دانلود پایان نامه

رئیس جامعه هتلداران ایران بعضی از ایرادات و ابهامات روش نامه ذخیره اتاق و باطل شدن اون در واحدهای اقامتی رو مطرح کرد و گفت که بعضی از موارد مطرح شده در بند ۱۳ و ۲۸ این آیین نامه در تناقضه.

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران درباره روش نامه اجرایی ذخیره اتاق و باطل شدن اون در واحدهای اقامتی که به وسیله معاونت گردشگری آماده شده ، به ایراداتی در جفت و جور اون اشاره کرد و گفت

این روش نامه محدود به هتل ها نمی شه بلکه همه مراکز اقامتی رو در برمی گیرد هم اینکه تا الان اینجور روش نامه ای وجود نداشته البته حدود ۹۰ درصد مواردی که در اون دید شده، جزو مواردیه که هتل ها و مراکز اقامتی دیگه تقریباً اونا رو به شکل شرعی اجرا می کردن. با اینحال جفت و جور اینجور روش نامه ای از نظر جامعه هتلداران ایران اقدام مثبتیه که واسه جفت و جور اون با جامعه هتلداران هم مشورت شد منتها بعضی ایراداتی داره که اونا رو به شکل نامه ای به معاونت گردشگری اعلام می کنیم.

ایشون با گفتن این گفت که  در تموم دنیا و طبق قوانین بین المللی، اگر پس از واریز مبلغ و رزرو اتاق تا ۲۴ ساعت قبل، تقاضا کننده به هر دلیل رزرو خود رو لغو کنه، از  اون ۱۰۰  درصد هزینه یه شب اقامت گرفته می شه. درحالی که در بند «ه» ماده ۲۸ این روش نامه آمده از ۴۸ ساعت قبل تا زمان ورود مهمون ۷۰ درصد هزینه اقامت یه شب به ازای هر اتاق از ایشون کسر می شه. با اینحال ما بازم بر این نظر هستیم که طبق عرف و قوانین بین المللی هزینه ای که باید از مسافر واسه لغو رزرو اتاق تا ۲۴ ساعت قبل دریافت شه، ۱۰۰ درصده نه ۷۰ درصد.

حمزه زاده ادامه داد: این در حالیه که در همین روش نامه و در ماده ۱۳ آمده که اگه مدیر واحد اقامتی پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگه تاییدیه مسافر نتونه اتاقی رو به ایشون بده باید علاوه بر استرداد کل وجه دریافتی، جریمه ای برابر ۱۰۰ درصد هزینه یه شب اقامت به ازای هر اتاق رو به مهمون پرداخت کنه.

رئیس جامعه هتلداران ایران گفت:

بند ۲۸ و ۱۳ این روش نامه دارای تناقضه تو یه بند از جریمه ۱۰۰ درصدی هزینه یه شب اقامت به ازای هر اتاق و در بند دیگه از دریافت مبلغ ۷۰ درصدی هزینه اقامت واسه لغو کردن اتاق تا ۲۴ ساعت قبل صحبت می شه.

مشکلی که واسه آژانس داران پیش می آید

حمزه زاده گفت: چون همه رزروها به شرط اسم افراد شده قدرت برنامه ریزی از آژانس های مسافرتی گرفته می شه. اینمبادرت به ضرر دفاتر خدمات مسافرتیه به خاص هنگام رزرو تورهای ورودی چون یه آژانس واسه تور خود مثلا ۲۰ اتاق رو رزرو می کنه و بعد پکیج می دهد تا مسافر جذب کنه اما طبق این روش نامه باید اول اسم مسافران داده شه، درحالی که هنوز مسافری ثبت نام نکرده و یا تاییدیه نداده.

 

Categories: No category

0 Comments

No Comment.

Related Posts

No category

پایان نامه درباره بیژن نجدی، آشنایی زدایی، آداب و رسوم، داستان کوتاه

دانشکده ادبیات و علوم انسانی پایاننامه‌ ارشد زبان و ادبیات فارسی مقایسه و بررسی محورهای زبان و اندیشه در آثار منیرو روانی پور و بیژن نجدی استاد راهنما: دکتر سید کاظم موسوی استاد مشاور: دکتر Read more…

No category

منابع تحقیق درمورد اختلال بدشکلی بدن، دانشجویان، دانشجویان دختر، وسواس فکری

کلی بدن ۶۵عنوان صفحه ۲-۱-۱۳- ارتباط جراحی ترمیمی با اختلال بدشکلی بدن ۶۸ ۲-۲- سبب شناسی ۷۲ ۲-۲-۱- راه اندازها ۷۲ ۲-۲-۲- عوامل خطرزای زیستی- ژنتیکی ۷۳ ۲-۲-۳- عوامل خطرزای روانشناختی ۷۹ ۲-۲-۴- عوامل خطرزای Read more…

No category

ایران اولین برند غذای حلال بین‌المللی رو روونه بازار می‌کنه

به گفته مقامات رسمی، ایران طی چند ماه آینده اولین برند بین المللی غذای حلال خود رو روونه بازار می کنه که هدف اون پوشش بازار منطقه ای با جمعیتی حدود ۴۰۰ میلیون نفره. واسه Read more…