پایان نامه

عنوان پایان نامه :هتل بانوان در شهر مقدس قم

ریشه انگلیسی این صنعت نوین در نام بسیاری از این مکان ها دیده می شود. نیس یکی از اولین و خوش ساخت ترین  مناطق برای گذراندن  تعطیلات  است که در ریوا در فرانسه  واقع شده، گردشگاه وسیعی در امتداد خط ساحلی که تا به امروز به عنوان تفرج گاه فرشتگان شناخته  شده و یا در مناطق تاریخی در قاره اروپا، هتل های کاخ مانند خوش ساخت با این اسامی شناخته می شوند. هتل بریستون، هتل کارلتون یا هتل مجستیک که نشانی از تسلط و نفوذ مشتریان انگلیسی است به نواحی که در سالهای اولیه ساخته شده اند. حتی ورزشهای زمستانی در واقع به عنوان ورزش تفریحی و نه روشی برای جا به جای توسط طبقات خوش گذرات انگلیسی ابداع شدند.
   توریسم جمعی:

توریسم جمعی تا زمانی که دو چیز پدید نیامده بودند توسعه نیافت:

1-آموختن  زبان های  مختلف که  به حمل  و نقل  تعداد زیادی مسافر در زمان کوتاه به تفرج گاه ها کمک کرد.

2-  پیشرفت وضع اقتصادی که به طبع آن تعداد بیشتری از مردم از مزایای زمان تفریح و استراحت خود برخوردار شدند.

بزرگترین تحول اختراع راه آهن بود که در پنجم جولای1841اولین تور گروهی در تاریخ را هماهنگ کرد. بدین ترتیب یک ترن را برای گروهی از پیروان اصل منع استعمال مشروبات الکلی به صورت چنانچه بخواهیم درباره تاریخچه جهانگردی مطالعه کنیم به خاطره و سرگذشت کسانی برخورد می کنیم که به نقاط مختلف جهان سفر کرده و مدت زمانی کوتاه یا بلند را بین اقوام دیگر به سر برده اند و نحوه زندگی، آثار هنری صنایع و دیگر خصوصیات ملل مختلف را از نزدیک دیده یا از زبان دیگران شنیده اند و پس از بازگشت، دیده هاو شنیده ها خود را به رشته تحریر درآورده اند یا برای دیگران بیان کرده اند که سینه به سینه به نسلهای بعدی منتقل گردیده و بعضا جنبه افسانه نیز به خود گرفته است.

این آثار مکتوب و به جا مانده به شناخت تاریخ، جغرافیایی مکانی و شرایط زندگی حکومتی گذشتگان کمک می کند. علاوه بر این، گاهی فعالیت جهانگردی در سرنوشت جوامع و اقوام مختلف و حتی جهان تاثیر داشته است، از جمله می توان به سفرهای دریایی گریستف کلمب اشاره کرد که پس از تحمل سختی ها و مرارتهای فراوان، پا به سرزمینی نهاد که بعدها نام آمریکا را به خود گرفت.

مارکوپولو نیز جهانگردی است که به همراه پدر خود به چین رفت. مارکو مدتی در چین و جزایر جنوب شرقی آسیا سیاحت کردو  پس از بازگشت به وطن، سفرنامه ای به نام «عجایب» منتشر نمود.

در کنار این افراد، بزرگانی از ایران هم با سفر به نقاط مختلف جهان مجموعه ای از دیده ها و شنیده ها را جمع آوری کرده اندو کتب ارزشمندی در این زمینه به رشته تقریر در آورده اند. از جمله دو کتاب گلستان و بوستان که نتیجه سالها جهانگردی سعدی شیرازی بوده است و « تحفه النظار و غرائب الامصار» که حاصل سفرهای 29 ساله ابن بطوطه است.

ناصر خسرو نیز در سن چهل سالگی به جهانگردی و سیر آفاق پرداخت و سفر نامه ای را که نتیجه هفت سال گردش در حجاز، آسیای صغیر، سوریه  مصر است، به رشته تحریر در آورد.

   3-18- تاریخچه گردشگری در جهان و ایران

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 20

    ت از مراحل متوالی رشد و توسعه که سازمان از آنها عبور می کند.”+ مراکز رشد علمی و دانشگاهی این نوع مراکز رشد+ معمولاً توسط مراجع علمی و دانشگاهی برای توسعه اقتصادی و Read more…

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 19

                                        برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید              Read more…

دسته اصلی

موضوعات سایت (رشته مدیریت و اقتصاد)- قسمت 18

                                            برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید          Read more…