بررسی علل قاچاق مواد مخدر و روانگردان در شهرستان مسجد سلیمان -دانلود پایان نامه ارشد حقوق

دانلود پایان نامه های ارشد


دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی علل قاچاق مواد مخدر و روانگردان در شهرستان مسجد سلیمان

عوامل اجتماعی

محیط اجتماعی، از جمله عواملی است که زمینه قاچاق را فراهم می سازد و مسلما بدون درنظر گرفتن عوامل محیط اجتماعی، مفهوم پدیده اجتماعی روشن نمی شود و در بررسی محیط اجتماعی قاچاق چیان باید به عوامل زیر توجه شود. در این قسمت به بررسی عوامل اجتماعی چرداخته خواهد شد.

۲-۵-۲-۲-۲-۱- شهرنشینی

زندگی در شهر عامل مستقیم گرایش به امر قاچاق مواد مخدر نیست، بلکه شرایط موجود در شهرها مخصوصا ازدحام جمعیت، مشکل ترافیک، وضع مسکن، مشکلات و مسائل اقتصادی می گردد و به علت فقدان وضع مالی مناسب سبب افزایش بی قیدی و بی بند و باری و بالاخره عدم انطباق اجتماعی گرایش به قاچاق مواد مخدر افزایش می یابد(دانش، پیشین، ص۱۲۶).

اما در محیط روستا باید گفت که روستائیان که اکثرا دارای روابط عاطفی و صمیمی بوده و زندگی مسالمت آمیز دارند در غم و اندوه هم شریک و در مصائب از مساعدت و همیاری به یکدیگر مضایقه نمی کنند. روستاییان از بسیاری از مفاسد زندگی در شهرها مصون می باشند ولی روستائیانی که برای کار به شهرها می روند و به علت عدم آگاهی کافی از عوارض قاچاق مواد مخدر طعمه اعضای باند های قاچاق مواد مخدر و روان گردان ها می شوند، و در مراجعت به روستا ها با تبلیغات واهی سایرین را ترغیب به عضویت در این باند ها شوند(پیشین، ص۱۲۶).

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی علل قاچاق مواد مخدر و روانگردان در شهرستان مسجد سلیمان