دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

معافيت از خدمت وظيفه عمومي

طبق قوانين جاري وظيفه عمومي‌كشور ، كساني كه بنا بر دلايل مصرح در قانون قادر به اعزام به خدمت وظيفه نمي‌باشند ، به عنوان معاف از خدمت ضرورت منظور و به جاي كارت پايان خدمت ، كارت معافيت از خدمت به آنان تحويل مي‌گردد كه در بحث بررسي اسناد در رديف كارت پايان خدمت محسوب مي‌شود .

اين معافيت ها عبارتند از : معافيت تحصيلي ، معافيت كفالت ، معافيت پزشكي ، معافيت يك نفر از اعضاء خانواده معظم شاهد ، بخشودگي سني ، معافيت آزادگان و كساني كه در راه دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي‌در خارج از كشور بيش از شش ماه زندان كرده باشند و غيره .

لازم به ذكر است كه معافيت مشمولين وظيفه توسط هيئت هاي رسيدگي كننده در وظيفه عمومي‌بررسي شده و مشمول پس از ارائه اسناد و مدارك مربوطه و طي مراحل مذكور در قانون ، به عنوان معاف از خدمت وظيفه عمومي‌شناخته شده و كارت معافيت نسبت به مشمول صادر و تحويل مي‌گردد .

3-3- وضعيت فعلي كارت پايان خدمت و كارت هاي معافيت از خدمت

شناسايي مشمولين و اعزام آن ها به خدمت سربازي به عهده معاونت وظيفه عمومي‌ناجا است كه پس از آنكه مشمولين احضار مي‌شوند ، حسب درخواست يگان هاي نظامي‌و انتظامي‌و مصوبات ستاد فرماندهي كل نيروهاي مسلح و سهيه هاي تعيين شده به يگان هاي درخواست كننده اعزام مي‌شوند و مشمول پس از طي خدمت سربازي و اتمام آن ، كارت پايان خدمت از يگان بكارگيرنده دريافت نموده و انقضاي خدمت وي جهت درج در سوابق ، به نظام وظيفه اعزام كننده منعكس مي‌گردد و چون واحدهاي بكارگيرنده افراد وظيفه ، متنوع و متعدد مي‌باشند ، بر اين اساس كارت هاي پايان خدمت نيز داراي تنوع خواهد بود و نمي‌توان وضعيت كلي و يكساني را براي آن ها پيش بيني نمود . به طور مثال فردي كه خدمت خود را در ارتش سپري نموده ، با شخصي كه خدمت سربازي خود را در سپاه پاسداران بوده ، داراي كارتهاي متفاوتي خواهند بود .

اما كارتهاي معافيت از خدمت كه عمده ترين آن ها كارت هاي معافيت كفالت و معافيت پزشكي است ، توسط اداره كل وظيفه عمومي‌صادر مي‌گردد .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

دسته‌ها: دسته اصلی