دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

 محیط‌هاي واقعی زندگی اضطراب آور مي‌باشد، بسیار مفید و با ارزش است. با استفاده از این شیوه آموزشی، دانش آموزان مي‌توانند در محیطی امن و كنترل شده، رفتارها را مشاهده نمایند، بیاموزند، تمرین كنند و پس از تسلط بر آنها در محیط واقعی زندگی به کار برند (احدیان، 1378).

در این روش، دانش آموزان براساس علایق خویش، نقش‌هاي مورد نظر را انتخاب مي‌کنند و با نظارت معلم و همکاری همکلاسان، به ایفای نقش مي‌پردازند. از این طریق، آموزش قوانین و روابط اجتماعی حاکم بر جامعه بهتر انجام مي‌شود و به یادگیری موثر و کارآمد     مي‌انجامد، زیرا دانش آموزان ضمن شناخت هنجارهای اجتماعی، به تحلیل آنها مي‌پردازند و در حین ایفای نقش، نگرش خود را تثبیت مي‌کنند و نوعی ارتباط عاطفی و انسانی با دیگران برقرار مي‌سازند ( فضلی خانی، 1382، ص 186).

روش بحث و گفتگو: در این شیوه آموزشی، ابتدا موضوع و مسئله ای مطرح مي‌شود و اعضاء گروه با دانش آموزان کلاس در مورد آن موضوع بحث و گفتگو مي‌کنند و نظرها و عقاید خود توام با کاربرد وسایل سمعی و بصری بهره گرفت. همچنین آموزش مهارت‌هاي زندگي و تاکید اين درس بر ارزش‌هاي انسان و ضرورت تحقق هدف‌هاي آن ما را وا مي‌دارد، تمهيداتي بينديشيم تا تمايز اين درس با درس‌هايي كه هدف آنها انتقال معلومات است، مشخص شود. آماده كردن محيط فيزيكي كلاس، از جمله‌ي اين اقدامات است. آرايش صندلي بايد طوري باشد كه زمينه‌ي بحث و تبادل نظر را فراهم كند. موضوعات اين درس طوري ارائه شوند كه براي دانش‌آموزان قابل فهم باشند و علاقه به اظهار نظر را در آنان تقويت كنند. طرح سؤالات همراه با مثال‌هايي كه با محيط واقعي دانش‌آموزان ارتباط دارد، انگيزه‌ي بيشتري براي شركت دانش‌آموزان در بحث‌هاي مورد نظر فراهم مي‌آورد. در اين راستا، ارزش‌گذاري بر نظرات و قضاوت اخلاقي در مورد گفته‌هاي دانش آموزان درست نيست. فرد با شكستن سكوت خود و ارائه ديدگاهش مي‌تواند به خود پنداري مثبت دست پيدا كند و تحمل نظر و عقايد ديگران برايش ميسر مي‌شود، همچنين اتكا به نفس در او رشد مي‌يابد.

2-10 دوره متوسطه

     دوره متوسطه به لحاظ زیستی، روانی و اجتماعی یکی از مهمترین دوره‌هاي تحصیلی و تربیتی در آموزش و پرورش محسوب مي‌شود، چرا که این دوره مقارن با دوره نوجوانی و جوانی و کسب استقلال فردی و تاحدی استقلال اقتصادی است. در واقع این دوره با “سن شروع کار و مرحله احساس نیاز نوجوان  

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی: ارزیابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

دسته‌ها: دسته اصلی