بیمارستان‌های روانپزشکی و درمانگاه نیز می‌شد، به این نتیجه رسیدند که ویژگی‌های شخصیت افراد بزهکار، دارای چهل نوع اشتباه فکری است. (پو تواین و سامونز 1383، 256).

2-برووسکی (1972)، بر اساس جمع بندی نتایج نه تحقیق آمریکایی که بین سال‌های 1918 تا 1970 انجام شده بودند، میزان اختلال‌های روانی در متهمان و مجرمان را بین 16% تا 95% برآورد کرد و متذکر شد که بیشترین فراوانی به اختلال‌های شخصیت اختصاص داشته است. (راب وابت و فیوناهینز، 1383، 78). اخیرا نیز گون و همکاران (1991)، اطلاعات حاصل از یک مصاحبه‌ی نیمه ساخت یافته و مندرجات پرونده 1365 مرد بزرگسال و 404 بزرگسال جوان در 16 زندان انگلستان را با ضوابط تشخیصی ICD مطابقت داده و به این نتیجه رسیدند که 40% نمونه مورد بررسی ضوابط یک مقوله‌ی تشخیصی مانند سوء مصرف مواد (23%)، اختلال‌های شخصیت (10%)، روان آزردگی (6%)، روان گسستگی (2%) و اختلال‌های جسمانی (8/0%) منطبق بوده است. (وایت و هینز  1383، 127).

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی تاثیر طلاق بر گرایش زوجین به جرایم منافی عفت در شهرستان شهرکرد

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 20

    ت از مراحل متوالی رشد و توسعه که سازمان از آنها عبور می کند.”+ مراکز رشد علمی و دانشگاهی این نوع مراکز رشد+ معمولاً توسط مراجع علمی و دانشگاهی برای توسعه اقتصادی و Read more…

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 19

                                        برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید              Read more…

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 18

                                            برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید          Read more…