دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

وضعيت فعلي گواهينامه

از نظر فيزيكي مي‌توان پارامترهاي زير را براي گواهينامه در نظر گرفت كه رنگ ، اندازه ، جنس، چاپ اطلاعات از آن جمله اند .

از نظر رنگ ، گواهينامه هاي فعلي داراي پنج رنگ مي‌باشند كه در قسمت انواع گواهينامه ، رنگ مربوط به هر نوع ذكر شد .

جنس گواهينامه هاي فعلي از نوع مقواي معمولي مي‌باشد كه طبعاً داراي كيفيت بالايي نخواهد بود . هرچند آن را با پوشش پلاستيكي مقاوم مي‌سازند ، ولي ضريب ايمني چنداني براي گواهينامه نمي‌توان قائل شد .

چاپ نوشته هاي گواهينامه نيز از ابتدايي ترين نوع چاپ است و اطلاعات فردي بصورت دست نويس بوده و پيامدهاي مختلفي مانند ناخوانا بودن ، بدخط بودن ، يكسان نبودن گواهينامه ها ، امكان دستكاري و جعل را به همراه دارد .

اطلاعات موجود در گواهينامه به دو دسته تقسيم مي‌شوند :

اول : اطلاعات شناسنامه اي يا روي كارت گواهينامه

دوم : اطلاعات ويژه شامل گروه خون ، اثر انگشت ، قد ، رنگ ، چشم و مشخصات ويژه ديگر كه در اداره راهنمايي و رانندگي ذخيره مي‌گردد تا در موارد لزوم مورد بهره برداري قرار گيرد .

مدت اعتبار گواهينامه هاي فعلي 10 سال مي‌باشد كه بعد از طي زمان فوق ، گواهينامه شخص بي اعتبار شده و فرد بايد براي تمديد گواهينامه از مراجع ذيصلاح اقدام نمايد .

3 ) كارت پايان خدمت

وجود ارتش دركليه ممالك دنيا انكار ناپذير است و براي ايجاد بنيه دفاعي كشور لازم و ضروري است . برخي از دولت ها متكي به ابزار و پرسنل كادر و بعضي ديگر علاوه بر آن متكي به خدمت اجباري افراد ذكور و حتي اناث مي‌باشند تا بتوانند ماموريت هاي دفاعي خود را به انجام برسانند .

در كشورهايي كه خدمت اجباري براي تامين نيروي دفاعي مورد نياز ، اجرا مي‌شود ، قواعد و قوانيني وضع گرديده كه بر اساس آن افراد مشمول قانون بايستي در مقطع سني معين ، مدت زمان مشخصي را به عنوان خدمت ضرورت انجام دهند و كساني كه خدمت وظيفه را به اتمام مي‌رسانند براي استفاده از مزايا و امتيازات اجتماعي آن كارت پايان خدمت دريافت مي‌كنند .

كشور ما ايران ، از جمله ممالكي است كه در آن خدمت ضرورت سربازي براي افراد ذكور پيش بيني شده است و كارت پايان خدمت براي كليه كساني كه خدمت سربازي را انجام داده اند ، ارائه مي‌گردد و اين مدرك علاوه بر آنكه تعيين كننده وضعيت سربازي شخص مي‌باشد ، در عرف جامعه به عنوان يكي از مدارك شناسايي معتبر مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه لزوم پرداختن به آن با توجه به عنوان تحقيق در اين مقوله ضروري خواهد بود .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

دسته‌ها: دسته اصلی