دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تاثیر شیوه های مالی بر میزان سودآوری شرکت های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار تهران

اولین گام برای آزمون فرضیه های پژوهش، ارائه تعریف دقیق و مناسبی از متغیرهایی است که امکان اندازه گیری خصوصیات مورد توجه در پژوهش را میسر سازد. متغییر های این پژوهش به منظور آزمون فرضیه ها، به دو گروه تقسیم می شود که در ادامه به تشریح هریک از آنها پرداخته می شود.

3-7-1 سود انباشته :

سود انباشته از سودهای باقی مانده در واحد انتفاعی پس از پرداخت سود سهام تشکیل می شود. تفاوت عمده بین سود انباشته و سه منبع تامین مالی دیگر این است که سود انباشته به مبلغ موجود آن محدود می باشد و ضمنا مستلزم تحصیل وجوه از اشخاص خارج از واحد انتفاعی ( اعطا کنندگان تسهیلات مالی ) نیست. و سود انباشته برای تامین مالی پروژه ها و سرمایه گذاری های آینده شرکت نگهداری می شود را سود انباشته گویند.

3-7-2 تامین مالی بلند مدت :

وامهای بلند مدت که به آن تامین مالی مدت دار نیز گفته می شود معرف معینی از تامین مالی بدهی که معمولا در مدت بیشتر از یک سال و کمتر از ده سال قابل باز پرداخت هستند و برای تحصیل مالی دارائی های ثابت و حاشیه سرمایه در گردش به کار گرفته می شود.

3-7-3 تامین مالی کوتاه مدت:

برای پشتیبانی سرمایه گذاری موقت در دارایی های جاری مورد استفاده قرار می گیرد معمولا مدیر مالی پس از برنامه ریزی سرمایه گذاری در دارایی های جاری و پیش بینی منابع مورد نیاز واحد اقتصادی در سال آینده باید به فکر تامین مالی برنامه خود باشد و در مورد شیوه تامین مالی تصمیم گیری کند.

3-8 آزمون همبستگی پیرسون :

هرگاه هدف بررسی همبستگی بین دو متغیر باشد از آزمون همبستگی برای بررسی ارتباط آنها استفاده می گردد اگر تغییرات این دو متغیر همراستا با یکدیگر باشد اصطلاحا گفته می شود دارای


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي تاثیر شیوه های مالی بر میزان سودآوری شرکت های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر