دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی  شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 سان پایندر (2003)

به بررسی رابطه منفی میان حجم معاملات و دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش را پرداخت.  او نشان داد درحالی‌که دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش را گزارش نمود و نشان داد درحالی‌که دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش تحت تاثیر مبادله است سطح فعالیت مبادله نیز همزمان تحت تاثیر اندازه دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش خواهد بود.

راگرس و همكاران (2005)

تمايل مديران جهت ارائه نادرست اطلاعات مربوط به سود شركت تابعي از تغيير در انگيزه آنها و یا توانایی بازار در جهت شناسايي ارائه‌های نادرست در خصوص سود است و شركتها می‌توانند با استفاده از اقلام تعهدي اختياري سود را دستکاری كنند.

گارسیا-تروئل و همکاران ارتباط بین کیفیت اقلام تعهدی و میزان وجه نقد نگهداری شده در شرکت را مورد بررسی قرار داده  و به این نتیجه رسیدند که در شرکت‌هایی که کیفیت اقلام تعهدی بالاست وجه نقد نگهداری شده به نسبت سایر شرکت‌ها کمتر است. به علاوه آنها به این نتیجه رسیده‌اند که با افزایش سطح تأمین مالی از طریق بانک‌ها و همچنین در حضور سایر دارایی‌های نقد گونه، وجه نقد نگهداری شده کاهش می‌یابد و البته شرکت‌هایی که توان بالاتری در ایجاد وجه نقد دارند وجه نقد بیشتری را نیز نگهداری می‌کنند (گارسیا و همکاران، 2008)[1].

کویین و ویکی (2008)

در پژوهشي رابطه بين عدم تقارن اطلاعاتي شرکت‌هایی با اقلام تعهدي اختياري و حساسيت سرمایه‌گذاری نسبت به جریان‌های نقدي عملياتي را مورد بررسي قراردادند.  دوره زماني پژوهش بين سال‌های 1998 تا 2005 مي باشد؛ و نمونه‌ای متشكل از 60728 مشاهده سال شركت انتخاب گرديد كه نتايج تجربي با استفاده از تجزيه و تحليل رگرسيون چند متغيره نشان داد سرمایه‌گذاری دارایی‌های سرمایه‌ای آتي شرکت‌هایی با اقلام تعهدي اختياري،  نسبت به جریان‌های نقدي عملياتي،  كمتر حساس مي باشد…

براون و همکاران (2008)

در تحقیق خود به این نتیجه رسیدند که هرچه کیفیت گزارش گری مالی بیشتر باشدت عدم تقارن اطلاعاتی،  کاهش و حجم مبادلات سهام افزایش می‌یابد.

گانگ و همكاران (2009 )

بين خطاي سود پیش‌بینی شده به وسيله مديريت و اقلام تعهدي رابطه مستقيمي وجود دارد و اين رابطه در محیط‌هایی كه عمليات شركتها با عدم قطعيت زيادي همراه است،  قويتر است.

[1]– Garcia et all,(2008)

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی