دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   نیاز سنجی آموزش ضمن خدمت آموزگاران مدارس ابتدایی شهرستان بستک

تحزیه و تحلیل شغل یکی از روش های متداول و مهم تعیین نیازهای آموزشی محسوب می شود. در این روش، شغل با استفاده از رویه های مختلفی مانند مشاهده مستقیم، مصاحبه با سرپرستان و شاغلین شغل، بررسی وسایل و موارد مورد استفاده در کار، بررسی اسناد و مدارک و مطالعات قبلی، انجام شغل توسط تحلیل گر، یادداشت های شغلی روزانه، و … به مراحل و اجزای کوچک تجزیه می شود (سولمن[1]،2003).

5- تحلیل وظیفه

این روش قرابت زیادی با تجزیه و تحلیل شغل دارد و در واقع جزئی از آن محسوب می شود. با این حال به عنوان یکی از روش های مشهور نیازسنجی مطرح است. می توان گفت تحلیل وظیفه، به نوعی مرحله هفتم) اولویت بندی دانش، مهارت و نگرش ها: در این مرحله میانگین نمراتی که افراد در مرحله ششم در هر یک از ابعاد مذکور د.م.ن اختصاص داده اند محاسبه و با یکدیگر جمع می شوند. در نهایت د.م.ن ها با توجه به نمره حاصل به ترتیب نزولی می شود.

این روش اگر به منظور تعیین نیازهای آموزشی (معیاری) در سطح شغلی به کار رود در همین نقطه خاتمه می یابد. (دانش، مهارت و نگرش های اولویت بندی شده بیانگر نیازهای آموزشی شغل است) و اگر در سطح فردی اعمال شود لازم است وضع موجود افراد در زمینه د.م.ن های اولویت بندی شده (وضع مطلوب) به طریق مقتضی سنجیده شده فاصله یک شکاف موجود (به عنون نیازهای آموزشی افراد) تعیین شود.

از جمله محاسن این روش می توان به جامعیت و عینیت و دقت بالایی که از آن برخوردار است و نیز قابلیت کاربرد نتایج حاصل در زمینه های دیگر (مانند طراحی دوره های آموزشی، ارزشیابی کارکنان تصمیم گیری در مورد ترفیعات یا جا به جایی های شغلی کارکنان) علاوه بر نیازسنجی آموزشی اشاره نمود. همچنین اولویت بندی نیازها در این روش ساده و کمی شده است.

محدودیت های این روش عبارتند از: ضرورت برخورداری از تخصص و تجربه کافی جهت تحلیل وظایف، زمان گیر و تا حدودی هزینه بر بودن.

6- طراحی الگوی شاغل شایسته

در این روش براساس تحلیل شغل و د.م.ن های لازمی  که برای آن تعیین شده است، تصویر عینی از یک شاغل شایسته و نمونه ارائه می شود. این کار باید با همکاری و همفکری گروهی از کارشناسان و سرپرستان خبره ای که دارای تجربه و شناخت کافی نسبت به شغل مورد نظر هستند انجام شود. انجام این مهم به صور مختلفی ممکن است. در این باره می توان از فنون توافق یابی نظیر دلفی، فیش باول و تل استار به مقتضای موقعیت استفاده نمود (اسحاقی ابیانه، 1385).

7- ارزیابی عملکرد

[1] -Suleimon

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

 نیاز سنجی آموزش ضمن خدمت آموزگاران مدارس ابتدایی شهرستان بستک

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه : نیاز سنجی آموزش ضمن خدمت آموزگاران مدارس ابتدایی شهرستان بستک

Related Posts

دسته اصلی

نکات مهم درباره استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین

بیت کوین ، بیت کوین چیست ،استخراج بیت کوین ، خرید بیت کوین و داریک لند بیت‌کوین‌ها عموماً از راه فعالیت‌های استخراج بیت کوین که همان فرایند پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین است، بدست می‌آیند. این روش Read more…

دسته اصلی

تاثیر آموزش رفتار سازمانی در موفقیت سازمان

    به نظر شما آموزش رفتار سازمانی چه تاثیری در موفقیت سازمان ها دارد؟ بهتر است قبل از پاسخ به این سوال تعریف اجمالی از رفتار سازمانی داشته باشیم. رفتار سازمانی، مطالعه رفتار انسان Read more…

دسته اصلی

آشنایی با باشگاه استقلال تهران

آشنایی با باشگاه استقلال تهران پیشین باشگاه تاج در سال ۱۳۲۴ تعدادی از دوچرخه‌سواران باسابقه و دارای عناوین قهرمانی در کشور تصمیم گرفتند با ایجاد مرکزی برای گردهمایی‌های دوستانه، پایه‌های یک تشکل صنفی را برپا Read more…