دانلود پایان نامه

گردشگران اندونزیایی که به ایران سفر کرده ان، از این کشور به عنوان یکی از مقاصد گردشگری بسیار خوشگل و جذاب یاد می کنن. با سایت ما همراه باشین تا در ادامه ایران رو از دید گردشگران اندونزایی به نظاره بشینیم.

سایت خبری کمپاس در گزارشی درباره ایران از دید گردشگران اندونزیایی نوشته س:

با اینکه ایران پر از جاذبه های فرهنگی و تاریخیه ولی این کشور، یکی از کشورای مشهور به عنوان مقصد گردشگری در دنیا حساب نمی شه؛ تحریم های ۳۰ ساله چند کشور بر ایران موجب شده تا گردشگران نگاه خاص ای به ایران نداشته باشن.

هم اینکه در این گزارش آمده که دارندگان گذرنامه اندونزی دیگه احتیاجی به اخذ ویزا سفارت این کشور در اندونزی ندارن و ایران به دارندگان گذرنامه های اندونزیایی روادید بدو ورود ارائه می کنه.

پس از لغو روادید واسه ورود اتباع اندونزی به ایران، تعداد گردشگرانی که از این کشور جنوب شرق آسیا به ایران سفر می کنن، به طور زیادی بالا رفته. از میون این گردشگران «ریسا بلوسفیر» و «فری هو» کتابی از سفرنامه خود به ایران چاپ کرده ان.

توریست

«ریسا بلوسفیر» نویسنده و یکی از گردشگران اندونزیایی که به ایران سفر کرده، در بخشی از کتاب خود با عنوان «Born to Travel» که به وسیله انتشاراتی Gramedia Pustaka Utama به چاپ رسیده، اینجور می نویسد:

وقتی که تصمیم به سفر به ایران گرفتم، این کشور واسه من بسیار نامعلوم بود. سوالات زیادی در مورد ایران همراه با ترس تو ذهن من وجود داشت که موجب می شد بیشتر از قبل واسه بازدید از این کشور مشتاق باشم.

«فری هو» به عنوان مبتکر اصلی کتاب «Born to Travel» که اون هم به ایران سفر کرده، اینجور می گوید:

نباید قبل از سفر به ایران به اخبار بین المللی منفی بر این کشور توجهی داشت. چون تجربه ای که شما از سفر به ایران به دست میارین، ۱۸۰ درجه متفاوت با اخبار منتشر شده در سطح رسانه های بین المللیه. ایرانیان دوستدار اتباع خارجی هستن. اونا بر خلاف تسلط کم به زبون انگلیسی علاقه مند هستن با اتباع خارجی گفتگویی رو شروع کنن.

ایشون اضافه کرد که در ایران نه فقط بزرگسالان بلکه کودکان هم دوست دارن با گردشگران خارجی در کشورشون آشنا شن و با اونا سخن بگن. روزی پس از از پایان گفتگو با یکی از ایرانیان به عنوان یادگاری یه Wayang Kulit (صنایع دستی اندونزی) به اون هدیه دادم. عکس العمل اون واسه من فوق العاده بود؛ اون ساعت مچی خود رو باز کرد و اون رو به من هدیه داد و اصرار من واسه نپذیرفتن اون هم بی فایده بود.

«ریسا بلوسفیر» درباره سفر خود به ایران اینجور می گوید:

بیان خوش، روحیه کمک به هم نوع، احترام به یکدیگر صفاتیه که واسه توضیح یه ایرونی می توان به کار گیری کرد. ۹۰ درصد ایرانیان اینجور صفات و روحیاتی دارن. ایرانیان علاقه خاص به یادگاری دادن به گردشگران خارجی دارن. در طول سفر به ایران من هدایا و یادگاری های بسیاری رو از ایرانیانی گرفتم که واسه اولین بار بود با اونا ملاقات می کردم.

که سفر یکماهه به ایران بسیار هیجان انگیز بود. ایران کشور وسیع و بسیار خوشگلیه. در این کشور هم اینکه صنایع فرهنگی و هنری بسیار یافت می شه. ایران هم اینکه جاذبه های گردشگری تاریخی زیادی داره. غذاهای ایرونی هم فوق العاده س.

دسته‌ها: No category

0 Comments

No Comment.