دانلود پایان نامه

سازمان هواپیمایی به طور رسمی اولین ایرباس ۳۲۱ رو با پایانی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس از طرف ایران ایر و پیگیری مقدمات لازم واسه ورود این هواپیما، به نام این شرکت ثبت کرد.

طبق گواهی نامه ثبت هواپیماهای جدید، سازمان هواپیمایی یه فروند ایرباس ۳۲۱ رو با شماره سریال ۷۴۱۸ به نام ایران ایر به ثبت رسونده تا این هواپیما اولین فروند از هواپیماهای مسافرتی باشه که پس از نزدیک به چار دهه، مستقیما از شرکت های هواپیماساز خریداری شده ان.

گواهینامه ثبت ایرباس

یه مقام آگاه در شرکت ایران ایر، با تایید این خبر از پایانی شدن دریافت مجوز این هواپیما از طرف سازمان هواپیمایی خبر داد.

مدیرعامل ایران ایر قبل از این بیان امیدواری کرده بود که اولین فروند از هواپیماهای خریداری شده تا قبل از نوروز ۱۳۹۶ به ایران برسه.

ایران ایر اعلام کرده در صورت اجرایی شدن این قرارداد، می توان توقع داشت در سال ۲۰۱۷ میلادی حدود هشت فروند از هواپیماهای خریداری شده از شرکت ایرباس وارد ناوگان ایران شه.

در کنار ایرباس، ایران ایر چند هفته قبل قرارداد خرید هواپیما از شرکت هواپیمایی بویینگ رو هم به امضا رساند که طبق اون اولین فروند از این هواپیماها از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ تحویل ایران می شه.

ایرباس A321 شباهت زیادی با ایرباس A320 داره اما دارای بدنه کشیده تریه و توانایی جایجایی تعداد بیشتری مسافر رو داراه. ساخت ایرباس A321 از سال 1989 شروع شد و اولین بار در ۱۱ مارس سال ۱۹۹۳ به پرواز در اومد. این هواپیما از گروه هواپیماهای ایرباس سری A320 به حساب می آید. دیگه هواپیماهای این سری عبارتند از: ایرباس A318، ایرباس A319 و ایرباس A320

ایرباس A321

داخل ایرباس

مشخصات ایرباس A321

ایرباس A321 دارای دو موتور توربوفن در پایین دو باله.

فاصله نوک دو بال: ۳۴٫۱ متر

طول: ۴۴٫۵ متر

ارتفاع: ۱۱٫۸ متر

ظرفیت مسافر: ۲۲۰ نفر

بیشینه سرعت: ۰٫۸۲ ماخ (۸۷۰ کیلومتر بر ساعت)

محدوده پرواز: ۴۳۰۶ کیلومتر

تا الان در ایران فقط سه فروند ایرباس ۳۲۱ فعال وجود داشت که یکی واسه دولت جمهوری اسلامی و دو هواپیمای دیگه واسه ناوگان کیش ایر بودن که حالا با ورود این ایرباس این تعداد به ۴ رسید.

دسته‌ها: No category

0 Comments

No Comment.