دانلود پایان نامه

پروژه خود را رایگاناپلیکیشن کن دو ارسال نمایید

پروژه خود را به صورت رایگان ارسال نماید و از میان متخصصان یکی از پیشنهادات را انتخاب نمایید.

پروژه خود را مدیریت نمایید

از طریق اتاق کار مربوط به هر پروژه ، آنها را به راحتی مدیریت نموده و با متخصص خود ارتباط برقرار نمایید.

با اطمینان هزینه های پروژه را پرداخت نمایید

کلیه پرداختی ها در سایت كاريتو با تایید کار انجام شده توسط کارفرما ، به فریلنسر پرداخت می گردد.

ارفرمایان محترم می توانند با ارسال پروژه بر روی سایت از تخصص فریلنسرها در زمینه های مختلف استفاده نمایند، برای این منظور پس از دریافت پیشنهادات مختلف از جانب فریلنسرها ، کارفرمایان می توانند با انتخاب یکی از آنها که دارای اولویت ( تخصص ، هزینه ، زمان و … )  نسبت به مابقی کاربران می باشد ، انجام پروژه خود را شروع نمایند و از امکانات اتاق کار مربوط به هر پروژه بهره مند گردند .لازم به ذکر است تمامی مراحل و روند پیشرفت پروژه در قسمت اتاق کار قابل پیگیری می باشد، همچنین به منظور اطلاع رسانی بهتر و تسریع در روند انجام پروژه از کلیه فعالیت های مربوط به پروژه برای طرفین ایمیل و پیام کوتاه ارسال می گردد که قسمت ارسال ایمیل ها توسط کاربران قابل تنظیم میباشد، همچنین به منظور اطمینان خاطر بین کارفرمایان و فریلنسرهای محترم تمامی پرداخت ها از طرف سایت بعد از تایید طرفین و اتمام کار به آنها پرداخت می گردد.

 • مراحل انجام پروژه در سايت برون سپاري کاریتو :

بعد از اینکه فريلنسر در سایت ثبت نام کرد و عضو سايت شد و پروفایل خود را در کاریتو ایجاد کردید، می توانید ارسال پیشنهادات برای پروژه ها را شروع نمایید. فريلنسر می توانید از قسمت جستجوي پروژره در سایت برون سپاري کاریتو  با كليك به روي دسته بندي هاي پروژه ها و يا كليك به روي دكمه جستجو ، به پروژه هاي موجود در سايت دسترسي پيدا كند و همچنين با دریافت دعوت نامه  ارسالی از طرف کارفرمایان برای پروژه های خود، پروژه ها را جستجو کرده و ارزیابی نمایید.

برای پیدا کردن پروژه :

 1. با کلیک بر روی “جستجوی پروژه”  در نوار بالایی سایت به صفحه مورد نظر بروید.
 2. با كليك به روي ” جستجوي نماييد ” ليست كليه پروژه هاي موجود در سايت به شما نمايش داده خواهد شد
 3. از طريق كارد جستجو ميتوانيد پروژه خاص مورد نظر خود و يا دسته بندي خاصي مثل طراحي سايت شركتي را جستجو نماييد
 4. از طريق كليك به روي هر فيلد خاص مثل تايپ يا ترجمه ميتوانيد پروژه هاي مختص همان دسته را مشاهده نماييد
 5. با کلیک بر روی عنوان پروژه وارد صفحه جزئيات پروژه شده و از طريق گزینه  “ارسال پیشنهاد” كار خود را شروع نماييد.
 6. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک کارفرما، بر روی نام کاربری آن کلیک کنید.
 7. شما می توانید با توجه به معیارهاي متفاوت پروژه ها را جستجو نمایید،مانند:
 • دسته بندی
 • آخرین پروژه
 • نام پروژه

 • استخدام شدن براي انجام پروژه و كسب درآمد:

اگر کارفرما طرح پیشنهادی شما را انتخاب کرد و شما را برای پروژه استخدام نمود،  اقدامات زیر رخ خواهد داد :

 1.  شما یک ایمیل اطلاع رسانی حاوی اینکه شما انتخاب شده اید دریافت خواهید کرد.
 2. پروژه را میتوانید در داشبورد خود با گزینه های پذیرفتن و عدم پذیرش یافت نمایید.
 3. سپس قبل از اینکه پروژه بتواند شروع شود شما باید پروژه انتخابی را تایید کنید.
 4. براي پروژه به توافق رسيده با كارفرما بايد مبلغ 10درصد از كل پروژه را جهت ضمانت حسن انجام كارنزد سايت گروگذاري نماييد كه بعد از پايان كار اين مبلغ به حساب شما برگردانده خواهد شد.
 5. سپس از طریق لینک پروژه وارد اتاق کار میشوید و از این طریق با کارفرمای خود در ارتباط خواهید بود
 6. پس از انجام صحیح پروژه و ارسال و تایید آن توسط کارفرما میتوانید نسبت به درخواست آزاد سازی وجه مربوط به پروژ توسط کارفرما از طریق امکانات اتاق کار اقدام نمایید.

دانلود ویدیو


 •  برای برداشت وجه از سایت:
 1. در منوی سمت چپ بالای صفحه(داشبورد) به قسمت “موجودی من” رفته و بر روی “درخواست آزاد سازی وجه” کلیک نمایید.
 2. مبلغ مورد نظر جهت آزاد سازی را در فیلد مربوطه وارد نمایید و گزینه تایید را کلیک نمایید
 •     اگر اطلاعات حساب بانکی و مشخصات شخصی خود را به طور صحیح وارد کرده باشید درخواست شما جهت انجام مراحل مالی و واریز وجه ثبت میگردد در غیر اینصورت ابتدا باید کلیه مشخصات بانکی خود را وارد نمایید و سپس اقدام به درخواست آزاد سازی نمایید.
 •     ضمنا مبلغ درخواستی پس از 72ساعت کاری به حساب شما واریز می گردد.

فصل اول: تعاریف و کلیات

11 مقدمه 

طی سال هاي اخیر مسائلی چون شتاب تحولات محیطی، عدم اطمینان به آینده، افزایش هزینه ها، بزرگ شدن بی اندازه سازمان ها و نیز محدودیت هاي قانونی سبب شده است سازمان ها در الگوي فکري خود تجدید نظر کنند. آنها ناگریزند براي دستیابی به مزیت رقابتی در دنیاي کنونی کسب و کار به استراتژي هاي نوین روي آورند. امروزه رشد سریع تکنولوژي، افزایش سرعت تغییرات در بازار محصولات، رقبا و گسترش مرزهاي بازار شرکت ها را به سوي سازمان هاي بدون مرز سوق داده است، سازمان هایی با ساختارهاي انعطاف پذیر و شبکه هاي تأمین گسترده، سازمان هایی که قادر باشند همواره خود را با تغییرات محیط هماهنگ سازند و این خود مستلزم قابلیت دسترسی آسان و سریع سازمان به منابع مورد نیاز، همچون نیروي انسانی متخصص، دانش فنی و تکنولوژي پیشرفته در خارج سازمان است. در این حالت سازمانها جهت کسب منافع خود نیازمند یک برنامه ریزي منسجم و پیشرفته هستند. کدام مدیر به تنهایی می تواند از ارائه چنین منافعی در بهبود سازمان برآید؟ امروزه این منافع را نمی توان فقط توسط یک شرکت به تنهایی بدست آورد، چون شرکت ها تلاش می کنند تا کسب و کار خود را حول فعالیت هایی متمرکز کنند که آنها را بهتر می شناسند و فعالیت هاي دیگر را برون سپاري1 نمایند.

با ورود به هزاره سوم بسیاري از سازمانها و تأمین کنندگان آنها با شرایط رقابتی سخت و تنگاتنگ هم در سطح بازارهاي جهانی که به سرعت در حال تغییر است و هم در سطح داخل مرزهاي سازمان، روبرو هستند. مشتریان امروزي تقاضاهاي بیشتر و جزئی تر داشته و به دنبال محصولات و خدمات ارزان تر، با کیفیت بالاتر و زمان تحویل سریع تر هستند. در این بازار جدید، جهانی سازي و نوآوري هاي فنی از چالش هاي پیش روي سازمان هاست. از نقطه نظر راهبردي این عوامل موجب ایجاد بازارها و رقباي جدید تر شده و موجب سخت تر شدن شرایط رقابت و سود دهی سازمان گردیده است. علاوه بر آن موجب تقویت سازگاري و انطباق سازمانی، انعطاف بیشتر و ایجاد سیستم هاي پیشرفته در زمینه ساخت و تولید، لجستیک و زنجیره تأمین، مهندسی و سیستم هاي اطلاعاتی می شود.

امروزه سازمان ها به طور وسیعی جهت افزایش توان رقابتی و کسب سود و تمرکز بر روي مزیت رقابتی خود به دنبال برون سپاري هستند. دستیابی به مزیت رقابتی از طریق افزایش راهبرد تمایز چالش یزرگی است که سازمانها با آن مواجه هستند و باید با افزایش کارایی، استفاده از فناوري هاي جدید و کسب مهارت هاي مدیریتی به آن دست یابند. بنابراین براي دستیابی به مزایاي بیشتر بسیاري از سازمانها به برون سپاري فعالیت هاي خود اقدام نموده و بهبود کیفیت محصولات و خدمات خود را مد نظر قرا داده اند.

 

 • Outsourcing

انواع مختلف همکاري ها و پیمان هاي راهبردي مابین سازمانها فراهم کننده راه دستیابی به مهارت هاي خاص و شایستگی هاي مورد نیاز براي رقابت موثر در بازارهاي جهانی است. برون سپاري یکی از انواع پیمان هاي راهبردي می باشد. در بازارهاي کسب و کار امروزي سازمان ها در یک ساختار شبکه اي به دنبال این هستند تا فعالیتهاي کلیدي را که به کمک آنها براي مشتریان ارزش آفرینی می کنند، براي خود نگه داشته و بقیه فعالیتها را به موسسات دیگري که در آن فعالیتها قابلیت اساسی دارند، واگذار نمایند.

در سال 2008 یک بررسی توسط مارکو بیوزي1 در بریتانیا انجام شد که در آن دو کلید واژه ̎  ̎outsourcing (برون سپاري) و ̎supply chain management̎ (مدیریت زنجیره تأمین) در موتور جستجوگر google جستجو شد که براي outsourcing 55 میلیون صفحه یافت شد و براي supply chain management که یکی از موضوعاتی است که در قرن اخیر به سرعت توسعه یافته، تنها 12 میلیون صفحه یافت شد. این بررسی از اهمیت کاربرد برون سپاري در صنایع امروزي خبر می دهد که با سرعت زیاد در همه ي صنایع جایگاه اصلی خود را می یابد و به سرعت از آن استفاده خواهد شد.

12 برون سپاري چیست؟ 

پیتر دراکر2 در ارتباط با برون سپاري و آثار ان می گوید ̎: چنین امري در واقع در حکم تحولی بنیادین در ساختار سازمان هاي جهان فرداست. این بدان معناست که دیگر الزامی نیست که سازمان هاي بزرگ به تشکیلاتی بدل شوند که تعداد زیادي افراد را در استخدام خود داشته باشند. این قبیل سازمانها به تشکیلاتی تبدیل می شوند که به درآمدهاي عالی و بهره وري بالا دست پیدا می کنند، زیرا تنها بر فعالیت هایی تمرکز می کنند که براي آنها مأموریت یافته اند. کارهایی را انجام می دهند که دقیقا به اهداف سازمانی آنها مربوط است. کارهایی را به خوبی می شناسند و به جزئیات آن آشنایند. مابقی فعالیتهاي خدماتی اینگونه سازمانها به نهادهاي بیرونی واگذار می گردد̎ . وي با ابداع نظریه کارکنان دانا3 در سال 1956 بر این موضوع تأکید کرد که افزایش آگاهی و دانش کارکنان و افراد جامعه منجر به تغییرات سازمانی و روابط کاري شده است.

وي در واقع برون سپاري را مثال روشنی از اینکه روابط مابین سازمانها در حال تغییر است می داند.

تعاریف مختلفی که از برون سپاري وجود دارد به صورت خلاصه در ذیل آمده است:

 برون سپاري عبارت است از واگذاري برخی فعالیت هاي داخلی یک سازمان به تأمین کننده آن در بیرون از سازمان و واگذاري حق تصمیم گیري به تأمین کننده بیرونی بر اساس قرارداد. در واقع در برون سپاري علاوه بر واگذاري فعالیتها و عوامل تولید ( کارکنان، تسهیلات، تجهیزات، فناوري و سایر تجهیزات )، اختیار تصمیم گیري ( مسئولیت و حق تصمیم گیري در مورد فعالیتها ) نیز در اغلب موارد واگذار می گردد.

 

٢١ Marco BusiPeter Drucker

٣ Knowledge worker

 • برون سپاري یعنی کالاها و خدماتی که قبلا در داخل سازمان تولید می شد، از دیگران خریداري شود و از خدمات آنها استفاده گردد.
 • برون سپاري به روشی گفته می شود که طی آن، بنا بر دلایلی شرکتی قسمتی از کار خود را به شخص و یا شرکتی دیگر بسپارد.
 • برون سپاري عبارت است از واگذاري برخی از فعالیت هاي تکراري و متناوب داخلی و نیز اختیارات تصمیم گیري شرکت به پیمانکاران خارج از آن در قالب یک قرارداد و یا تفاهم نامه.
 • برون سپاري را می توان طراحی فعالیتها به وسیله ارکان ثالث، قرارداد بستن کارا و سیستماتیک با سازمان هاي بیرونی براي خرید فعالیتها و یا درجه پایینی از یکپارچه سازي عمودي در یک زنجیره تأمین تعریف نمود.
 • برون سپاري می تواند به صورت انعقاد قرارداد با یک سازمان خارجی جهت بر عهده گرفتن مسئولیت فراهم کردن مسئولیت هاي کسب و کار تعریف شود.

به طور کلی آنچه که یک مدیر به هنگام تصمیم گیري در امور برون سپاري باید در نظر بگیرد، پاسخ به چهار سوال کلیدي زیر می باشد:

 • Why (چرا برون سپاري)؟ آیا سازمان شما در کل باید استراتژي برون سپاري را انتخاب کند یا خیر؟ منافع و ریسک هاي آن چیست؟
 • What (کدام فعالیتها)؟ سازمان شما چه فعالیت هایی را باید برون سپاري کند؟
 • Whom (به چه کسی)؟ سازمان شما فعالیت هاي انتخاب شده براي برون سپاري را باید به چه ارائه دهندگان خدمتی واگذار کند؟
 • How (چگونه)؟ در سازمان شما پس از برون سپاري فعالیت ها چگونه باید اداره شود؟