دانلود پایان نامه

اندونزی، واسه افزایش سهم درآمد خود از گردشگری، اهداف بلندپروازانه ای رو واسه خود تعیین کرده.

آمار منتشر شده به وسیله شورای جهانی سفر و گردشگری نشون دهنده اینه که سفر و گردشگری، ۶٫۲ درصد از تولید ناخالص داخلی اندونزی، برابر با ۷۷۰ تریلیون روپیه رو به خود اختصاص داده. جاکارتا، به تنهایی، ۴۱ درصد از درآمد به وجود اومده توسط سفر و گردشگری اندونزی رو تأمین می کنه.

گلوریا گوارا، رئیس و مدیر عامل شرکت WTTC در سخنانی در کنفرانس پانوراما مگا در جاکارتا گفت:

سفر و گردشگری، سهم بزرگی در اقتصاد اندونزی داره که بیشتر از ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی رو تامین می کنه. علاوه بر این، گردشگران خارجی بیشتر از ۲۲۰ تریلیون روپیه وارد اقتصاد این کشور می کنن، در نتیجه سفر و گردشگری بیشتر از ۵۵ درصد از بخش خدمات اندونزی رو به خود اختصاص داده.

من به دولت رئیس جمهور ویدودو، به خاص به آریاف یحیی، وزیر گردشگری اندونزی، به خاطر اولویت بخشیدن به صنعت ما شادباش می گویم. به خاطر ساپورت های اون ها از بخش سفر و گردشگری، ۲٫۴ میلیون شغل جدید ایجاد می شه.

ویدودو، ریاست جمهوری اندونزی، هدف این کشور رو جذب ۲۰ میلیون بازدید کننده در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که تقریبا دو برابر تعداد گردشگران در سال ۲۰۱۶ه. اون هم اینکه خواهان سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری در این بخش واسه سرعت بخشیدن به روند پیشرفت ی اون شد. از سال ۲۰۱۶، اخذ ویزای اندونزی واسه اتباع ۱۶۹ کشور رایگان اعلام شد و این کشور، دره های خود رو به روی بازدیدکنندگان بیشتری گشود.

خانوم گوارا ادامه می دهد:

اندونزی نمونه ای عالی از دولتیه که با سرمایه گذاری هدف دار واسه ساپورت از رشد پایدار و در پیش گرفتن سیاست هایی که به آسون کردن سفر کمک می کنه، راه و روش مناسبی واسه پیشرفت ی گردشگری پیش رو گرفته. هنوز کارای زیادی باقی مونده که باید انجام شه و ضرورت همکاری بین مقام های دولتی و شرکت های بخش خصوصی واسه دست پیدا کردن به اهداف بلندپروازانه ای که دارن، حس می شه.

WTTC خشنوده که از تلاش های بخش سفر اندونزی ساپورت می کنه.

قبل از کنفرانس، خانوم گوارا تو یه جلسه ی خصوصی با وزیر یحیی شرکت کرد تا در مورد فرصت ها و اولویت های بخش سفر و گردشگری اندونزی صحبت کنن. اون هم اینکه از اقدامات دولت واسه کنترل شرایط به وجود اومده توسط فوران آتشفشون های گذشته در کوه آگنگ در بالی تشکر کرد.

بنیاد حفاظت از خلیج مرجانی پوموتران (Pemuteran) در بالی به عنوان برنده جایزه ی گردشگری WTTC انتخاب شد. این جایزه در نشست آینده WTTC در بوئنوس آیرس، آرژانتین، در ۱۸ و ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ اعطا می شه. WTTC، مجموعه ای تشکیل شده از نمایندگان بخش خصوصی سفر و گردشگری در سطح جهانیه. 

دسته‌ها: No category

0 Comments

No Comment.