دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی  شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 

2

ب) هر گونه تغيير در شرايط اعلام‌شده به سازمان به منظور دريافت مجوز.

ج) ساير مدارك و اطلاعات مورد در خواست سازمان و كليّه گزارش­هاي مذكور در آیین‌نامه‌های مصوب در چارچوب قوانين مربوط.

اين روند تا سال 1357 ادامه داشت و پس از آن تا سال 1370 عملاً بورس به حالت تعليق در آمده بود.  بين سال­هاي 1370 تا 1375 آمارهاي توليد و فروش هر ماهه،  پیش‌بینی خريد و فروش سالانه و آمار توليد و فروش واقعي سال قبل به عنوان مبنايي جهت قيمت­گذاري و هم چنين اطلاعاتي سودمند براي تصميم­گيري سرمايه­گذاران تلقي مي­شد.

سود را از جمله برترين شاخص‌های اندازه‌گیری  فعاليتهاي يك واحد تجاري می‌دانند،  به گونه‌ای كه تقريباً همه استفاده كنندگان برون‌سازمانی در تلاش‌اند به كمك اطلاعات مالي گزارش‌شده،  سود چند دوره آتي را پیش‌بینی  كنند.  اهميت سود حسابداري در پیش‌بینی  بسياري از رويدادهاي مالي،  پژوهشگران را بر آن داشت تا به دنبال متغيرها و شاخص‌هایی باشند كه ارتباط معنی‌داری  با سود داشته و يا به نوعي در پیش‌بینی  آن مورد استفاده قرار گيرد.

بنابراين،  روش‌های مختلفي براي پیش‌بینی  سود هر سهم از جمله پیش‌بینی به وسيله مديران،  تحليلگران يا استفاده از سري زماني از سوي پژوهشگران مطرح شد. (مهدوی و حسین‌آبادی، 1390)

2-5-3دقت پیش‌بینی سود شرکت‌ها:

ميزان اطلاعات افشاشده براي مشارکت‌کنندگان در بازار سرمايه بر دقت پیش‌بینی سود تحلیلگران تأثير می‌گذارد.  اين یافته‌ها به افشا اطلاعات در مورد تجزيه و تحليل مديريت خط مشی‌های حسابداري و غيره گسترش‌یافته‌اند.  در مجموع اين یافته‌ها دلالت بر آن دارند كه شرکت‌هایی كه اطلاعات بيشتري براي استفاده‌کنندگان خارجي منتشر مي کنند دقت پیش‌بینی سود بيشتري دارند. برخي از تئوري ها بيانگر اين موضوع هستند كه ساختار سرمايه شركت بر دقت پیش‌بینی سود تأثير می‌گذارد.  پژوهش‌ها نشان دادند،  ممكن است منافع مديران و مالكان همسو نباشد.  اين تضاد منافع ممكن است باعث شود مديران بخشي از اطلاعات را از مالكان پنهان كنند و اطلاعات افشاء شده براي سرمایه‌گذاران مؤثر نباشند. (کردستانی، 1389).

شدن انتظارات ارزش قابل‌ملاحظه‌ای قائل است و نسبت به بر آورده نشدن آن نيز واكنش نشان مي­دهد (ريز،  2007)[1]زماني كه سود هر سهم فراتر از انتظارات رود،  بازار نسبت به آن ديد خوش بينانه­اي دارد و آن را خبر خوب تلقي مي­كند.  زماني كه سود هر سهم پايين­تر از پیش‌بینی آن­ها باشد،  اعتبار شركت در برآوردن انتظارات كم می‌شود (پين،  2008)[2].

  1. Rees ,( 2007)

[2].  Payne , (2008)

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی