دانلود پایان نامه

طرح خاص ی اشتغال دو ساله در بخش گردشگری و صنایع دستی به شورای اشتغال فرستاده شده که طبق اون، با به کار گیری ظرفیت های این بخش ۱۴۰ هزار شغل در سال های ۹۵ و ۹۶ ایجاد می شه.

«مسعود سلطانی فر» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت:

طرح خاص ی اشتغال دو ساله در بخش گردشگری و صنایع دستی، با تسهیلات ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی اجرامی شه و می تونه هم واسه حل مشکلات اشتغال کشور و هم واسه به بهره ورداری رسوندن طرح های نیمه کاره بخش گردشگری، کمک کننده باشه.

معاون رئیس جمهوری با اشاره اینکه در سه سال گذشته رونقی در گردشگری ایران ایجاد شده، گفت که رشد گردشگری دنیا در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به طور متوسط ۴ و ۶ دهم درصد و در اروپا ۳ درصد بود اما این رشد در ایران ۱۲ درصد و ۳ برابر میانگین جهانی بوده.

سلطانی فر بیان کرد که هزار و ۷۵۲ طرح در بخش گردشگری، تاسیسات، هتل ها، هتل آپارتمون ها و دیگه امکانات مربوط به این بخش به وسیله بخش خصوصی در حال اجراست که از این اندازه ۸۲۰ طرح شامل هتل های یک تا ۵ ستاره و هتل آپارتمون ها با پیشرفت فیزیکی ۵ تا ۹۵ درصده.

ایشون با توضیح دادن این موضوع که باید حدود ۴ هزار میلیارد تومن به این بخش اختصاص داد، گفت که اینطوری در سال های ۹۵ و ۹۶ می توانیم حدود نصف از این هتل ها رو به بهره ورداری برسونیم و بقیه طرح ها رو هم تا آخر دولت دوازدهم تکمیل کنیم. آماری که ۲ برابر اون چیزیه که در تاریخ هتل سازی کشور تا سال ۹۲ ساخته شده.

رئیس سازمان گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی اعلام کرد که اجرای طرح های زیاد گردشگری نشون می دهد بخش خصوصی و منابع جور واجور مردمی به این طرف جهت پیدا کرده؛ به طوری که خیلی از سرمایه گذارانی که در دیگر بخش ها فعال بودن با درک درست از بخش گردشگری حالا به سرمایه گذاری در این بخش روی آورده ان.

دسته‌ها: No category

0 Comments

No Comment.