دانلود پایان نامه
  • اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید و به سایت های فریلنسر خارجی علاقمندید به دو سایتfreelancers , freelancer بروید. هر دوی این سایت ها جز بهترین ها در زمینه کاری خود می باشند و برای کسانی که می خواهند پروژه های خود را در سطح حرفه ای تر تحویل بگیرند عالیست، واحد مالی این دو سایت دلار است. به دلیل حوزه فعالیت بزرگتر سایت های خارجی می توانید پروژه هایی در دسته بندی بیشتری را پیدا کنید.

روال معرفی سایت های مفید فعلا هر دو هفته یکبار است زیرا فرصت کافی برای نوشتن همزمان، مطالب طولانی و این سری از پست ها ندارم، با این حال اگر دوستانی هستند که به این معرفی ها علاقمندند اعلام کنند تا با تعیین یک روز خاص برای انتشار معرفی سایت های مفید گامی موثرتر بگیرم. اگر شما هم استارت آپ های مرتبط با آزادکاری می

بزرگ‌ترین چالشی که فریلنسرها با آن مواجه هستند، دسترسی به پروژه کافی برای داشتن درآمد خوب است. سایت‌هایی وجود دارند که امکانات گسترده‌ای را برای فریلنسرها تدارک دیده‌اند. در این مقاله با ۱۰ مورد از بهترین و کارآمدترین سایت‌ها برای استفاده فریلنسرها آشنا می‌شویم.

سایت‌های مخصوص طراحان تجربه کاربری

Toptal

با راه‌اندازی اخیر سایت Toptal Designers ٬ Toptal جای خود را به عنوان بهترین سایت برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و طراحان محکم کرده‌ است. افراد پس از ثبت‌نام در شبکه Toptal باید وارد یک پروسه رقابتی شدید بشوند که در آن مهارت‌های زبانی و شخصیتی افراد هم سنجیده می‌شود. فریلنسرهایی که بتوانند این مراحل را بگذرانند می‌توانند به مشتریان دسترسی داشته باشند.

Behance

اپلیکیشن کن دو

‌Behance ابتدا به عنوان یک سایت برای قرار دادن نمونه‌کارها مشهور بود، اما اکنون به سایتی تبدیل شده‌است که طراحان فریلنسر می‌توانند برای پیدا کردن پروژه از آن استفاده کنند. اکنون در این سایت پروژه‌هایی برای طراحان رابط کاربری و طراحان گرافیک قرار دارد. بسیاری از این پروژه‌ها دائمی هستند یا برای انجام آن محدودیت مکانی وجود دارد؛ اما فریلنسرها می‌توانند از طریق آن، پروژه‌هایی هم برای دورکاری پیدا کنند.

سایت بی هنس

99designs

این سایت مشاغل را برای طراحان به صورت تخصصی ارائه می‌دهد و هزاران آزمون را در این زمینه طراحی کرده‌ است. در این آزمون‌ها طراحان تشویق می‌شوند که مهارت‌های خود را به نمایش بگذارند. در این سایت هنگامی که طراحان در حال اپلای برای دریافت شغل هستند، فیدبک‌ها و امتیازاتی را از طرف مشتریان دریافت می‌کنند.

سایت‌های مخصوص نویسندگان محتوا

Contently

Contently یک سایت کانتنت مارکتینگ یا تولید محتوا است. این سایت همچنین یک شبکه را برای فریلنسرهای خلاق پیشنهاد می‌دهد. در این سایت فریلنسرها می‌توانند نمونه کارهای خود را به مشتریان نمایش دهند و در پایان بتوانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

مقاله‌های مرتبط:

  • کارفرماها برای این ۲۰ مهارت به فریلنسرها پول بیشتری می‌دهند
  • ۵ استراتژی کلیدی برای اینکه یک فریلنسر متفاوت باشید

Freelance writing Gigs

Freelance writing Gigs به عنوان یک پلتفرم زیبای استاندارد جستجوی شغل شناخته می‌شود. این سایت فرصت‌هایی را به ویژه برای فریلنسرهای نویسنده ارائه می‌دهد. در حال حاضر موقعیت‌های شغلی نظیر نویسنده ورزشی، ترجمه و وبلاگ‌نویسی در این سایت وجود دارد. بهتر از همه این موارد، این است که این سایت محتواهایی را برای استفاده و راهنمایی فریلنسرها تولید می‌کند.

فریلنسینگ

سایت‌های عمومی فریلنسری

CloudPeeps

این سایت یک انتخاب عالی برای فریلنسرها با توانایی‌ در حوزه‌های بازاریابی٬ روابط عمومی و ساخت تیم است. کاربران به راحتی یک شغل را در سایت ارسال می‌کنند و بعد از آن تا سقف ۱۰۰۰ کاربر می‌توانند برای این شغل رزومه ارسال کنند. وقتی یک فریلنسر عضوی از این شبکه شود، به راحتی می‌تواند پروژه‌های پردرآمد پیدا کند.

SimplyHired

این سایت با ارائه پیشنهادها در همه زمینه‌ها یک انتخاب بسیار عالی برای فریلنسرها است. یکی دیگر از مزیت‌های این سایت این است که فریلنسرها در این سایت می‌توانند از ۲۴ کشور دنیا و به ۱۲ زبان دنیا پروژه انتخاب کنند. بنابراین این سایت تنها مختص به انگلیسی زبانان نیست.

Aquent

این سایت پیشنهادهای شغلی دورکاری و محلی را به فریلنسرها پیشنهاد می‌دهد. این سایت همچنین یک نمایشگر روند استخدام هم دارد که شامل بخش‌های مصاحبه کاری، نمایش تکنیکی و بازبینی پرتفیلو است. در این سایت برای هر شخص یک پروفایل استعداد ساخته می‌شود که فریلنسرها با استفاده از آن می‌توانند برای پروژه‌ها اپلای کنند. مشاغل این سایت هر دو نوع موقت و دائم را شامل می‌شوند.

LinkedIn’s ProFinder

تقریبا همه لینکدین را به عنوان یک سایت مرتبط با شغل می‌شناسند؛ اما آیا می‌دانستید که لینکدین در اکتبر یک سایت مخصوص فریلنسرها راه‌اندازی کرده است؟

اگر این خبر برایتان مهم است، قسمت ProFinder را چک کنید و به عنوان یک Pros اپلای کنید. ProFinder ابزاری است که به کسب و کارها کمک می‌کند تا بتوانند فریلنسرها را در حوزه‌های حسابداری، بازاریابی، توسعه‌دهنده و مشاوره کسب و کار پیدا کنند.

CrowdSource

فریلنسرها قبل از پیوستن به شبکه CrowdSource باید تعدادی آزمون و تمرین را بگذرانند. پس از پایان تست‌ها، می‌توانند پروژه‌ای را از میان پروژه‌های داخل سایت انتخاب کنند. این سایت همچنین کنترل‌هایی را برای سنجش کیفیت عملکرد فریلنسر‌ها در نظر گرفته است.

احتمالا تا به حال متوجه شده‌اید که سایت‌هایی مثل Upwork و Freeelancer.com در فهرست ما نبودند. می‌دانید چرا؟ چون که هدف ما از این فهرست، این نیست که تنها سایت‌هایی که فرصت‌های شغلی را نشان می‌دهند معرفی کنیم، بلکه هدف این بود سایت‌هایی معرفی شوند که محیطی را برای فریلنسرها و بهبود عملکرد آن‌ها مهیا ساخته‌اند. مهارت و زمان شما باارزش‌تر از آن است که در سایت‌هایی تلف شود که به کیفیت عملکرد شما اهمیت نمی‌دهند و فقط می‌خواهند قیمت را کم کنند!