دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

بند چهارم- کنوانسیونهای 1907 لاهه

تا قبل از معاهدات 1907 لاهه، اصل تمایز میان نظامیان و غیر نظامیان و حمایت از غیر نظامیان بصورت عرفی مورد پذیرش قرار گرفته بود. بطور مثال در یازدهم آگوست سال 1870 پادشاه ویلیام از پروس اعلام می کند که من علیه سربازان فرانسوی می جنگم و علیه مردم فرانسه نمی جنگم.

اگر چه در معاهدات و اعلامیه های قبل از سال 1907 بطور مستقیم مسئله تمایز و حمایت را مورد توجه قرار ندادند، ولی اصول تمایز و حمایت را بطور غیر مستقیم مورد توجه قرار دادند.

در اعلامیه سن پطرزبورگ 1868 و اعلامیه بروکسل 1874، مقرراتی در زمینه محدودیت توسل به استفاده از وسایل جنگی که باعث ایجاد دردهای زائد می شود یا محدودیت در استفاده از گازهای سمی و خصوصاً عدم استفاده از سلاح دم – دم و ممنوعیت خیانت جنگی، وضع شده است که این اقدامات بطور غیر مستقیم غیر نظامیان را تحت تاثیر قرار می دهند.

در کنفرانسهای 1907 لاهه، دوازده معاهده مربوط به حقوق جنگ تنظیم شد که این معاهدات در زمینه سلاحهای ممنوعه، قواعد جنگ دریایی، قواعد جنگ زمینی، حقوق بی طرفی، و غیره می باشند.

معاهده چهارم 1907 لاهه که به قوانین و رسوم جنگی در جنگ زمینی اختصاص یافت، علاوه بر بررسی مسائل حقوق در جنگ، مسائلی در زمینه حمایت از افراد غیر نظامی و اموال غیر نظامی و حقوق ساکنین سرزمین اشغالی نیز مورد توجه قرار گرفت.

مهمترین ماده از معاهده مذکور همانا ماده 22 است که حق طرفین متخاصم را در انتخاب وسایل مبارزه نامحدود نمی داند که در حقیقت ماده 22 اصل اساسی در حقوق جنگ را بیان کرد. البته در طول بررسی حمایت از افراد و اموال غیر نظامی، قواعد حقوقی عهدنامه چهارم 1907 لاهه  را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

دسته‌ها: دسته اصلی