دانلود پایان نامه

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

این مطلب دقیقا برای شما نوشته شده است، زیرا در آن نکات کلیدی و بنیادی درباره سئو که شما در شروع کار خود باید آنها را مد نظر داشته باشید آورده شده است. ایجاد یک تجارت کوچک کار سختی است و آمارها نشان می دهند که اغلب تجارت های کوچک در سال اول شروع کار خود، دست از کار می کشند و درصد عمده ای از صاحبان تجارت های کوچک که سال اول را دوام می آورند در طول ۴ سال بعدی، تجارت خود را مختومه اعلام می نمایند.

البته ممکن است این اتفاق برای تجارت های بزرگ نیز رخ دهد اگر و تنها اگر آنها نتوانند خود را با تغییرات دنیا و پیشرفت های علم روز دنیا همسو نمایند. بازاریابی کار مشکلی است و بازاریابی دیجیتال حتی از آن هم مشکل تر است زیرا سرنوشت آن نامعلوم بوده و بروز اشتباه در آن ماه ها بعد نتایج خود را نشان می دهد. اما اگر یک تجارت کوچک بتواند در بازاریابی دیجیتال عملکرد موفقی داشته باشد می تواند حتی با تجارت های بزرگ به رقابت بپردازد. البته این مساله ملزم به آن است که تجارت های کوچک بتوانند در نتایج جستجوهای ارگانیک رتبه خوبی کسب نمایند و یا در فیچر اسنیپت ها جایی برای خود بیابند و برای تجارت خود یک لیستینگ ایجاد نمایند.

با انجام این کارها تجارت های کوچک می توانند اعتماد مشتریان را جلب نمایند و در دنیای تجار برای خود جایی باز کنند.

اگر شما قصد دارید شروع به انجام دادن اقداماتی در زمینه سئو برای وب سایت خود نمایید چندین راه پیش رو خواهید داشت، راه اول آن است که خودتان وارد عمل شوید و مطالعات زیادی در این زمینه انجام دهید و سپس نکات سئو را در وب سایت خود شخصا پیاده سازی نمایید.

راه دوم آن است که شما یک متخصص سئو استخدام کنید تا بر روی وب سایت شما کار کند و راه سوم آن است که شما کار خود را به یک آژانس یا کمپانی مشخص که کار آن سئو است و متخصصان زیادی را به کار گرفته است بسپارید.
اگر می خواهید خودتان وارد عمل شوید باید به موتورهای جستجوگر از این دید نگاه کنید که هدف آنها تنها و تنها آن است که بهترین و مناسب ترین نتایج ممکن را برای سوالات کاربران فراهم نمایند. پس اگر شما می خواهید که در مقابله با این موتورها به بهترین نتایج دست یابید باید بتوانید پیش بینی کنید که مخاطبان شما به چه نوع محتواهایی نیاز دارند و به دنبال چه مطالبی هستند، سپس آن مطالب را به بهترین شکل برای آنها فراهم کنید.
برای شروع باید نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 • وب سایت شما باید دارای ساختار مناسبی باشد و ریسپانسیو باشد.
 • محتوای وب سایت شما باید جذاب و منحصر به فرد باشد.
 • بازاریابی محتوا باید درون محتواهای شما گنجانده شود.
 • کسب اعتبار با استفاده از لینک بیلدینگ در رتبه بندی وب سایت بسیار تاثیر دارد.
 • اگر تجارت شما محلی است باید وب سایت شما محلی سازی شود.
 • نکات سئوی درون صفحه باید در وب سایت شما استفاده شود.

چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟
هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.
● ابزارهای SEO چیست؟
در اینجا می خواهیم درباره ابزارهای SEO یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو صحبت کنیم و تعدادی از آنها را معرفی کنیم.
▪ Keyword Suggestion پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی:
همانطور که در بالا گفتیم کلمات کلیدی در جذب موتورهای جستجو نقش به سزایی دارند. شما می توانید با استفاده از Keyword Suggestion کلمات کلیدی بهتر و جذاب تری را انتخاب کنید.
▪ Google Rank Checkerچک کننده امتیاز شما در گوگل:
موتور جستجوی گوگل با محاسباتی خاص و دقیق به وب سایت ها امتیاز می دهید، هر چه امتیاز سایت شما در گوگل بالاتر باشد ارزش سایت شما بالاتر است. معمولا چک کردن این امتیاز آسان نیست اما این ابزار در بیشتر سایت های مرتبط باTools SEO کار شما را آسان کرده و شما می توانید به راحتی امتیاز خود را در گوگل چک کنید.
▪ Link Popularity محبوبیت لینک:
محبوییت لینک به شما نشان می دهید که در موتورهای جستجوی مختلف وقتی شما را جستجو می کنند چه تعداد نتیجه ظاهر می شود و جدیدن از این ابزار برای مقایسه کردن بین چند وب سایت استفاده می شود.
▪ Search Engine Position وضعیت سایت شما در موتورهای جستجو:

 

                                    برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

این ابزار هم تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نمایش می دهد. در کل Web Site Optimization Tools یا ابزارهای بهینه سازی وب سایت که انواع مختلف و متنوعی دارند. البته یکی از خدماتی که بیتا سافت ارائه می دهد خدمات SEO می باشد که وب سایتهایی که توسط این شرکت طراحی و پیاده سازی شده اند دارای بهترین رتبه در موتورهای جستجوی بزرگ می باشند.

سئو SEO چیست؟

سئو سایت برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند. سئو سایت را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها و استاندراد ها برای ارتقا و رشد وب سايت ها در فضای مجازی اينترنت دانست. در اين مقاله به شناخت سئو و به بررسی دقيقتر آن می پردازيم.

آشنايی با سئو سايت

همانطور كه همه ميدانيم امروزه در فضای مجازی اينترنت وب سايت و سئو به عنوان بزرگترين سرويس و خدمات برای كسب و كار میباشد و از شركت های كوچک و تازه كار تا شركتهای بزرگ و برندهای معروف در آن به رقابت می پردازند امروزه داشتن وب سايت  از اهميت مهمی برخوردار است و سازمان و شركت ها تمام سرمايه گذاری خود را در اينترنت هزينه ميكنند تا محصولات خود را در تمام جهان معرفی كنند.

اما موضوع مهم اين است كه از بين اين همه وب سايت كدام موفقتر خواهد بود تا بتواند بازاريابی بهتری داشته باشد كدام ميتواند بهترين رتبه نزد موتورهای جستجو را كسب كند. همانطوركه برای ثبت يک شركت مراحلی را بايد انجام داد برای رشد يک وب سايت بايد بهینه سازی های انجام  شود و آن سئو وب سايت است كه شامل محتوای مناسب كلمات مرتبط ارتباط صفحات و بک لینک های داخلی و خارجی و خيلی موارد ديگر كه در طراحی سايت بايد مورد توجه قرار بگيرد.

با آموزش سئو می توانید رتبه سایت خود را در گوگل از طریق عبارات و کلمات مربوط به کسب و کارتان بالا ببرید. نکته مهم این است که با توجه به افزایش اینترنت و فضای مجازی هر فردی بعد از وب سایت خود به این فکر وا می دارد که علت نیاز سئو سایت چیست و چرا باید برای خود بهینه سازی سایت داشته باشد. هر فردی که نیاز به تجارت الکترونیک را در زمینه ی کاری خود ببیند برای هر نوع فعالیت اقتصادی هرچند کوچک باشد برای معرفی محصولات و خدمات خود نیاز به خدمات سئو حرفه ای دارد به عبارتی می تواند نقش مهمی در وب سایت شما داشته باشد، شما با استفاده از سئو حرفه ای می توانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان معرفی کنید.

برای پیشی گرفتن از رقبای خود این بهینه سازی میتواند یک مزیت برای شما باشد. تا بتوانید بازاریابی خود را گسترش دهید و میزان درآمد خود را بالا ببرید. بالا بردن اعتبار شما حتی توسط سئو ارزان خوب یکی دیگر از دلایل می باشد كه اعتماد مشتری را به کسب و کار شما بهبود می بخشد و از تجارت شما یک شرکت محترم و معتبر خواهد ساخت. و تصویر کلی کسب و کار خود را به عموم مردم بهتر جلوه خواهد داد و به نوبه خود باعث افزایش اعتماد مشتریان خود نسبت به سازمان شما خواهد بود.

با توجه به اینکه روز به روز افراد بیشتری به اینترنت دسترسی پیدا می کنند می تواند شهرت کسب و کار شما را بیش از آنکه شما تصور می کنید بیشتر کند و این خود یک امتیاز برای بدست آوردن درآمد بیشتر می باشد. كاربران اولین جایی که به دنبال شرکت شما میگردند، بر روی اینترنت است. شما با استفاده از سئو می توانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید، اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید. اینترنت یک روش کارآمد برای افراد است و به مشتریان کمک می کند که قیمت ها را مقایسه کرده و در فروشگاه های آنلاین خرید انجام دهند.

چرا وب سایت من به سئو SEO نیاز دارد؟

اکثر ترافیک وب توسط موتورهای جستجو عمده تجاری، گوگل، بینگ و یاهو هدایت می شود. اگرچه رسانه های اجتماعی و سایر انواع ترافیک می توانند بازدید شما را به وب سایت شما ایجاد کنند، موتورهای جستجو، روش اصلی برای ناوبری برای اکثر کاربران اینترنت هستند. این درست است که آیا وب سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را ارائه می دهد. اما موتورهای جستجو منحصر به فرد هستند که در آنها ترافیک هدفمند را فراهم می کنند که به دنبال چیزی هستند که شما پیشنهاد می کنید.

موتورهای جستجو جاده هایی هستند که این اتفاق می افتد. اگر موتورهای جستجو نمیتوانند سایت شما را پیدا کنند یا مطالب خود را به پایگاه داده های خود اضافه کنند، فرصت های باور نکردنی برای هدایت ترافیک به سایت خود را از دست می دهید. جستجو کلماتی که کاربران در جعبه جستجو وارد می کنند ارزش فوق العاده ای را حمل می کنند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند باعث موفقعيت و يا شكستن یک سازمان باشد. ترافیک هدفمند به یک وب سایت می تواند تبلیغات، درآمد و سود زيادی را مانند دیگر کانال های بازاریابی فراهم کند. سرمایه گذاری در جستجوگرها می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی و ارتقاء، میزان استثنایی بازده داشته باشد.

آیا می توانم سئو SEO را برای خودم انجام دهم؟

دنیای جستجوگرها پیچیده است، اما اکثر افراد به آسانی می توانند مبانی را درک کنند. حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش رایگان سئو (SEO) به طور گسترده در وب در دسترس است، این را با یک تمرین کوچک ترکیب کنید و به خوبی در راه تبدیل شدن به یک برند باشید. بسته به تعهد زمان شما، تمایل شما برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت شما، ممکن است تصمیم بگیرید که شما نیاز به متخصص برای رسیدگی به امور را برای وب سايت شما داشته باشید. شرکت هایی که سئو را انجام می دهند ممکن است متفاوت باشند برخی تمرکز خاصی دارند، در حالی که دیگران یک رویکرد گسترده تر و عمومی تر دارند.

 

چرا موتورهای جستجو نمی توانند سایت من را بدون سئو تشخیص دهند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای اصلی همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را بهبود ببخشند تا وب سايت را عمیق تر بررسی کنند و نتایج بهتر را به کاربران نشان دهند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که سئو مناسب می تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان را به شما جلب كند، موجب افزایش بازدید وب سایت شود اما یک حرکت اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجو پنهان و یا دفن کند.

علاوه بر ساختن محتوا در موتورهای جستجو، موتور جستجو نیز به ارتقاء رتبه بندی ها کمک می کند تا محتوا را در جایی قرار دهد که جستجوگران راحت تر آن را پیدا کنند. اینترنت در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای رقابتی است، و آن دسته از شرکت هایی که جستجوگرها را انجام می دهند، در بازدید کنندگان و مشتریان از مزایای مورد نظر خود برخوردار خواهند بود. گوگل توصیه می کند برای رتبه بندی بهتر در موتور جستجو صفحات عمدتا برای کاربران باشد، نه برای موتورهای جستجو. کاربران خود را فریب ندهید یا مطالب مختلفی را به موتورهای جستجو ارائه ندهید تا آنچه كه شما می خواهيد به کاربران نمایش داده شود.

یک سایت را با یک سلسله مراتب روشن و لینک های متنی ایجاد کنید. هر صفحه باید از حداقل یک پیوند متنی استاتیکی باشد. یک سایت مفید و اطلاعاتی را ایجاد کنید و صفحاتی را که به وضوح و دقیقا محتوای شما را توصیف می کنند بنویسید. اطمینان حاصل کنید که تيتر عناصر و ویژگی های اسم های شما توصیفی و دقیق هستند. یک جنبه مهم جستجوگرها، ساختن وب سایت شما برای هر دو کاربر و موتورهای جستجوگر است. اگر چه موتورهای جستجو به طور فزاینده پیچیده شده اند، اما همچنان نمی توانند یک صفحه وب را ببینند و درک کنند. سئو به موتورها کمک می کند تا در مورد هر یک از صفحات مورد نظر و چگونگی آن برای کاربران مفید باشد.

اطمینان حاصل کنید که محتوای شما دیده می شود

بدست آوردن جزئیات فنی وب سایت سازگار با موتورهای جستجو صحیح است، شما همچنین باید محتوای خود را به بازار عرضه کنید. موتورهای خودشان هیچ فرمولی برای ارزیابی کیفیت محتوای وب ندارند. در عوض، تکنولوژی جستجو بر پایه معیارهای مرتبط و با اهمیت است و این معیارها را با ردیابی آنچه مردم انجام می دهند اندازه گیری می کند بنابراین، شما نمیتوانید فقط یک وب سایت کامل ایجاد کنید و محتوای عالی را بنویسید؛ شما همچنین باید این مطلب را به اشتراک بگذارید و درباره آن صحبت کنید.

تغييرات الگوريتمهای موتور جستجو و سئو

هنگامی که بازاریابی جستجو در اواسط دهه 1990 آغاز شد، تگ متا کلمات کلیدی به طور منظم از تاکتیک های لازم برای رتبه خوب بود. در سال 2004، لينک های پیوند با متن ، خرید انبوه لینک ها، گرفتن بک لينک از هر وب سايتی و در سال 2011، بازاریابی رسانه های اجتماعی و جستجوی عمودی، روش های اصلی برای انجام بهینه سازی موتورهای جستجو هستند. موتورهای جستجو الگوریتم های خود را با این تکامل هماهنگ کرده اند، بنابراین بسیاری از تاکتیک هایی که در سال 2004 کار می کردند می توانند امروز به وب سايت شما آسیب برسانند.

آینده نامعلوم است، اما در جهان جستجو، تغییر دائمی است. به همین دلیل، بازاریابی جستجو برای کسانی که مایل به حفظ رقابت در فضای اينترنت هستند، همچنان یک اولویت است. برخی ادعا می کنند که سئو تاثيری ندارد همانطور که می بینیم، نیازی به دفاع وجود ندارد جز منطق ساده، وب سایت ها برای توجه و جایگذاری در موتورهای جستجو رقابت می کنند و کسانی که  دانش و تجربه کافی برای بهبود رتبه بندی وب سایت خود را دارند، مزایای افزایش ترافیک و دید را دریافت می کنند.

بطور کلی اهداف سئو سایت را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

 • بهینه سازی سایت
 • افزایش ورودی گوگل
 • افزایش بازدید سایت
 • افزایش پیج رنک گوگل
 • تبديل شدن شما به يک برند
 • افزایش ترافیک وب سايت
 • بالا رفتن رتبه وب سايت در نتایج موتور جستجو
 • افزایش فروش محصولات
 • قدرتمندترين ابزار تبليغات در اينترنت
 • بازاریابی اینترنتی
 • ایمیل مارکتینگ

 

 

سئو داخل صفحه

اين بخش به حرفه ای بودن طراحی سايت شما مربوط می شود كه شامل طراحی صفحات و برگه و ارتباط آنها باهم لينک سازی و كد نويسی های استاندارد رعايت اصول محتوا و دسته بندی ها سرعت باز شدن صفحات كه به مقدار حجم آنها بستگی دارد امنيت وب سايت نوع