دانلود پایان نامه

گردشگران سلایق متفاوتی دارن. بعضی جای های آروم و یه سری های دیگه عاشق شلوغی و هیاهو هستن. اگه جز گروه دوم هستین همراه سایت ما باشین.

مقاله های در رابطه

  • سفارت ایتالیا و اخذ ویزای این کشور
  • راهنمای سفر به ایتالیا

کشور ایتالیا، معروف به چکمه اروپا به دلیل شکل نقشه جغرافیایی اون، در جنوب قاره سبز قرار داره. ایتالیا رو بیشتر با هنر و معماری اینکه بازمانده فرهنگ روم باستانه می شناسند. کلی گردشگران هم در این کشور به سراغ جاذبه های معماری و هنری اون می روند. اما ایتالیا واسه دوستداران آرامش و خلوت با خود مقصدی مناسبه؟ جواب نه فقط بلهه بلکه در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که در دنیا کم مثل هم هست. 

ایتالیا

بعضی وقتا بهترین پیشنهاد واسه مسافرت، مکانی واسه پنهون شدنه. شاید کمی عجیب به نظر برسه اما حقیقت داره. در واقع با اینکه حضور و دیده شدن در جای های پر رفت و اومد و بازدید از اونا در بسیاری اوقات جذاب هستش اما زمان هایی هست که هر کدوم از ما نیاز به تنهایی، سکوت و شناخته نشدن داریم. نیاز به دور شدن از المان های تمدن مدرن و شلوغی های دور و بر. جای دوری نریم. خیلی از ما در ایران خودمون ترجیح می بدیم که در روزایشلوغی مثل نوروز از مسافرت به نقاط شلوغی مثل شمال کشور، علی رقم جذابیت هاش، صرف نظر کرده و در خونه بمونیم یا به نقطه ای خلوت تر سفر کنیم.

خلوت

البته تعجبی نداره که این انتخاب تنها مختص کشور ما و واسه ما نباشه. به همین دلیل همونطور که پیش تر گفتیم، نقاطی رو در کشور ایتالیا به شما معرفی می کنیم که اگه از عاشقان تنهایی و دوری از شلوغی هستین، شناخت اونا خالی از لطف نیس. اگه در آینده به این کشور سفر می کنین، شاید با خوندن این مقاله کمی برنامه سفر خود رو تغییر بدید.

هممون با جاذبه های معروف کشور ایتالیا آشنایی داریم. ونیز، روم قدیم، کلوزیوم و بسیاری دیگه که با جستجویی کوتاه در فضای اینترنت خیلی راحت صفر تا صد اونا بدست می آید. اما اگه به دنبال مکانی متفاوت در ایتالیا باشیم که تنهایی و آرامش رو در اونا تجربه کنیم، ما رو در ادامه همراهی کنین.

۱.  ارمیتو در اومبریا

ایتالیا

اینجا همون جا ایده آل واسه جدا شدن از دنیای تکنولوژیه. اگه به دنبال سم زدایی تکنولوژی از خود هستین، ارمیتو مکانی مناسب واسه ترک اعتیاده. عمارتی واسه قرن هفدهم میلادی در بین جنگل های انبوه اومبریا. اینجا خبری از تلفن، تلویزیون، کولر و از همه مهمتر اینترنت نیس. اگه به اینترنت اعتیاد دارین، می تونید به عنوان یه کمپ ترک اعتیاد لوکس به اینجا نگاه کنین.

ایتالیا

اتاقی که در اون از خواب بلند می شید، لوازمی حداقلی داره. طاق هایی سنگی و کتابخونه هایی چوبی. اگه صدای مناجات رو دنبال کنین، به سالنی می رسید که با لوسترهای شمعی روشن شده. یه بالش وردارین و روی اون بشینین. بعد از چند دقیقه مدیتیشن متوجه تغییرات در خود میشین. غذایی که اینجا می خورید همه اورگانیک و خانگیه.

۲. نون اسیسی و موزه اسپا در اسیسی

ایتالیا

فضای اینجا کمتر مشابه صومعه س و کم و بیش زندگی شهری در اون جریان داره. مکانی محاصره شده در کوه های سرسبز دور و بر. عطر گیاهانی مثل استخودوس به فضای اون رنگی جادویی بخشیده. معماری اون ساده و چشم انداز کوه های دور و بر واسه دوری از زندگی مدرن ایده آله.

ایتالیا

موزه اسپا یا آب گرم هم از دیگر جاذبه های این منطقه س. تجربه حموم سنتی رومی در بین ستون هایی رومی بازمانده از قرن اول میلادی.

۳. موناسترو سانتا روزا در ساحل آمالفی

ایتالیا

یکی از منحصر به فرد ترین جای ها در ایتالیا و ساحل آمالفی این جاه. بد نیس بدونین ویلای قدیمی و معروف بازیگر سرشناس هالیوود، سوفیا لورن در کنار اون قرار داره.

از اونجا که این منطقه روی صخره ای بین آمالفی و پوستینو قرار گرفته، باعث شده تا از هیاهوی این دو منطقه شلوغ توریستی دور بمونه. تنها صدایی که شما می شید در اون، زنگ کلیسا و البته حرکت نسیم دریای مدیترانهه.

ایتالیا

در حالیکه در بالادست بیشتر مردم در حال بازدید از فروشگاه ها هستن، در طرف دیگه تا چشم کار می کنه آبی آرامش بخش دریاه. صخره های برآمده از ساحل، چشم اندازی خارق العاده در جلو چشمون شما رقم می زند. عطر لیمو و رزماری پیچیده در اون شما رو مست می کنه. خیلیا بعد از بازدید از اینجا اعتراف کرده ان که سطح توقعشان از آرامش در زندگی بالا رفته.

۴. پوکلیا، در ساردینیا

ایتالیا

طبیعتی بکر و رنگارنگ که به رویای کودکی می موند. این منطقه در ساردینیا و بیرون از شبه جزیره اصلی ایتالیا قرار گرفته. آسمون شب استثنایی، نسیم ساحلی ملایم و خونه های دهاتی اون تداعی گر نقاشیه تا واقعیت.

خانواده

ایتالیا

اگه کودک داخل شما بازم نفس می کشد و جایی واسه رها کردن خود می خواهد، اینجا واسه شما ایده آل هستش. از گشت و گذار در جزیره و ساحل سنگریزه ای اون هیچوقت سیر نمی شید.

۵. کوه ادلر در دولومیتس

ایتالیا

کوه و خلوتش مشتریان خاص خودشو داره. به خصوص که واسه رسیدن به مقصد، راهی جز تحمل سختی طی روش با پای پیاده نداشته باشه. ناحیه ای مرتفع که پیشنهاد ما بازدید از اون در زمستانه. سورتمه سواری مثل تفریحات خاطره ساز در این منطقه س. درواقع تجربه سفر به قطب رو می تونید اینجا رقم بزنین. اسکی و اسب سواری در فصل گرما رو هم به لیست تفریحات اون اضافه کنین. اگه به اینجا اومدید، اصلا املت مخصوص اون رو که با سبزی های کوهی سرو می شه رو از دست ندین.

ایتالیا

در آخر اگه شمام منطقه ای در دور و بر محل زندگی خود می شناسید که واسه عاشقان تنهایی و خلوت باخود مناسبه، اون رو با ما در میان بذارین. و البته اگه تصمیم سفر به ایتالیا رو گرفتین اما نمی دونین از کجا شروع کنین، بد نیس به مقالات در رابطه ما یه سری بزنین.

دسته‌ها: No category

0 Comments

No Comment.