دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 تأثیر آموزش فناوری‌های نوین (GIS, GPS& RS) در توانمندسازی فرماندهان پاسگاه‌های مرزی

5 مروری بر پیشینه علمی سیستم اطلاعات جغرافیایی

اولین نمونه از یک جی‌آی‌اس ملّی، جی‌آی‌اس کانادااست که از اواخر 1960 به این طرف به صورت پیوسته مورد استفاده قرار گرفته است. در دهه‌های 1970 و 1980 میلادی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در فناوری جی‌آی‌اس به وجود آمد، به طوری که عبارت «سیستم اطلاعات جغرافیایی» در مورد مجموعه ابزارهایی برای تحلیل و نمایش نقشه‌ها و ادغام فنون و شیوه‌های آماری و نقشه‌ای و کاربرد فراگیرتر آن، به‌ویژه برای تحلیل تأثیرات وخط مشی‌های دولتی به کارگرفته شد. در حالی‌که سابقه فناوری جی‌آی‌اس درکشورهای غربی ازجمله کانادا وآمریکا به بیش از 40 سال می‌رسد، فناوری جی‌آی‌اس در اغلب کشورهای جهان سوم بسیار جوان می‌باشد. از ویژگی‌های جی‌آی‌اس در کشورهای غربی هماهنگی بین فناوری و آموزش وکاربرد آن است، درحالی که درکشورهای جهان سوم، ورود فناوری قبل از آموزش و مهارت‌اندوزی مربوط به آن صورت می‌گیرد.

سورنسن[1] (1997) از ادغام سیستم موقعیت یاب جهانی و سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تجزیه و تحلیل پویا و به موقع جرائم و اعمال قانون استفاده کرد. مشاهدات این تحقیق نشان می‌دهد که استفاده از تجهیزات دستی کوچک GIS ابزار مناسبی برای نمایش نقاط حساس، مرزها و دیگر ویژگی‌های جغرافیایی و مکان یابی وسایل نقلیه اتوماتیک بزرگ و وسایل نقلیه مصنوعی اتوماتیک است.

لی به یو[2] (2000) از GIS برای تجزیه و تحلیل توزیع جرائم استفاده نمود و از تکنولوژی و روش مورد نظر برای شناسایی مشکل و تحلیل و نقشه برداری فضاهای خطرناک برای کار پلیس پرداخت. نتایج نشان می‌دهد که مدل موردنظر نشان می‌دهد GIS و نقشه برداری ابزاری مناسب برای نمایش دادن و ارزیابی تغییرات و تلفن‌های درخواست خدمات پلیسی در زمان و مکان شهری می‌باشد.

تری و گانتارد[3] (2005) در تحقیقی بیان می‌کنند که تعیین نقشه جرائم به وسیله GIS، نقشه مجازی است که به پلیس این امکان را می‌دهد که مناطق رخداد خطر را با آن تجزیه و تحلیل نمایند. و کاربردهای زیادی مخصوصاً در پلیس پیشگیری دارد. به پلیس کمک می‌کند تا محل رخداد جرائم را شناسایی کرده و استراتژی‌های لازم برای مقابله با جرائم را انجام دهند.

احمد و همکارن[4] (2013) در مقاله ای با عنوان “تجزیه و تحلیل توزیع ایستگاه‌های پلیس در شهر کانو با استفاده از GIS” به توزیع مناسب ایستگاه‌های پلیس با استفاده از GIS پرداخته شد. تحقیقات پیشنهاد می‌کند که به منظور دست یابی به کنترل بهتر موقعیت‌های امنیتی، در نظر گرفتن جمعیت در تعیین ایستگاه‌های بسیار ضروری می‌باشد.

[1] Sorensen

[2] LeBeau

[3] Grantand&Terry

[4] Ahmed et al

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:تأثیر آموزش فناوری‌های نوین (GIS, GPS& RS) در توانمندسازی فرماندهان پاسگاه‌های مرزی

Related Posts

دسته اصلی

نکات مهم درباره استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین

بیت کوین ، بیت کوین چیست ،استخراج بیت کوین ، خرید بیت کوین و داریک لند بیت‌کوین‌ها عموماً از راه فعالیت‌های استخراج بیت کوین که همان فرایند پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین است، بدست می‌آیند. این روش Read more…

دسته اصلی

تاثیر آموزش رفتار سازمانی در موفقیت سازمان

    به نظر شما آموزش رفتار سازمانی چه تاثیری در موفقیت سازمان ها دارد؟ بهتر است قبل از پاسخ به این سوال تعریف اجمالی از رفتار سازمانی داشته باشیم. رفتار سازمانی، مطالعه رفتار انسان Read more…

دسته اصلی

آشنایی با باشگاه استقلال تهران

آشنایی با باشگاه استقلال تهران پیشین باشگاه تاج در سال ۱۳۲۴ تعدادی از دوچرخه‌سواران باسابقه و دارای عناوین قهرمانی در کشور تصمیم گرفتند با ایجاد مرکزی برای گردهمایی‌های دوستانه، پایه‌های یک تشکل صنفی را برپا Read more…