دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

تعريف شماره و كارت ملي

الف ) شماره ملي : عددي است ده رقمي‌و منحصر به فرد كه توسط سازمان ثبت احوال كشور براي هر فرد ايراني تعيين و به وي اختصاص داده مي‌شود[1] .

ب ) كارت شناسايي ملي : سند شناسايي اتباع ايراني است كه توسط سازمان ثبت احوال كشور صادر مي‌گردد و در آن مشخصات فردي ، شماره ملي ، كد پستي و محل سكونت دارنده كارت درج مي‌گردد[2].

5 ) موادي از قانون الزام اختصاص شماره ملي و كدپستي

1-5- ماده 38 قانون ثبت احوال مصوب 1355

در نقاطي كه دولت مقتضي بداند و اعلام كند كساني كه سن آنها از 15 سال به بالا است بايد داراي كارت شناسايي دائم بوده و هميشه آن را همراه داشته باشند . كارت شناسايي كه حاوي مشخصات و اثر انگشت و عكس و نشاني محل سكونت و گروه هاي اصلي خون خواهد بود و ترتيب صدور و ترتيب درج مشخصات دارنده كارت شناسايي و چگونگي تحصيل اطلاعات مربوط به سكونت و ساير اطلاعات از قبيل گروه خون و اشخاصي كه براي صغار و مجانين كارت شناسايي اخذ نمايند در آئين نامه اجرايي تعيين خواهد شد .

2-5- ماده 1 قانون الزام اختصاص شماره ملي و كدپستي براي كليه اتباع ايراني مصوب 1376

وزارتخانه هاي كشور و پست و تلگراف و تلفن موظفند با رعايت قوانين و مقررات ، براي كليه اتباع ايراني شماره ملي و كد پستي اختصاص دهند .

3-5- ماده 2 قانون الزام اختصاص شماره ملي و كد پستي

كليه اشخاص حقيقي و حقوقي ، وزارتخانه ها ، سازمان ها ، شركت ها و موسسات دولتي و وابسته به دولت ، دانشگاه ها ، بانك ها ، شهرداري ها ، نهادهاي انقلاب اسلامي‌و نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي‌ايران و شركت ها و موسساتي كه شمول قانون بر آن ها مستلزم ذكر نام است موظفند از شماره ملي و كد پستي ده رقمي‌كه توسط سازمان ثبت احوال كشور و در قالب كارت شناسايي و با همكاري شركت پست جمهوري اسلامي‌ايران براي شناسايي افراد و اشخاص و محل كار يا سكونت آن ها حسب مورد اختصاص خواهد يافت تبعيت نموده و بكار گيرند .

[1]  ماده يك آئين نامه اجرايي قانون الزام اختصاص شماره ملي و كدپستي براي كليه اتباع ايراني مصوب 1376 .

[2]  ماده يك آئين نامه اجرايي قانون الزام اختصاص شماره ملي و كد پستي …. مصوب 1376 .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…