دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

انواع گذرنامه

– گذرنامه سياسي ( براي اشخاصي كه در ماده 10 قانون گذرنامه مشخص شده است گذرنامه سياسي صادر مي‌شود ) و صدور آن به عهده وزارت امور خارجه است و مدت اعتبار آن يك سال است .

– گذرنامه خدمت ( اعم از فردي و جمعي ) براي اشخاصي كه در ماده 11 قانون گذرنامه مشخص شده است صادر مي‌شود و صدور آن نيز به عهده وزارت امور خارجه است و مدت اعتبار آن يك سال است.

– گذرنامه عادي ( اعم از فردي و جمعي )

توضيح : مشخصات گذرنامه ها از لحاظ رنگ ، شكل ، قطع ، تعداد اوراق و نظاير آن و همچنين سازمان تهيه كننده آن ها به موجب آئين نامه هاي اجرايي قانون گذرنامه مي‌باشد .

2 ) گواهينامه رانندگي

اولين و شايد مهمترين هدف از وجود گواهينامه ، شناسايي و تفكيك افرادي است كه داراي شرايط رانندگي خودرو مي‌باشند . اما يكي از وظايفي كه طي مرور زمان بر عهده گواهينامه نهاده شده ، گواهي احراز هويت مي‌باشد كه عموم مردم از گواهينامه براي شناسايي استفاده مي‌كنند و چون اين مطلب مورد پذيرش عامه قرار گرفته است ، لذا براي گواهينامه جنبه رسمي‌پيدا كرده و يكي از معتبرترين اسناد دولتي كه براي شناسايي افراد قابل استفاده مي‌باشد گواهينامه بوده و از آن به عنوان يك سند مشخصه براي فرد دارنده بهره برداري مي‌گردد.

1-2- تاريخچه گواهينامه

    در سال 1304 شمسي براي اولين بار لايحه قانوني صدور مجوز رانندگي وسايل نقليه توسط سرتيپ درگاهي رئيس شهرباني وقت ، تقديم مجلس شده و در اسفند ماه همان سال قانون صدور مجوز رانندگي درشكه با نامه تصديق نامه ( درشكه چي گري ) تصويب مي‌شود و در فروردين سال 1305 و اوايل 1306 در استان هاي كشور به وسيله شعب نقليه شهرباني ها پس از تشخيص نحوه هدايت و كنترل وسايل نقليه اعم از موتوري و غيرموتوري ( درشكه و اتومبيل ) گواهينامه رانندگي درجه دوم و درجه يكم و شاگرد شوفري و درشكه چي گري صادر مي‌گردد .

گواهينامه از سال 1340 بر اساس تبصره 33 قانون بودجه راهنمايي و رانندگي به يك برگ تبديل شده و در قطع 11 * 6 سانتي متر با پرس پلاستيك و تمديد آن نيز هر دو سال يك بار تعيين مي‌شود . از سال 1355 گواهينامه رانندگي براي متقاضيان با اعتبار 10 سال و بصورت پرس پلاستيك در قطع 11*7 سانتي متر صادر و تحويل گرديد .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…