دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

بند دوم- اعلامیه سن پطرزبورگ

در سال 1868 سزار الکساندر دوم از روسیه، به منظور کاهش تا حد ممکن فجایع جنگ، پیشنهاد تشکیل اجلاس را داد که این کنفرانس بین المللی در سال 1868 تشکیل شد و اعلامیه ای طی این کنفرانس به تصویب رسید.

مسئله ای که در مقدمه اعلامیه به آن اشاره شد این بود که کشورها می پذیرند که تنها هدف مشروع در جنگ تضعیف دشمن است و نابودی مطلق دشمن نباید هدف باشد.

در این اعلامیه استفاده از برخی سلاح از قبیل گلوله های انفجاری و پرتاب شونده های با وزن کمتر از 400 گرم و همچنین دم دم مورد ممنوعیت قرار گرفت. مقدمه این اعلامیه تئوریهای مطرح شده از طرف ژان ژاک روسو را مورد توجه قرار داده و همچنین بیان اصل کلاسیک عدم ایجاد دردهای زائد از این مقدمه استنباط می شود.

اگر چه دستاوردهای این کنفرانس چندان زیاد نبود ولی بر روی توافقات آینده حقوق جنگ تاثیر زیاد گذاشت و این کنفرانس سرآغاز تدوین بین المللی حقوق جنگ مطرح است.

بند سوم- اعلامیه بروکسل

اعلامیه 1874 بروکسل هم در توسعه و تدوین قواعد جنگ نقش بسزائی داشت. در این اجلاس کارشناسان حقوق بین الملل به همراه نمایندگان دولتهای خود هم حضور داشتند. در این اعلامیه اصول قواعد اعلامیه سن پطرزبورگ مورد تایید قرار گرفت و همچنین قواعدی در رفتارهای جنگ زمینی تهیه گردید.

اعلامیه از چندین قسمت تشکیل شده است و اولین سند بین المللی می باشد که دست به تفکیک افراد نظامی و غیر نظامی می زند. از مضمونهای مواد 9 و 10 و 11 می توان به اصل تمایز پی برد که در مجموع بیان می دارد که افراد نظامی فقط از حقوق جنگ برخوردارند. البته افراد داوطلب هم در صورتی که زیر نظر یک فرمانده مسئول باشند و یک علامت مشخص را با خود حمل کنند و بطور علنی بجنگند و قوانین و عرفهای جنگی را رعایت کنند بعنوان افراد نظامی تلقی می شوند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

دسته‌ها: دسته اصلی