دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

برای غلبه آن همواره این رویکرد را علیه جوامع اسلامی مورد توجه قرار داده اند.

  1. سوالات تحقیق

2ـ1. سوال اصلی:

اصول و مبانی جنگ نرم از نظر اسلام چیست؟

2ـ2. سوالات فرعی:

  1. مبانی نظری جنگ نرم چیست؟
  2. اصول جنگ نرم در اسلام چیست؟
  3. مصادیق جنگ نرم در صدر اسلام چه مواردی می باشد؟
  4. مصادیق جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران چه مواردی هستند؟
  5. ضرورت تحقیق

نظر به اهمیت و تاثیر گذاری جنگ نرم بر نظام اسلامی و حتی روند زندگی شهروندان و عواقب ناشی از آن که تاثیر مستقیمی بر جوامع انسانی و آینده آنها خواهد گذاشت شناخت اصول و مبانی این امر و آمادگی جهت مقابله با این امر ضرورت و اهمیت انجام این پژوهش را به طور کامل پوشش می دهد.

  1. پیشینه تحقیق

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد با شروع زندگی اجتماعی آدمیان؛ جنگ نرم آنان علیه یکدیگر شروع شده است. چه آدمیان از دیرباز در پی آن بوده اند تا با بهره گیری از روش های غیرخشونت آمیز و کم هزینه، اراده خود را بر دیگران تحمیل کنند و آنان را مجبور سازند تا به خواسته های آن ها تن در دهند. کتاب هنر جنگ سن تزو را از جمله نخستین متون منتشر شده ای می دانند که در آن برای تخریب روحیه و اراده دشمنان، و مغلوب ساختن آنان، از روش هایی نام برده شده است که امروزه آن ها را در زمره روش های تهدید نرم جای می دهند. اثر مشهور نیکولا ماکیاولی، یعنی کتاب شهریار، از جمله آثار قرن شانزدهم میلادی است که جابه جای آن از فنون و روش های غلبه بر دیگران، بدون استفاده از زور، و تغییر نظرات و نگرش های آنان با استفاده از روش های مجاب سازی و جز آن، سخن به میان آمده است.

شواهدی وجود دارد که آشکار می سازد. در دنیای امروز کتاب ماکیاولی الهام بخش بسیاری از گروه ها و حکومت هایی است که برای تاثیر نهادن بر کشورهای دیگر از جنگ نرم بهره می گیرند. سارجنت، نویسنده کتاب مشهور اعتراف گیری و شست و شوی مغزی در قرن نوزدهم، فولر، استراتژیست اوایل قرن بیستم که برای اولین بار از مفهوم عملیات روانی سخن به میان آورد، هانتر که در اواسط قرن نوزدهم این مفهوم را بسط و گسترش داد، گروه هاولند که در دهه 60 میلادی مطالعات گسترده ای را پیرامون مجاب سازی به سامان رساندند و جرج ارول با نوشتن کتاب مشهور (1984)که در آن به بررسی ابعاد پنهان کنترل مغز و ذهن انسان ها همت گماشت، همه در مفهوم سازی تهدید نرم، سهم و نقش داشته اند. گرچه هیچ یک از این نویسندگان و نظریه پردازان، از مفهوم “جنگ نرم” سخن به میان نیاورده اند.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی