بررسی علل قاچاق مواد مخدر و روانگردان در شهرستان مسجد سلیمان -دانلود پايان نامه ارشد حقوق

دانلود پایان نامه های ارشد


دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی علل قاچاق مواد مخدر و روانگردان در شهرستان مسجد سلیمان

عوامل اجتماعی

محیط اجتماعی، از جمله عواملی است که زمینه قاچاق را فراهم می سازد و مسلما بدون درنظر گرفتن عوامل محیط اجتماعی، مفهوم پديده اجتماعی روشن نمی شود و در بررسی محیط اجتماعی قاچاق چیان بايد به عوامل زير توجه شود. در اين قسمت به بررسی عوامل اجتماعی چرداخته خواهد شد.

2-5-2-2-2-1- شهرنشینی

زندگی در شهر عامل مستقیم گرايش به امر قاچاق مواد مخدر نیست، بلکه شرايط موجود در شهرها مخصوصا ازدحام جمعیت، مشکل ترافیك، وضع مسکن، مشکلات و مسائل اقتصادی می گردد و به علت فقدان وضع مالی مناسب سبب افزايش بی قیدي و بی بند و باري و بالاخره عدم انطباق اجتماعی گرايش به قاچاق مواد مخدر افزايش می يابد(دانش، پیشین، ص126).

اما در محیط روستا بايد گفت که روستائیان که اکثرا داراي روابط عاطفی و صمیمی بوده و زندگی مسالمت آمیز دارند در غم و اندوه هم شريك و در مصائب از مساعدت و همیاري به يکديگر مضايقه نمی کنند. روستايیان از بسیاري از مفاسد زندگی در شهرها مصون می باشند ولی روستائیانی که براي کار به شهرها می روند و به علت عدم آگاهی کافی از عوارض قاچاق مواد مخدر طعمه اعضای باند های قاچاق مواد مخدر و روان گردان ها می شوند، و در مراجعت به روستا ها با تبلیغات واهی سایرین را ترغیب به عضویت در این باند ها شوند(پیشین، ص126).

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی علل قاچاق مواد مخدر و روانگردان در شهرستان مسجد سلیمان