دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

  

 

 

 

3-1- روش شناسی تحقیق

3-1-1 تعیین روش و تکنیک­های مورد استفاده

پژوهش حاضر از لحاظ روش شناسی، پژوهشی کمی است و روش اصلی مورد استفاده پیمایش می­باشد.

مشخصه­ی پیمایش، مجموعه­ی ساختمند یا منظمی از داده­­هاست یا به عبارتی ماتریس متغیر بر حسب        داده­های موردی می­باشد(دواس 1389، 13-14). ویژگی بارز پیمایش عبارتند از شیوه­ی گردآوری داده­ها و روش تحلیل آن­ها (دواس 1389، 13).

تحقیق پیمایشی روشی است برای گردآوری داده­ها، که در آن از گروه­های معینی از افراد خواسته می­شود به تعدادی پرسش مشخص (که برای همه اشخاص یکسان است) پاسخ بدهند. این پاسخ­ها مجموعه اطلاعات تحقیق را تشکیل می­دهند. تحقیق پیمایشی عام­ترین نوع تحقیقات اجتماعی است(بیکر 1386، 179).

تعمیم پذیری نتایج یکی از خصوصیات اصلی و عمده­ی تحقیقات پیمایشی است. درواقع هدف اصلی محقق در این قبیل تحقیقات، تعمیم نتایج نمونه کوچک­تر به جامعه­ی بزرگ­تر می­باشد (حبیب پور و صفری 1388، 25).

ابزار اصلی در این پژوهش پرسشنامه می­باشد که عموماً حاوی سوالات بسته و باز می­باشد و با هدف شناسایی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن، رفتارهایی چون کنترل وزن، خدمات زیبایی، استفاده از داروها، کرم­ها و خدمات پزشکی و آرایشی را مورد بررسی قرار داده است.

در پژوهش حاضر، برای جمع­آوری اطلاعات و مباحث نظری و تحقیقاتی قبلی انجام شده­ی مرتبط با موضوع تحقیق، از کتاب­ها، مقالات، نشریات، پایان نامه­ها و اینترنت جهت جستجوی منابع، استفاده شده است.

دواس در کتاب پیمایش در تحقیقات اجتماعی پرسشنامه را ساده­ترین راه تهیه­ی ساختمند می­داند که رایج­ترین مورد استفاده در تحقیقات پیمایش می­باشد (دواس 1389، 14).

 

3-2- جامعه آماری

جامعه­ی آماری در این پژوهش کلیه زنان مناطق 22 گانه­ی شهر تهران که در محدوده­ی سنی 20 تا 44 سال قرار دارند می­باشد. که تعداد آن­ها 1838455N= است.

براي اطمينان از روائي سؤالات و گويه­هاي مورد سنجش مفاهيم مورد استفاده­ی تحقيق، از پرسشنامه­ی تهیه شده، یک پیش آزمون در جمعيت تحقیق مورد آزمون قرار گرفت، تا 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران در سال 91

دسته‌ها: دسته اصلی