دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

انواع گذرنامه

– گذرنامه سياسي ( براي اشخاصي كه در ماده 10 قانون گذرنامه مشخص شده است گذرنامه سياسي صادر مي‌شود ) و صدور آن به عهده وزارت امور خارجه است و مدت اعتبار آن يك سال است .

– گذرنامه خدمت ( اعم از فردي و جمعي ) براي اشخاصي كه در ماده 11 قانون گذرنامه مشخص شده است صادر مي‌شود و صدور آن نيز به عهده وزارت امور خارجه است و مدت اعتبار آن يك سال است.

– گذرنامه عادي ( اعم از فردي و جمعي )

توضيح : مشخصات گذرنامه ها از لحاظ رنگ ، شكل ، قطع ، تعداد اوراق و نظاير آن و همچنين سازمان تهيه كننده آن ها به موجب آئين نامه هاي اجرايي قانون گذرنامه مي‌باشد .

2 ) گواهينامه رانندگي

اولين و شايد مهمترين هدف از وجود گواهينامه ، شناسايي و تفكيك افرادي است كه داراي شرايط رانندگي خودرو مي‌باشند . اما يكي از وظايفي كه طي مرور زمان بر عهده گواهينامه نهاده شده ، گواهي احراز هويت مي‌باشد كه عموم مردم از گواهينامه براي شناسايي استفاده مي‌كنند و چون اين مطلب مورد پذيرش عامه قرار گرفته است ، لذا براي گواهينامه جنبه رسمي‌پيدا كرده و يكي از معتبرترين اسناد دولتي كه براي شناسايي افراد قابل استفاده مي‌باشد گواهينامه بوده و از آن به عنوان يك سند مشخصه براي فرد دارنده بهره برداري مي‌گردد.

1-2- تاريخچه گواهينامه

    در سال 1304 شمسي براي اولين بار لايحه قانوني صدور مجوز رانندگي وسايل نقليه توسط سرتيپ درگاهي رئيس شهرباني وقت ، تقديم مجلس شده و در اسفند ماه همان سال قانون صدور مجوز رانندگي درشكه با نامه تصديق نامه ( درشكه چي گري ) تصويب مي‌شود و در فروردين سال 1305 و اوايل 1306 در استان هاي كشور به وسيله شعب نقليه شهرباني ها پس از تشخيص نحوه هدايت و كنترل وسايل نقليه اعم از موتوري و غيرموتوري ( درشكه و اتومبيل ) گواهينامه رانندگي درجه دوم و درجه يكم و شاگرد شوفري و درشكه چي گري صادر مي‌گردد .

گواهينامه از سال 1340 بر اساس تبصره 33 قانون بودجه راهنمايي و رانندگي به يك برگ تبديل شده و در قطع 11 * 6 سانتي متر با پرس پلاستيك و تمديد آن نيز هر دو سال يك بار تعيين مي‌شود . از سال 1355 گواهينامه رانندگي براي متقاضيان با اعتبار 10 سال و بصورت پرس پلاستيك در قطع 11*7 سانتي متر صادر و تحويل گرديد .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

دسته‌ها: دسته اصلی