دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

بند چهارم: جنگ غزه، 2008 م

تجاوز نظامی اسرائیل علیه نوار غزه مورخ 27 دسامبر 2009 در تاریخ جنگهای خاورمیانه، بعنوان یکی از ویرانگرترین وقایع و رویدادها اثر پایداری را بر چهره سیاسی منطقه گذاشته است. نبرد رژیم اشغالگر و حماس در غزه از 27 دسامبر 2008 آغاز و تا 27 ژانویه 2009 بطول انجامید. از سال 2007 میلادی، ارتش اسرائیل به دلایل تاکتیکی و حفظ امنیت جانی سربازان خود، از شهرهای نوار غزه خارج شد. اما به دفعات متعدد این منطقه را به بهانه های مختلف مورد حمله نظامی قرار داده و خسارتهای جانی و مالی زیادی به مردم غزه وارد کرده است. در این مدت غزه تحت محاصره کامل هوایی، دریایی و زمینی قرار داشته و به بهانه جلوگیری از ورود سلاح به غزه، تمام گذرگاههای عبوری از جمله گذرگاه رفح، تحت شدیدترین کنترل قرار داشته و دارد، بگونه ای که حتی از واردات بسیاری از مواد و کالاهای ضروری و اولیه جلوگیری می شود.[1]

در حین این درگیریها و مسایل، توافقنامه آتش بس 6 ماهه ای بین حماس و رژیم صهیونیستی منعقد گردید که طرفین را از اقدام به حملات مسلحانه باز می داشت. پس از پایان آتش بس، بدلیل محاصره اقتصادی شدید غزه، حماس با تمدید آن موافقت نکرد. اسرائیل 5 روز پس از آتش بس، به ناگاه و بطور غیر قابل پیش بینی، غزه را مورد هجوم همه جانبه قرار داد که این جنگ 22 روز بطول انجامید. اسرائیل حملات هوایی گسترده ای را توسط 64 هواپیمای جنگنده و هلیکوپتر آغاز و در ساعات نخست حدود 100 تُن موشک و بمب به سوی نوار غزه شلیک کرد.

[1] – حبیب زاده، توکل، «رفتار رژیم اسرائیل در جنگ غزه از منظر حقوق بشر دوستانه»، مجموعه مقالات ابعاد حقوقی جنگ اسرائیل علیه غزه، تدوین دکتر سعید بیگدلی، تهران، دانشگاه امام صادق، سال 1388، ص 21.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

دسته‌ها: دسته اصلی