دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی  شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

جاري،  DEPN: هزينه استهلاك،  STD: حصه جاري تسهيلات دريافتي و CASH : وجه نقد)” (مشايخي و همكاران،  1384).

گروه كثيري از محققين مجموع اقلام تعهدي را به عنوان تغيير در سرمايه درگردش غير نقدي منهاي استهلاك تعريف نموده اند.  تغيير در سرمايه در گردش غير نقدي برابراست با تغيير در حساب‌های دريافتني بعلاوه تغيير در موجودی‌ها بعلاوه تغيير در ساير دارایی‌های جاري منهاي تغيير در بدهی‌های جاري (سرمايه در گردش غیر نقدی را سرمايه عملياتي خالص[1] نيز می‌نامند (مشایخی، 1384).

2-4-8ارتباط اقلام تعهدی و عدم تقارن اطلاعاتی

نتیجه انکارناپذیر کیفیت پایین سود،  افزایش عدم تقارن اطلاعاتی می باشد. علت کیفیت پایین سود در ماهیت اقلام تعهدی نهفته است، چرا که در شناسایی این اقلام ناگزیر از برآورد و تخصیص‌های ذهنی هستیم. لذا کیفیت سود (اقلام تعهدی ) می‌تواند بر عدم اطمینان نسبت به وقوع، زمان‌بندی و توزیع وجوه نقد آتی شرکت اثر گذاشته و لذا بر تصمیمات مربوط به تأمین مالی و سرمایه‌گذاری‌های شرکت موثر باشد (باتاچاریا و همکاران، 2007)[2].

بدین صورت که کیفیت بالای اقلام تعهدی، عدم تقارن اطلاعاتی را کاهش داده که این خود باعث می‌شود سرمایه‌گذاران آگاهانه‌تر سرمایه‌گذاری مورد نظر خود را انتخاب کرده و عامل ریسک غیرقابل‌حذف مرتبط در اين طرح،  شركت­ها ملزم به انتشار اطلاعات پیش‌بینی همراه با گزارش­هاي مالي شدند.  اين الزامات سبب می‌شود اطلاعات مديريت تقريباً برابر با اطلاعاتي باشد كه عموم در اختیاردارند.

در آوريل سال 1976،  پيشنهاد كميسيون بورس اوراق بهادار به دليل مخالفت زياد،  برداشته شد.  در نبود افشاي پیش‌بینی سود توسط مديريت،  سرمايه­گذاران جزء همواره به تحليل­گران حرفه­اي اتكا مي­كنند. [3]

بورس اوراق بهادار تهران،  مهم‌ترین و اصلي­ترين مركز مبادلات سرمايه­اي تلقّي می‌شود كه در سال 1345 تأسيس شده است.  مطابق قانون،  كارگزار موظف است اين اطلاعات را به سازمان ارائه دهد:

الف) گزارش­ها و صورت­هاي مالي سالانه حسابرسي شده و خلاصه صورت سالانه فعالیت كارگزار كه حداكثر چهار ماه پس از پايان سال مالي به تأييد حسابرس معتمد بورس رسيده است.

[1] -Net Operating Capital

[2]– Bhattacharya & Venkataraman,(2007)

[3].  Ibid , 400 – 403.

 

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی