دانلود پایان نامه

سئو چیست؟

شاید تا بحال متوجه این موضوع شده باشید که وقتی در فضای اینترتت در یک موتور جستجو مطلبی را سرچ میکنید وب سایت هایی که دارای ارزش و رتبۀ بالاتری نسبت به دیگر سایت ها هستند در صفحه اول نمایش داده می شود.بعنوان مثال شما کلمه ای را در گوگل تایپ میکنید و سپس کلید enter را می فشارید ،بر اساس در خواست و کلمۀ جستجو شده توسط شما گوگل لیستی از وب سایت ها را ارائه می دهد. گوگل از الگوریتم بسیار پیچیده ای برای کمک به شما استفاده می کند.این الگوریتم ها بر پایۀ اطلاعاتی که روبات های گوگل از دیتا بیس وب سایت ها بدست می آورند شروع به پردازش میکنند و لیستی که شما از وب سایت های مرتبط در صفحۀ اینترنت مشاهده می کنید خروجی این فرایند است.

تجربه و آمار ثابت کرده که بیشتر از 75 در صد کاربران از سایت گوگل به صفحات دوم و سوم و بعد از آن مراجعه نمیکنند،رقابت دراین عرصه و در میان وب سایت هایی با رتبۀ بالا بسیار سخت است.برتر بودن وب سایت شما در نتایج بدست آمده از موتورهای جستجو بازدیدکنندگان زیادی را برای ویزیت از سایتتان دعوت میکند.بیشترین درصد معاملات آن لاین در تجارت الکترونیک به وسیلۀ موتور های جستجو آغاز می شود.

هزاران وب سایت تجاری در این چرخه وجود دارد که برای گرفتن سهم بیشتری از بازار ودر نتیجه کسب در آمد بیشتر با هم رقابتند.بنابراین هر وب سایتی که به سوی تجارتی پویا و در آمد آفرین در حرکت است می بایست لینک های نخست موتور های جستجو را به خود اختصاص دهد.شاید نخستین پرسشی که برای شما بوجود بیاید این است که seo چیست؟ سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است که همانطور که از ترجمۀ فارسی آن پیداست به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. سئوبه معنای ایجاد صفحات وبی است که برای موتور های جستجو با ارزش و جالب است.

سئو یک فرایند کاملا علمی و تقریبا وقتگیر است که جزئیات آن دائما در حال تغییر است.بهینه سازی صفحات وب به این معناست که وب سایت شما در نتایج جستجو بالاترین رتبه را داشته باشد.بعبارت دیگر لینک صفحه یا صفحاتی از سایت شما در ازاء جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با خدمات و یا محصولات سایت در بالاترین رتبۀ نتایج جستجو قرار گیرد. سئو وب سایت شما را در سرچ انجین ها محبوب می کند و در نتیجه آنها سایت شما را در صفحۀ نخست نتایج جستجو برای کاربران خود نشان می دهد.این موضوع از این جهت مهم است که تقریبا اکثر کاربران اینترنت از موتورهای جستجو برای دستیابی به مطلب مورد نطر خود استفاده می کنند.به طور کلی در اکثر موتور های جستجو همانند یاهو و گوگل ،جستجوگران به اولین نتایج بدست آمده در صفحۀ اول نتایج جستجو توجه میکنند.

پس برای بدست آوردن نتیجۀ مطلوب و داشتن ترافیک بالاتر قرار داشتن وب سایت شما در صفحه اول امری ضروری به نظر میرسد.یکی از اموری که متخصصین طراحی سایت و بهینه سازی سایت بر عهده می گیرند،پیگیری کلیۀ تغییرات عملکرد سایت در موتور های جستجو است.بر این اساس آنها میتوانند صفحات وب سایت را بر مبنای این تغییر عملکرد بهینه سازی کنند.

زمانیکه شما پس بررسی های دقیق یک شرکت را برای طراحی سایت تجاری تان گزینش می کنید،ابتدا باید از آنها در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت تان سوال کنید و این در خواست در اولویت باشد که طراحی سایت شما را بر اساس اصول بهینه سازی (seo) برای موتورهای جستجو شروع کنند. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که وب سایت تان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجــو شود. محتوا و مندرجات درون سایت،شگردهایطراحی سایت ،لینک های ورودی و خروجی سه اصل اساسی در بدست آوردن مرتبه و جایگاه بهتر در گوگل است.

بدون شک طبق آمار گوگل برترین و محبوب ترین موتور جستجوی حال حاضر دنیا می باشد که حدودا 98 درصد کاربران اینترنت در ایران از گوگل استفاده می کنند.از این رو بیشتر مفاهیم بکار گرفته شده درباره سئو درون مطالب و مقالات بر اساس استاندارد های گوگل می باشد باید در نظر داشت که اقلب این استاندارد ها در مورد تمامی موتور های جستجو ثابت است.

بنابراین با توجه به توضیحات داده شده در مورد سئو و بهینه سازی سایت ، ارزش طراحی سایتی با سئوی استاندارد ، مداوم و منطبق با موتورهای جستجو بیشتر احساس میشود.به این علت است که شرکت های بزرگ در ضمینۀ تجارت الکترونیک برای بهینه سازی صفحات وب سایت خود و دیده شدن در نتایج اول جستجوگرها از شرکت های فعال و متخصص در این ضمینه بهره می گیرند.

از ابزارهای مهمی که برای اطلاع از جایگاه کلمه کلیدی در موتورهای جستجو میتوان استفاده کرد، به لینک های زیر میتوان اشاره کرد :

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=en

http://www.google.com/analytics

این سایت ها کلمات کلیدی که در سایت شما ایندکس شده باشند را مشخص میکنند و اطلاعات خیلی ریز و مهمی را در اختیار شما قرار میدهند.

به نرم افزار Cute Rank نیز میتوان اشاره کرد که در نسخه خریداری شده آن میتوان بی نهایت کلمه کلیدی و سایت را تعریف نمود.

تفاوت بین گوگل ادورز و SEO

منظور از آگهی های پولی یا گوگل ادورز یعنی آگهی هایی که شرکت مربوطه به ازای هر کلیک (بازدیدکننده)

هزینه ای را به موتورهای جستجو پرداخت می کند.

ولی منظور از نتایج اصلی یعنی صفحاتی که اصطلاح جستجو شده در آنها یافت شود

که در اینجا مبحث SEO در مورد سایت های بسیار اهمیت دارد.

چرا به بهینه سازی وب سایت نیاز دارید؟

آمار نشان می دهد که 80٪ تا 85٪ بازدیدکنندگان سایت ها از طریق موتورهای جستجو وارد سایت ها شده اند.

همچنین آمار دیگری نشان می دهد که 70٪ از جستجوگران موتورهای جستجو تنها نتایج صفحه اول را مشاهده می کنند

و به صفحات بعدی نمی روند. با توجه به این آمار دو مورد کاملا واضح است:

  • رتبه بندی ای که در نتایج موتورهای جستجو باعث می شود که ترافیک سایت شما بالاتر برود نسبت به رتبه بندی ای که در گوگل ادورزها است دارای اهمیت بیشتری است.
  • رتبه بندی بین 10 سایت بالا در موتورهای جستجو باعث بالا رفتن ترافیک سایت شما می شود.

چگونه سایت شما جزو رتبه های بالا موتورهای جستجو قرار بگیرد؟

پاسخ بهینه سازی سایت یا تکنولوژی SEO می باشد. سئو تکنولوژی است که در آن

موتورهای جستجو صفحات وب را توسط نرم افزار خزندگی پیدا و فهرست بندی می کنند.

و باعث افزایش رتبه سایت در جستجو با اصطلاحات مخصوص به صنعت شما می شود.

SEO علم است یا هنر ؟

در حال حاضر SEO به عنوان ابزار اصلى بازاریابى الکترونیک است و یک تخصص به حساب می آید.

تخصصى که یک هنر است: هنر کسب رتبه هاى بالا در موتورهاى جستجوگر.

متخصص SEO کسى است که این هنر را به خوبى مى داند. او زبان مشترک براى ارتباط با موتور جستجوگر را مى داند به الگوریتمهای موتورهای جستجو آشنایی دارد.

او به خوبى مى داند که چگونه راه ورود موتور جستجوگر به سایت شما را هموار کند

و سایت شما را برایش دوست داشتنى نماید.

یک متخصص SEO خوب مى تواند سایت شما را براى موتورهای جستجوگر جذاب نماید، ساختار آنرا اصلاح کرده،

قابلیتهاى آنرا به خوبى عرضه کند به گونه اى که سایت شما بتواند در میان سایتهاى دیگر به رتبه های بالاتری دست یابد.

فرآیند اجرای جستجوگرها

بازاریابی وب سایت شما در موتورهای جستجو به عنوان SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو شناخته شده است.

SEM شامل مبحث PPC یا تبلیغات کلیکی و SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد.

سئو درواقع ترکیبی از بهینه سازی داخلی صفحه و خارجی صفحه است. بهینه سازی خارجی صفحه افزایش دادن پیوندهای خارجی سایت و اضافه کردن سایت در سایت های دیگر است.

به عبارت دیگر اتصال با سایر سایت ها، می باشد. که به Link Building معروف است.

اما در بهینه سازی داخلی صفحات بیشتر ارتباط بین صفحات سایت مهم است و روی این بخش تمرکز می شود که به SEO معروف است.

فرآیند سئو با آنالیز وب سایت و شناختن کسب و کار و مخاطبان شروع می گردد. بهینه سازی درواقع ارزیابی عبارات جستجو و کلمات کلیدی در صنعت مربوط به سایت شما می باشد که مخاطبان و جستجوگران برای پیدا کردن آن صنعت از آنها استفاده می کنند.

سئو و بهینه سازی کلمات کلیدی

سئو و بهینه سازی کلمات کلیدی

با توجه به مطالب گفته شده نتیجه می گیریم:


سئو , مجموعه ای از قوانین و تکنیکهایی است که طی چند سال توسط توسعه دهندگان , برنامه نویسان , وب مسترها , کاربران و … به شکل امروزی در آمده که در موفقیت یا عدم موفقیت یک سایت نقش بسیار عمده ای دارد