دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی اثربخشی آموزش جرأت¬ورزی، در رابطان افتخاری بهداشت

 بلندی صدا و تغییر دادن لحن آن و قاطعیت زیاد)(همان منبع).

4- جنسیت:

هم مردها و هم زن­ها برای طرف­های همجنس خود بیشتر ابراز وجود می­­کنند، ابراز احساسات منفی از سوی اعضای جنس مخالف را بیشتر می­پذیرند و در روابط همجنس­ها برخوردهای پرخاشگرانه شایع­تر است(همان منبع).

5- شرایط ابراز وجود:

شرایط نیز عامل مهمی است. اشخاص گاهی در یک وضعیت میان فردی ابراز وجود می­کنند و در وضعیتی دیگر ابراز وجود نمی­کنند. علاوه بر این افراد در ابراز وجودهای منفی مشکلی ندارند، اما نمی­توانند ابراز وجودهای مثبتی انجام دهند. برخی افراد در خانه به راحتی ابراز وجود می­کنند، اما در محیط کار نمی­توانند ابراز وجود کنند و یا بر عکس. در این موقع باید بر وضعیت استراتژی­های مناسب برای غلبه بر مشکلات تمرکز کنیم(همان منبع).

6- فرهنگ:

مؤثرتری را با دیگران برقرار نمایند(آلبرتی و امونز[1]، 2001؛ لاندازابل[2]، 2001؛ وستون و ونت[3]، 1999). هدف آموزش قاطعیت یا جرأت­ورزی، یاد دادن هنر ارتباط عمیق با دیگران، برخورد جدی با کار، زندگی و تسلط بر خویش است. این آموزش به طور گسترده­ای برای سنین مختلف و پیش­زمینه­های متفاوت مورد استفاده قرار گرفته است. تأثیر مثبت آن روی قاطعیت، عزت­نفس، خود، تعاملات بین فردی، مهارت­های ارتباطی و اعتماد بین زوجین و نیز کاهش میزان اضطراب اجتماعی دیده شده است(صاحب الزمانی، 1388). ولپی[4](1958)، اولین کسی بود که اصطلاح جرأت­ورزی(ابراز وجود) را به کار برد و اصل بازداری دو جانبه رامطرح ساخت. هدف آموزش جرأت­ورزی این است که به افراد کمک کند تا دیدشان را نسبت به خود تغییر دهند، ابراز وجودشان را افزایش دهند، به طور معقولی خلق و خو و افکارشان را بیان کنند و از این طریق بر اعتماد به نفس خود بیفزایند(همان منبع: 4). آموزش جرأت­ورزی بر اساس این فرضیه عمل می­کند که داشتن روابط بین فردی سالم در انسجام و تکامل شخصیتی فرد نقش اساسی دارد. بک بر اساس[1] – Alberti and Emmons

[2] – Landazabal

[3] – Weston and Went

[4] – Wolpe

 
 
 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

 پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی اثربخشی آموزش جرأت¬ورزی، در رابطان افتخاری بهداشت

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمتPDF ) :

 پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی اثربخشی آموزش جرأت¬ورزی، در رابطان افتخاری بهداشت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی اثربخشی آموزش جرأت¬ورزی، در رابطان افتخاری بهداشت

دسته‌ها: دسته اصلی