دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده دراداره کل پست استان آذربایجان شرقی

 

6- خلاقيت و تنوع: سازمان هاي يادگيرنده سبك هاي يادگيري مختلف را به رسميت مي شناسند هيچ سبك منحصر به فردي الزاماً به عنوان بهترين سبك تصور نمي شود. زيرا اينگونه سازمان ها به همه ي سبك هاي يادگيري نياز دارند تا هر كدام كاستي هاي ديگري را تكميل كند.

7- تعهد نسبت به بهبود مستمر محصولات و خدمات: سازمان ها نسبت به بهبود مستمر تعهدي جدي دارند فرهنگ يادگيرنده به دنبال استانداردهاي كيفيت و خدمت در سطح جهاني است.

8- پاسخگويي به تغيير و بي نظمي: در فرهنگ يادگيرنده به جاي ترس از تغيير آرام و بي نظمي، هيجان و اراده اي نسبت به پاسخ خلاق و پر شور به چنين چالش هاي جديد وجود دارد. بي نظمي فرصتي براي يادگيري، نوآوري و تكنولوژي جديد در سطوح عالي سازمان به وجود مي آورد.

9- گفتگو: گفتگو، يعني ارتباطات، گوش فرا دادن و مبادله با احساس سطح بالا و با اطلاعات كيفي. گفتگو وسيله ي حياتي مرتبط ساختن نوآوري و هماهنگ كردن يادگيري و عمل در محل كار است.

مقررات گفتگو نقش مهمي در يادگيري دارد و باعث ارتقاي فكر و ارتباط جمعي مي شود و داراي اثرات زير در سازمان است:

– گفتگو سازمان ها را قادر مي سازد تا از هوش جمعي گروه بهتر بهره برداري كنند.

– گفتگو باعث وسعت ديد و بينش در كاركنان مي شود و آنها جهان را به صورت يك كل مورد توجه قرار مي دهند.

– گفتگو ما را مجبور مي كند تا به جاي تمركز بر احساسات دروني خود بر نحوه ي برداشت خود از واقعيت تمركز كنيم.

 

2-3-4- تاريخچه پست:

كوروش كبير پس از لشكر كشيهايي كه به ساير نقاط جهان انجام مي داد به منظور كنترل اوضاع مقرر كرد در راههاي بزرگ و بويژه در مسير حركت سپاه، اقدام به تاسيس استراحتگاه براي نامه بران با اسب هاي آماده نمايند تا خبرها هر چه سريعتر به وي انتقال يابد. كوروش با استفاده از اين موسسه بود كه از سال 1150 تا 1170 قبل از هجرت بر جميع دولت هاي قوي پنجه آن روزگار غلبه نمود.

پس از كوروش و در زمان شاهان و امراي مختلف اين موسسه هر روز قوي تر و پيشرفته تر شد و در  زمان ساسانيان نام اداره بريد را به خود اختصاص داد.

با اينكه چين يكي از كهن ترين كشورهاست حدود چهار قرن پس از ايران به تاسيس چاپار اقدام كرد.

در زمان اميركبير با ايجاد خطوط منظم پستي كه خط آذربايجان يكي از مهم ترين خط ها بود و از سال  1267  شمسي اداره پست در معرض استفاده عموم قرار گرفت و از استفاده انحصاري دولت خارج شد و از سال 1268 شمسي تعرفه مراسلات و مقررات مربوط به اداره پست از طريق روزنامه به اطلاع عامه مردم رسيد(سجادي، 1378).

اداره پست از سال 1367 به شركت دولتي تبديل شد و از سال 1390 يارانه دولتي آن به طور كامل قطع شده و مقرر گرديده در سال 1393 در راستاي اجراي اصل 44 قانون اساسي به بخش خصوصي واگذار گردد.

 

عنایت به مطالب فوق سازمان ها باید به سمت سازمان های یادگیرنده پیش بروند تا پاسخگوی نیازهای روز ارباب رجوع باشند و در این ارتباط هوش هیجانی کارکنان  نقشی تعیین کننده دارد(مشبكي و خليلي شجاعي،2010).

 

3- میر کمالی و همکاران درسال 2008 در تحقیق خود مبني بر رابطه بين هوش هيجاني با گرايش به تحول سازماني مديران  به طور کلی، چهار حيطه هوش هيجاني به طور خاص همبستگي مثبت و

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي رابطه هوش عاطفي مديران با فرهنگ سازماني ياد گيرنده دراداره كل پست استان آذربايجان شرقي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر