دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهرانی

 ها و الگوهای فعلی به تنهایی توانایی تبیین کامل عوامل مؤثر در تعیین ساختار سرمایۀ شرکتها راندارند و پاسخ قاطعانه ای را برای این پرسش فراهم نمی آورند که چرا، در شرایط گوناگون، تعدادی از شرکتها برای تأمین مالی فعالیتهای خود گزینۀ انتشار سهام، بعضی به کارگیری منابع داخلی و برخی دیگر روش استقراض را انتخاب می کنند. بدین ترتیب، به نظر می رسد که بزرگترین مشکل موجود نبود نظریۀ جامع و فراگیری است که بتواند رفتار تأمین مالی و ساختار سرمایۀ شرکتها را به طور کامل شرح دهد و تبیین کند.

هدف از تحقیق حاضر ارایه مدل در جهت تبین رفتارهای شرکت ها در رتباط با ساختار سرمایه و ارائه تئوری در این حوزه نیست. بلکه در جهت اهدف وجودی شرکت ها در فضای اقتصادی، یعنی  بیشینه سازی ارزش و ثروت سهامداران و شناسایی بهترین تئوری و معیار عمل در جهت افزایش ارزش سهامداران اسـت. به عبارتی دیگر  عمل به کدام تئوری و کدام شیوه ی تامین مالی در فضای کسب و کار ایران به ایجاد ارزش افزوده سهامداران می انجامد؟ و کدام شیوه تامین مالی برای چه شرکت هایی می تواند منجر به افزایش ارزش  گردد.؟

عادي قرار خواهد گرفت که اين سود مازاد را مي‌توان بين سهامداران عادي توزيع کرد و يا آن را مجدداً در شرکت سرمايه‌گذاري نمود و نرخ بازده دوره‌هاي آتي را افزايش داد و يا ترکيبي از اين دو را انتخاب نمود که در آن صورت مطلوبيت سهام عادي بيشتر خواهد شد و انتظار مي‌رود در اثر افزايش تقاضا، قيمت سهام عادي در بازار سير صعودي طي کند و بدين ترتيب ثروت سهامداران افزايش يافته و هدف شرکت تأمين گردد.

اگر بين هزينه سرمايه و موضوع به حداکثر رسانيدن ثروت سهامداران پيوند برقرار شود، مي‌توان هزينه سرمايه را به طريق ديگري تعريف کرد. براي مثال، مي‌توان هزينه سرمايه را به اين طريق تعريف کرد: حداقل نرخ بازدهي که شرکت بايد تحصيل کند تا اين‌که در ارزش شرکت تغيير صورت نگيرد، يعني ارزش شرکت کماکان حفظ گردد. در چنين تعريفي که از هزينه سرمايه داده مي‌شود، مساله نرخ “سر به سر” مورد توجه قرار مي‌گيرد. اگر شرکت به هزينه سرمايه دست نيابد، ارزش اوراق بهادار شرکت کاهش خواهد يافت. برعکس، اگر نرخ بازده شرکت از هزينه سرمايه بيشتر شود، ارزش بازار شرکت افزايش خواهد يافت. چنين تعريفي از هزينه سرمايه به اين صورت بيان مي‌شود: نرخ بازدهي که مانع تغيير ارزش سهام عادي شرکت گردد (نوو، 1986).

براساس تعريف ديگري که از هزينه سرمايه ارائه مي‌شود، هزينه سرمايه با فرايند بودجه‌بندي سرمايه‌اي شرکت ارتباط پيدا مي‌کند. طبق اين تعريف، هزينه سرمايه به عنوان نرخ تنزيلي است که براي ارزيابي و قضاوت در مورد طرح‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري به کار مي‌رود. اگر طرح‌هايي مورد قبول شرکت قرار گيرند که بازده آنها از هزينه سرمايه شرکت بيشتر باشد، ارزش شرکت افزايش 

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهرانی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهرانی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهران

دسته‌ها: دسته اصلی