دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

به علامه هر چه معاشرت با بزهكاران بيشتر از معاشرت با همنوايان باشد احتمال كجروي وي بيشتر خواهد بود ( ميزان تماس ) در مورد سن فرد در زمان تماس بيشترين تأثير در سنين بلوغ مشاهده مي شود .

ساترلند عنوان مي كند كه رفتار مجرمانه بواسطه تبادل فرد به فرد منتقل مي شود . افراد بزهكار به شيوه هاي متنوعي در اجراي اعمال خلاف قانون دست پيدا كرده ، نگرش و طرز فكر جديد پيدا   مي كنند و رفتار خود را عقلايي نموده و فعاليت بيشتري انجام مي دهند ( گسن ، 1385 : 93 ) .

ساترلند تلاش مي كند از طريق ارائه 9 قضيه علل وقوع انحراف را تبيين كند :

خاصي سازمان مي يابند . مفهوم سازمانهاي اجتماعي گوناگون ، وجود هنجارهاي كجرو را تبيين مي كند و نظريه فراواني معاشرت ، نحوه انتقال اين هنجارها را توضيح مي دهد . در اينجا هم مسئله تنوع ارقام جنايت در جامعه مد نظر قرار مي گيرد و هم مسئله گرايش به انحراف در ميان افراد بررسي مي شود . ( ممتاز ، 1385 : 93 ) .

با توجه به مطالب فوق انتقادات زير را به نظريه وارد دانست :

1- اين نظريه انسان را موجودي منفعل در نظر مي گيرد كه دخل و تصرفي در محيط ندارد و هر آنچه كه محيط به او مي دهد وي پذيرد . به عبارت ديگر در اين نظريه به نظر مي رسد كه انسان انتخاب و اراده اي نداشته باشد و كاملاً اسير محيط است .

2- انگيزه ارتكاب جرم در اين نظريه مبهم است و نابرابريهاي اجتماعي ، ساختار سياسي – اقتصادي كه از جمله علل مهم كجروي است ، در اين نظريه مورد توجه قرار نگرفته است .

3- اين نظريه و پيش فرضهاي آن با وجود مهم بودن جامع نيستند . چرا كه برخي بررسي ها نشان داده است كه نظارت و حمايت خانواده و وابستگي مثبت كودك و نوجوان به والدين ، تأثير منفي بزهكارانه همالان و اطرافيان را كه خارج از خانه به نوجوانان منتقل مي شود خنثي مي كند . از جمله در اين زمينه به بررسي « جنس » در سال 1972 مي توان اشاره كرد كه دو اصل « انكار آسيب رساني » و « محكوم كردن محكوم كنندگان » را مطرح مي كند كه مراد از آنها توجيه بي ضرر و بي خطر بودن بزهكاري و پذيرفته نشدن قضاوتهاي ديگران درباره بزهكاري در ميان بزهكاران است .

4- اين نظريه تنها به تبيين چگونگي يادگيري انحراف مي پردازد و به چگونگي پيدايش آن در يك فرهنگ و يا به چگونگي تعريف آن به عنوان رفتار انحرافي توجه نمي كند .

5- برخي اشكال رفتار انحراف عملاً در تماس با شهروندان همنوا آموخته مي شود مثلاً اختلاس در خلال آموزش بانكداري ياد گرفته مي شود . اين نظريه به اين نكته توجه نكرده است كه برخي از افراد بدون داشتن تماس با منحرفين ، منحرف مي شوند .


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…