دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   نقش ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر

 

3

تلاشي دريغ نكرد به طوري كه رابطه آمريكا با ناتو و نيز نقش ناتو را در مناسبات بين المللي را مي‌توانيم به چندين مرحله تقسيم كنيم:

از جمله:

1- مأموريت‌هاي خارج از منطقه در طول سال‌هاي دهه 90

2- نگاه ناتو به روسيه از همكاري تا چالش‌ها

3- ناتو و آمريكا پس از 11 سپتامبر

 

ج- جمهوري‌هاي خارج نزديك، كه براي روسيه جمهوريهاي بالتيك و جمهوريهاي خارج نزديك از اهميت فراوان برخوردارند به طوري كه به عنوان منطقه حائلي بين روسيه و ناتو و آخرين سپر دفاعي به شمار مي‌آيند.

3- گسترش ناتو در راستاي كاهش اقتدار روسيه در نظام بين المللي- روسيه به عنوان ميراث دار شوروي اتمي همچنان براي دولتهاي غربي به ويژه ايالات متحده يك تهديد به شمار مي‌آيد و از نگاه مسكو، دولت‌هاي غربي خواستار روسيه‌اي در انزوا و محدود به مرزهاي خويش هستند.

4- توجه به روس‌هاي ساكن جمهوري‌هاي خارج نزديك- پس از فروپاشي شوروي جمعيتي روس‌هاي ساكن در اين جمهوري‌ها رقم قابل توجهي است كه در صورت عدم توجه مسكو به وضع رفاهي آنها و بازگشت آنها به روسيه خطر بزرگي براي كشور و امنيت داخلي روسيه است.

اهداف ناتو را در گسترش به شرق جداي از مسأله روسيه كه در راستاي تأمين امنيت دو چندان است را مي‌توانيم به دستيابي به منافع اقتصادي اشاره كنيم. كه اغلب كشورهاي اروپاي شرقي براي بهبود وضع اقتصادي خود و گسترش روابط تجاري اغلب با كشورهاي اروپاي غربي و آمريكا گرايش به سمت ناتو پيدا كردند.

 3-7-3- ناتو و آمريكا پس از 11 سپتامبر

حادثه 11سپتامبر بر روابط بين‌الملل و نيز وضعيت ناتو تأثير بسياري داشت به طوري كه گردش توجهات اين اتحاديه به سوي جهان اسلام به خصوص اعراب و القاعده و گسترش بيشتر به سوي اروپاي شرقي و حساسيت زدايي از روسيه از جمله اين تأثيرات است.

پس از 11 سپتامبر روابط فرا آتلانتيكي را مي‌توان به سه دوره مختلف تقسيم كرد:

1- دوران طلايي حمايت از آمريكا- اين دوره با طرح مفاهيم جديد و وحدت بخشي كه توجيه كننده بودند همچون «جديت خطر تروريسم» و «مبارزه با تروريسم» آغاز شد. 11 سپتامبر روابط امنيتي و عملياتي فرا آتلانتيكي را در سه شكل متجلي ساخت:

الف- همكاري پليسي و قضايي

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

 نقش ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Related Posts

دسته اصلی

حفاظ شاخ گوزنی

تولید کننده مستقیم:حفاظ های ساختمانی:حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه رو دیواری با مناسب ترین قیمت و کیفیت حفاظ شاخ گوزنی با ساختار فلزی که از میلگرد های تیز و فرم داده شده تشکیل شده Read more…

دسته اصلی

گل فروشی اینترنتی

برای شرکت در مراسم ترحیم ضروری است آداب و رسومی را رعایت کنیم. از جمله رسوماتی که در مراسمات ترحیم مشاهده می شود، ارسال تاج گل مخصوص مراسم ختم جهت همدردی با خانواده متوفی است Read more…

دسته اصلی

آشنایی با نقاشی پاستل

مدیوم(متریال) پاستل چیست؟ پاستل از رنگدانه های پودری به هم چسبیده تشکیل شده که برای مابقی مدیوم های نقاشی هم به کار میرود. پاستل ها مدیوم های بسیار حساسی هستند که برای فیگور و چهره Read more…