دانلود پایان نامه

بهینه سازی برای موتورهای جستجو – سئو (SEO)

سئو چیست what-is-seo

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو (به انگلیسی Search engine optimization)، روندی مناسب برای بهبود وضعیت دیده شدن یک وب سایت یا یک صفحه وب در یک موتور جستجو است. وب سایت هایی بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند و طبیعتا می توانند از این طریق درآمدزایی داشته باشند. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که بیشتر کاربران اینترنت، برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود، از موتورهای جستجو استفاده می کنند.

اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. به طور فرض در سایت های گوگل و یاهو، تنها نتایج صفحه اول برای کاربران اهمیت دارد. بنابراین اگر می خواهید موتورهای جستجو ترافیک بالایی را به سمت وبسایتتان روانه کنند، وبسایتتان باید در صفحه اول نتایج جستجو قرار داشته باشد.

SEO توانایی انواع جستجو را در اختیار کاربران قرار می دهد. مثلا آنها می توانند عبارت مورد نظر خود را بر اساس دسته بندی های تصاویر، ویدیو، مکان، علم، خبر یا صنعت جستجو کنند. به عنوان یک تکنیک بازاریابی اینترنتی، بهینه سازی وب سایت شامل توسعه مطالب موجود در خود سایت، HTML و برنامه نویسی مربوط به آن است. همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی، حذف موانع مربوط به فعالیتهای نمایه سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده یا لینک‌های ورودی، از دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

امروزه بهینه سازی موتور جستجو، به عنوان یک علم به صورت تخصصی دنبال می شود. افرادی که در این بخش از فناوری اطلاعات فعالیت می کنند، در مورد تاکتیک های فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی، توضیحات و محتوای مناسب موتورهای جستجو، مطالعه و تحقیق می کنند. موتورهای جستجو، صفحات وبسایت ها را بوسیلۀ نرم افزار خزندگی (عنکبوت) فهرست بندی می کنند. اما متاسفانه همۀ نرم افزارهای خزندگی از چارچوب مشخصی پیروی نمی کنند. به طور مثال، اگر وب سایت شما رتبه خوبی در یکی از موتورهای جستجو داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورهای جستجو دارای موقعیتی مشابه نباشد. پیگیری همۀ تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو، از وظایف متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو است.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب می کنید، شما باید از این طراح درباره بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود. آنها باید بتوانند وبسایت های زیر نظر خود را در عین تغییر قوانین موتورهای جستجو، تابع مقررات نگه دارند. همچنین، شما باید از طراحان سایت خود بخواهید که وبسایتتان را طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو طراحی کنند. این کار نه تنها از نظر زمانی مشکلی ایجاد نمی کند، بلکه بسیار معقولانه و آسان تر است.

بهینه سازی یک وبسایت متد های مختلفی دارد که می توان از آنها روش های فهرست شدن، جلوگیری از خزش، افزایش برتری و روش کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه را نام برد. که در آینده به طور مفصل درباره این روش ها توضیح خواهیم داد.

چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مهم است؟

شاید این سوال برای شما مطرح شود که چرا اجرای این کار لازم است؟ آخرین تحقیقات نشان می دهند که 91% از کاربران اینترنت، برای یافتن مطلب و محصول مورد علاقه شان از موتورهای جستجو استفاده می کنند. در انگلستان، روزانه بیش از 250 میلیون جستجو انجام می شود. می توان گفت نزدیک به 5.3 میلیارد وبسایت در جهان، مشغول فروش محصولات خود هستند، اما کم تر از 1% از آنها به صفحه اول نتایج جستجو می رسند.

چه نوع سایت هایی باید به سئوی خود اهمیت دهند؟

ساده بگوییم، هر وبسایت تجاری و بازرگانی که مشغول به فعالیت است، باید صفحات خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف از راه اندازی یک وبسایت (مخصوصا تجاری) ارائه خدمات و جذب کاربران اینترنتی است و تجربه نشان داده است که خیل عظیمی از کاربران اینترنت، وبسایت های مورد علاقه شان را از طریق جستجو پیدا کرده اند.

سئو چیست؟

سئوبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو – بررسی استراتژی ها، اصول و تکنیک هایی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت می باشد که با بالا رفتن رتبه وب سایت در صفحات نتایج جستجو (SERP) در موتورهای جستجو (شامل گوگل، یاهو، بینگ و …) حاصل می شود.

رتبه خود در موتورهای جستجو را بالا ببرید.
بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) فرآیند بهبود نمایان بودن یک وب‎سایت یا یک صفحه وب در موتور های جستجو‌، از طریق روش های ارائه نتایج جستجوی طبیعی و یا غیر پولی است. در کل، هرچه یک صفحه در جایگاه بالاتری در صفحه نتایج موتور های جستجو قرار گیرد، بازدید کنندگان بیشتری خواهد داشت. بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) ممکن است انواع مختلفی از جستجو را هدف قرار دهد، مثلاً جستجوی عکس، جستجوی منطقه ای، جستجوی ویدئو، جستجوی علمی، اخبار و یا جستجو های تخصصی صنعتی و … .سئو
SEO ، به عنوان یک راهبرد بازاریابی اینترنتی، مسائلی از قبیل نحوه عملکرد موتورهای جستجو، موارد مورد جستجوی مردم، و کلمات کلیدی که مردم برای جستجو در یک مورد خاص تایپ می کنند، و موتورهای جستجوی هدف مشتریان را در نظر می گیرد. بهینه سازی یک وب سایت می تواند شامل ویرایش مطالب آن و یا ویرایش کد های HTML و دیگر کدهای یک وب سایت باشد، که هر دو تأثیر به سزایی در افزایش کلمات کلیدی و پاک کردن بار اضافی اندیس های موتور های جستجو دارند. همچنین ایجاد لینک های داخلی و خارجی، یکی دیگر از تاکتیک های SEO است.

بهینه سازی برای موتور های جستجو یکی از حیاتی ترین جنبه های اداره یک تجارت موفق آنلاین می باشد. خیلی از شرکت ها هزینه های زیادی برای طراحی وب سایت خود هزینه می کنند، اما اهمیت بهینه سازی برای موتور های جستجو و بازاریابی اینترنتی را فراموش می کنند.

در نتیجه، وب سایت آنها در رتبه ی پایینی از موتورهای جستجو قرار می گیرد، جایی که مشتریان آنها برای پیدا کردنشان باید به سختی تلاش کنند. با برخی تکنیک های پیشرفته بهینه سازی برای موتورهای جستجو و تکنیک های بازاریابی، وب سایت شما می تواند در رتبه بندی نتایج جستجو به رتبه بالاتری دست پیدا کند، و در نهایت ترافیک هدفمند بیشتری به سوی وب سایت شما فرستاده خواهد شد. زمانی که شما تصمیم به سئو سایت خود میگیرید درواقع اولین قدم بلند خود را در زمینه بالاتر بردن نرخ تبدیل سایت از نقطه ابتدایی به عنوان یک بازدیدکننده ساده به یک مشتری و یا کسی که از خدمات شما استفاده میکند برداشته اید، یکی از هنرهای ما وصل کردن این دونقطه و نقاط میانی آن به یکدیگر است.

 

 

برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو (SEO) اعلام می کنند که به شما جایگاه اول موتور های جستجو را می دهند. اما متأسفانه چنین چیزی امکان پذیر نیست – هیچ تضمینی برای همه وجود ندارد که حتی به صفحه اول نتایج راه پیدا کنند. امسپاد اظهار به انجام کارهای غیر واقعی نمی کند، اما ما موفقیت قابل توجهی در زمینه به دست آوردن بیشترین رتبه برای چندی از مشتری هایمان و همچنین خودمان را در کارنامه خود داریم. که این دقیقاً علتی است که شما در حال خواندن این متن هستید. همچنین بسیار دیده شده که شرکت هایی با عنوان انجام سئو ارزان و ارائه پلن ها قیمت های کاملا غیر واقعی قول رتبه های بالا را در موتورهای جستجو میدهند .این مجموعه ها معمولا با انجام روشهای غیر قانونی و اشتباه در زمینه بهینه سازی سایت و حتی در برخی از موارد طراحی وبسایت باعث نابودی برند مورد نظر در موتورهایی مانند گوگل ، یاهو و بینگ می شوند.

خدمات موتورهای جستجویی که ما ارائه می دهیم:

متخصصان تیم بهینه سازی برای موتورهای جستجو ما خدمات بهینه سازی با کیفیت و نتایج ماندگار ارائه می دهند. ما از راهبردهای طبیعی سئو استفاده می کنیم تا رتبه وب سایت شما را به مانند ترافیک و بازدید آن افزایش دهیم.

 

•    سیستم ایجاد و تحلیل کلمات کلیدی هدف (متا)
•    سیستم ایجاد و تحلیل عنوان های هدف (متا)
•    توضیحات هدف (متا)
•    مدیریت و تنظیم مطالب دو برابر دقیق تر از حالت معمول
•    تحلیل ساختار لینک های داخلی
•    ایجاد نقشه سایت XML
•    تنظیم متون Robots
•    بهینه سازی تگ های H1 و H2
•    بهینه سازی و ترمیم خطاهای CSS و HTML
•    بهینه سازی برچسب های اضطراری تصاویر
•    ترمیم لینک های آسیب دیده / معیوب

تبلیغات کلیکی (PPC)
• بازاریابی شبکه های اجتماعی
• تأمین مطالب / مقاله نویسی (Copywriting)
• ایجاد لینک
• ارائه مقاله و بازاریابی از طریق مقالات
• بلاگ نویسی
• نظردهی در بلاگ ها
• معرفی به شبکه های اجتماعی
• معرفی به نشریات
• فوروم نویسی
• ارائه عضویت و نشر خوراک RSS
• معرفی به موتورهای جستجو
• پرسش و پاسخ از طریق Yahoo و Answer.com
• ورود به لیست صفحه های زرد
• پست های رده بندی شده آنلاین
• لینک در PDFها
• انتشار و اشتراک ویدئو
• نشر صفحات PowerPoint
• بازاریابی Facebook
• بازاریابی LinkedIn
• کمپین تبلیغاتی Twitter

 

seo iceberg کوه یخ سئو

تغییرات در سئو داخلی به صورت مستقیم در وب سایت شما قابل دیدن هستند. ولی عملکرد سئو خارجی مانند قسمت پایینی کوه یخ شناور کمتر دیده می شود. برای تغییرات خارجی موثر در بهینه سازی وب سایت باید آنالیزهای بسیار دقیقی انجام دادم و قسمتی که در زیر آب قرار دارد هم مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

                                    برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

ما همچنین خدمات گزارش دهی و تحلیل هفتگی و ماهانه از موارد زیر ارائه می دهیم:
•    تحلیل ترافیک (بازدید سایت)
•    تحلیل ساختار لینک ها
•    ردیابی بازدید کننده
•    رده بندی کلمات کلیدی
•    تحلیل گوگل
•    کمپین تبلیغات پولی و کلمات تبلیغاتی گوگل

به مانند هر چیز دیگری، سایت شما و ملزومات سئو آن کاملاً خاص هستند. ما هر گونه خدمات سئو را که مد نظر شما باشد ارائه می دهیم تا خدماتی در حد نیاز شما ارائه کرده باشم!

چرا باید سایت خود را بهینه سازی کنید؟

طراحی و ساختار وب سایت شما تنها شروع به دست آوردن موفقیت آنلاین برای تجارت تان است. سایت شما ابتدا باید بهینه شود و سپس به موتور های جستجوی اصلی معرفی شود، مانند گوگل، یاهو، MSN و … . اگر وب سایت شما بهینه سازی نشده باشد، شانس این که تجارت الکترونیک شما در دنیای اینترنت و از طریق موتورهای جستجو یافت شود، بسیار کم خواهد بود. در حال حاضر، بیش از 70% تراکنش های تجارت الکترونیکی از یک اندیس موتور جستجو ریشه می گیرند. اگر سایت شما در چنین لیست هایی موجود نباشد، ممکن است هیچ وقت توسط عده کثیری از مشتریان بالقوه تان که از اینترنت به عنوان منبع جدید تجارت استفاده میکنند، پیدا نشوید. اصلی ترین مزیت استفاده از سئو شانس به نهایت رساندن پتانسیل فعالیتی تجارت تان به حداکثر می رسد و مردمی را که به محصول شما علاقه مندند را به سوی شما می آورد تا از خدمات و محصولات شما بهره مند شوند.

چرا بهینه سازی برای موتور های جستجو (SEO) مهم است؟

 

مطرح بودن در وب (حضور در وب) عنصر حیاتی بسیاری از تجارت ها شده است، که برای دلایل مختلفی از تبلیغات تا بازاریابی، و در کل برای گسترش تجارت در دنیای وب مورد استفاده قرار گرفته است.
به دست آوردن رتبه بالا در موتور های جستجو نیازمند اختصاص زمان و تلاش خاصی است، که شامل استانداردهای خاصی است، مانند این که ما چگونه سایت شما را احداث می کنیم، چگونه گرافیک سایت شما را طراحی می کنیم، چگونه کد های شما را ویرایش می کنیم و غیره. این تکنیک ها می توانند بازدید و ترافیک با کیفیتی را به سایت شما بکشانند، بدون نیاز به تبلیغات بصری سنتی، تنها از این طریق که اطمینان حاصل می شود که شما توسط افرادی که دنبالتان می گردند پیدا می شوید.

مزیت های بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)

همانطور که قبلاٌ هم گفتیم، سئو یکی از حیاتی ترین عناصر در بیشینه کردن پتانسیل ترافیکی یک وب سایت است. بیش از 600 میلیون جستجوی آنلاین در طی هر ما در انگلستان انجام می شود و 85% کل کاربران اینترنتی معمولاً چیزی که به دنبالش می گردند را از طریق سایت های جستجو پیدا می کنند. با اجازه دادن به امسپاد برای پیاده سازی راهبردهای SEO برای حضور بخشیدن به وب سایت شما در دنیای وب، این اطمینان را می دهد که وب سایت شما توسط بیشترین تعداد کاربر اینترنتی ممکن پیدا می شود.

تبلیغات کلیکی (PPC) چیست؟

کمپین های بازاریابی پرداخت برای هر بار کلیک یکی از موفق ترین روش های افزایش مستقیم بازدید وب سایت ها است. مشابه روش های تبلیغات سنتی، موتورهای جستجو با دریافت هزینه شما را در داخل لیست هایی می گذارند که در ازای هر بار کلیک کاربر بر روی لینک ارائه شده از تبلیغ کننده (صاحب سایت) پول دریافت می کنند. این لیست همان لیستی است که شما را در سه نتیجه اول هر جستجوی مرتبط قرار می دهد. این روش موثرترین روش برای تضمین قرار گرفتن در بالای لیست هاست، بنابراین راهبردی است که به زودی محبوبیت بالایی پیدا خواهد کرد.
امسپاد در کنار شما خواهد بود تا به شما در انتخاب بهترین کلمات کلیدی و قیمت گذاری برای هر بار کلیک تصمیم بگیرید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تبلیغاتی ایجاد کنید که کلیک بیشتری داشته باشند، که مسلماً در فروش بیشتر خدمات یا محصولات شما کمک خواهد کرد.

مزایای تبلیغات به روش تبلیغات کلیکی(PPC)

کمپین های تبلیغات کلیکی برای بازاریابی آنلاین مزایای متعددی دارند. برای مثال، نیاز به هیچ گونه تغییری در طراحی وب سایت تان نیست، و همانند کمپین بهینه سازی برای موتور های جستجو (SEO) منجر به افزایش ترافیک هدفمند و با کیفیت از سوی موتورهای جستجو می شود. این امکان وجود دارد که تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما و میزان هزینه پرداختی بابت کمپین را به طور دقیق محاسبه کنید. همانطور که قبلاً هم گفته شد به شما کمک خواهیم کرد تا عناوین مورد جستجو  را انتخاب کنید و شما قادر خواهید بود که به هر تعداد عنوان مورد دلخواه تان، چه کم و چه زیاد انتخاب کنید، و این موضوع به شما اجازه می دهد تا یک بودجه ماهانه تعیین کرده و به آن پایبند باشید. مزیت دیگر این است که این نوع کمپین ها می توانند در طول مدت زمان کوتاهی اجرا شوند.

ایجاد لینک چیست؟

ایجاد لینک هم همانند مباحث دیگر نقش به سزایی در موقعیت یابی در میان نتایج جستجو و همچنین نقش واضحی در افزایش بازدید