دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

بند دوم- اعلامیه سن پطرزبورگ

در سال 1868 سزار الکساندر دوم از روسیه، به منظور کاهش تا حد ممکن فجایع جنگ، پیشنهاد تشکیل اجلاس را داد که این کنفرانس بین المللی در سال 1868 تشکیل شد و اعلامیه ای طی این کنفرانس به تصویب رسید.

مسئله ای که در مقدمه اعلامیه به آن اشاره شد این بود که کشورها می پذیرند که تنها هدف مشروع در جنگ تضعیف دشمن است و نابودی مطلق دشمن نباید هدف باشد.

در این اعلامیه استفاده از برخی سلاح از قبیل گلوله های انفجاری و پرتاب شونده های با وزن کمتر از 400 گرم و همچنین دم دم مورد ممنوعیت قرار گرفت. مقدمه این اعلامیه تئوریهای مطرح شده از طرف ژان ژاک روسو را مورد توجه قرار داده و همچنین بیان اصل کلاسیک عدم ایجاد دردهای زائد از این مقدمه استنباط می شود.

اگر چه دستاوردهای این کنفرانس چندان زیاد نبود ولی بر روی توافقات آینده حقوق جنگ تاثیر زیاد گذاشت و این کنفرانس سرآغاز تدوین بین المللی حقوق جنگ مطرح است.

بند سوم- اعلامیه بروکسل

اعلامیه 1874 بروکسل هم در توسعه و تدوین قواعد جنگ نقش بسزائی داشت. در این اجلاس کارشناسان حقوق بین الملل به همراه نمایندگان دولتهای خود هم حضور داشتند. در این اعلامیه اصول قواعد اعلامیه سن پطرزبورگ مورد تایید قرار گرفت و همچنین قواعدی در رفتارهای جنگ زمینی تهیه گردید.

اعلامیه از چندین قسمت تشکیل شده است و اولین سند بین المللی می باشد که دست به تفکیک افراد نظامی و غیر نظامی می زند. از مضمونهای مواد 9 و 10 و 11 می توان به اصل تمایز پی برد که در مجموع بیان می دارد که افراد نظامی فقط از حقوق جنگ برخوردارند. البته افراد داوطلب هم در صورتی که زیر نظر یک فرمانده مسئول باشند و یک علامت مشخص را با خود حمل کنند و بطور علنی بجنگند و قوانین و عرفهای جنگی را رعایت کنند بعنوان افراد نظامی تلقی می شوند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

دریافت وام بین المللی و انتقال سرمایه به خارج از ایران

بانک وسترن یونیون در سال ۱۸۵۱ تأسیس شد. این شرکت ارائه‌دهندهٔ خدمات مالی و ارتباطی است و مقر اصلی آن در مریدین، کلرادوایالات متحده قرار دارد.وسترن یونیون خدمات متنوعی از جمله انتقال وجه فرد به Read more…

دسته اصلی

 آموزش رایگان طراحی گرافیکی در سایت ایزی دیزاین

آشنایی با سایت ایزی دیزاین ایزی دیزاین با نام لاتین Ezdesign برگفته از دو کلمه Ez (easy) + Design می باشد و مرجعی است که علاوه بر آموزش رایگان نرم افزار های گرافیکی از مانند Read more…

دسته اصلی

مزایای ورزش یوگا

یوگا ورزشی است که باعث افزایش کیفیت زندگی می‌شود و فواید زیادی به همراه دارد. این ورزش هم بر روی سلامت بدن و هم سلامت ذهن کار می‌کند. دادن یک عنوان خاص به یوگا مشکل Read more…