دانلود پایان نامه

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران، انگیزه راه اندازی «پاسگاه خاص گردشگران خارجی» در پایتخت، امنیتی کردن فضای گردشگری در کشور نیس.

«رجبعلی خسروآبادی» مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با تاکید بر این که تامین امنیت گردشگران با امنیتی کردن گردشگری فرق داره، گفت:

امنیت گردشگران حتما باید حفظ شه، در حالی که امنیتی کردن گردشگری اصلا به صلاح پیشرفت ی این صنعت نیس. اینجور مسائلی باید در کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران مطرح شه تا بر طرف کردن ابهام شه. همونطور که ضرورت راه اندازی پاسگاه خاص ی گردشگران خارجی تو تهران مطرح شد.

ایشون با بیان این که «سردار ساجدی نیا» فرمانده پلیس تهران، یه سال با همین نگاه روی این طرح کار کرد تا به نتیجه کامل برسه، به محدودیت های مدل اجرا شده این پلیس در شهر اصفهان اشاره کرد و اضافه کرد که پلیس گردشگری با کیوسکی که امکانات اون در حد آگاهی رسانی و پیگیری های معمولیه، فرق می کنه. این پاسگاه هم پایگاه خاص گردشگران خارجیه و هم کاربرد کلانتری رو داره و محدودیت های طرح های قبلی رو پوشش می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد که کلانتری ها بخشی از کارا رو انجام می بدن که شاید در وظیفه ی اداره کل اماکن نباشه، همینطور پلیس امنیت و اداره ی آگاهی. به خاطر همین ما به مجموعه کاملی از این کارکردها نیاز داشتیم. چیزی که با آقای ساجدی نیا در این بحث صحبت کردیم و ایشون هم متمرکز در طرح پاسگاه پلیس خاص ی گردشگران دید کردن، ایجاد مجموعه ای کامل تشکیل شده از کلانتری و همه ی کارکردهای تعرف شده و مربوط در این بخش بوده.

که طبق این طرح، موضوع دیگری که در کمیسیون امنیت گردشگران خارجی مطرح شد، بیرون کردن پرونده گردشگران در کلانتری ها از حالت بلاتکلیفی بود.

ایشون اضافه کرد که بسیار پیش اومده که گردشگر مثلا در محدوده ی بازار تهران مورد سرقت هستش و مدارک هویتی خود رو از دست داده، اما نمی تونه تو تهران بمونه تا مدارکش پیدا شه و باید سفرش رو ادامه دهد و حتی به کشورش برگرده، درحالی که وقتی پلیس گزارش این سرقت رو جفت و جور می کنه و به دادسرا می فرستد و دادسرا واسه بررسی تعیین وقت می کنه، شاکی ای وجود نداره و قاضی هم می گوید تا شاکی نباشه پرونده رو رسیدگی نمی کنه. واسه بر طرف کردن این مشکل در کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران به دلیل حضور نماینده قوه قضاییه، پیشنهاد دادیم که سازمان میراث فرهنگی به عنوان وکیل مسافر، پیگیر اینجور پرونده هایی باشه.

خسروآبادی اضافه کرد که قرار شد فرمتی رو تنظیم کنیم تا وقتی گزارشی واسه کلانتری و پلیس درحال تهیهه، ضمیمه ای داشته باشه که شاکی اون رو امضا کنه و سازمان رو وکیل خود واسه پیگیری پرونده انتخاب کنه، در اون صورت دفتر حقوقی ما (اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) به عنوان وکیل گردشگر خارجی می تونه در هر محکمه ای واسه رسیدگی به این موضوع حضور پیدا کنه و حرفش هم واسه قاضی و دادسرا قابل قبول باشه.

ایشون گفت که این موضوع در جلسه با جامعه تورگردانان مطرح و قرار شد باهم فرمتی واسه این پیشنهاد، ایجاد شه و تورلیدرها هم توجیه شن.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در ادامه گفت:

ما از فرصت کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران به کار گیری می کنیم تا بعضی کارای روی زمین مونده رو مطرح و پیگیری کنیم، بعضی وقتا این مسائل مستقیما به ارتقا امنیت ارتباطی نداره، اما حضور نمایندگان دستگاه ها و نهادهای جور واجور این امکان رو جفت و جور می کنه تا موفق تر عمل کنیم.

ایجاد رینگ گردشگری تو تهران

اون ایجاد رینگ گردشگری در شهر تهران رو یکی از این مصادیق شمرد و اضافه کرد:

بخش خصوصی یه دستگاه اتوبوس دو طبقه وارد کرده که درحال ترخیص از گمرک بندرعباسه. تا آخر سال هم قراره شش دستگاه اتوبوس دیگه از همین مدل در داخل کشور ساخته شه، علاوه بر این ها اتوبوس های گردشگری دیگری هست که با تغییر هویت درحال اجرای تورهای شهری هستن. بخاطر این لازمه تو تهران رینگی واسه راه این اتوبوس ها تعریف شه که پیشنهاد اون با درنظر گرفتن بافت قدیم و بزرگ این شهر، در کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران مطرح شده.

ایشون اضافه کرد که رینگ بافت قدیم محدوده ی بهارستان، میدون امام خمینی (ره)، خیابون سی تیر، ارگ، کاخ گلستان، موزه ایران قدیم و بازار رو پوشش می دهد که تردد اتوبوس ها در این محدوده حتما به راه خاص و محل هایی واسه توقف نیاز داره. این یکی از مشکل هاس، اگه اون اتوبوس های دو طبقه بخوان در شهر تهران تردد کنن، حتما با مشکل روبه رو می شن، درحالی که اگه این رینگ و ایستگاه های اون تعریف شه، نیروی انتظامی، شهرداری، حمل و نقل ترافیک، پلیس راهور، تورگردان، راهنمای تور و مسافر تکلیف خود رو می دانند.

خسروآبادی گفت که این رینگ ها در تموم شهرهای گردشگری دنیا هست. تا این اتفاق در کشور ما نیفتد اون اقتصادی که در این بخش باید جریان داشته باشه، شکل نمی گیرد.

ایشون گفت که وقتی اینجور رینگی وجود داشته باشه، امنیت گردشگران هم راحت تر تامین می شه. وقتی این اتوبوس ها راه مشخص نداشته باشه، امنیت اون ها رو چیجوری می خواهیم تامین کنیم. البته باید توجه داشت این کار با اون معنی امنیتی کردن فرق می کنه که مثلا یه پلیس بذاریم تا داخل اتوبوس شه و مسافر رو بازخواست کنه. این امنیت نیس، امنیتی کردنه. ما باید برنامه ای داشته باشیم و از قبل مسائل امنیتی رو پیش بینی کرده باشیم و به این نقطه نرسیم که مثلا سربازی با رفتار غیراستاندار، خاطره ی بدی واسه گردشگر بسازه.

دسته‌ها: No category

0 Comments

No Comment.