دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   نقش ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر

 

3

تلاشي دريغ نكرد به طوري كه رابطه آمريكا با ناتو و نيز نقش ناتو را در مناسبات بين المللي را مي‌توانيم به چندين مرحله تقسيم كنيم:

از جمله:

1- مأموريت‌هاي خارج از منطقه در طول سال‌هاي دهه 90

2- نگاه ناتو به روسيه از همكاري تا چالش‌ها

3- ناتو و آمريكا پس از 11 سپتامبر

 

ج- جمهوري‌هاي خارج نزديك، كه براي روسيه جمهوريهاي بالتيك و جمهوريهاي خارج نزديك از اهميت فراوان برخوردارند به طوري كه به عنوان منطقه حائلي بين روسيه و ناتو و آخرين سپر دفاعي به شمار مي‌آيند.

3- گسترش ناتو در راستاي كاهش اقتدار روسيه در نظام بين المللي- روسيه به عنوان ميراث دار شوروي اتمي همچنان براي دولتهاي غربي به ويژه ايالات متحده يك تهديد به شمار مي‌آيد و از نگاه مسكو، دولت‌هاي غربي خواستار روسيه‌اي در انزوا و محدود به مرزهاي خويش هستند.

4- توجه به روس‌هاي ساكن جمهوري‌هاي خارج نزديك- پس از فروپاشي شوروي جمعيتي روس‌هاي ساكن در اين جمهوري‌ها رقم قابل توجهي است كه در صورت عدم توجه مسكو به وضع رفاهي آنها و بازگشت آنها به روسيه خطر بزرگي براي كشور و امنيت داخلي روسيه است.

اهداف ناتو را در گسترش به شرق جداي از مسأله روسيه كه در راستاي تأمين امنيت دو چندان است را مي‌توانيم به دستيابي به منافع اقتصادي اشاره كنيم. كه اغلب كشورهاي اروپاي شرقي براي بهبود وضع اقتصادي خود و گسترش روابط تجاري اغلب با كشورهاي اروپاي غربي و آمريكا گرايش به سمت ناتو پيدا كردند.

 3-7-3- ناتو و آمريكا پس از 11 سپتامبر

حادثه 11سپتامبر بر روابط بين‌الملل و نيز وضعيت ناتو تأثير بسياري داشت به طوري كه گردش توجهات اين اتحاديه به سوي جهان اسلام به خصوص اعراب و القاعده و گسترش بيشتر به سوي اروپاي شرقي و حساسيت زدايي از روسيه از جمله اين تأثيرات است.

پس از 11 سپتامبر روابط فرا آتلانتيكي را مي‌توان به سه دوره مختلف تقسيم كرد:

1- دوران طلايي حمايت از آمريكا- اين دوره با طرح مفاهيم جديد و وحدت بخشي كه توجيه كننده بودند همچون «جديت خطر تروريسم» و «مبارزه با تروريسم» آغاز شد. 11 سپتامبر روابط امنيتي و عملياتي فرا آتلانتيكي را در سه شكل متجلي ساخت:

الف- همكاري پليسي و قضايي

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

 نقش ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Related Posts

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج

پیچ و رول پلاک نما ساختمان به  منظور محکم کردن سنگ نما جهت جلوگیری از سقوط برسر افراد و عابرین و اجسام میباشد سنگ های نما ساختمان ها در اثر گذشت زمان و با نفوذمواد Read more…

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 20

    ت از مراحل متوالی رشد و توسعه که سازمان از آنها عبور می کند.”+ مراکز رشد علمی و دانشگاهی این نوع مراکز رشد+ معمولاً توسط مراجع علمی و دانشگاهی برای توسعه اقتصادی و Read more…

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 19

                                        برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید              Read more…