دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

معافيت از خدمت وظيفه عمومي

طبق قوانين جاري وظيفه عمومي‌كشور ، كساني كه بنا بر دلايل مصرح در قانون قادر به اعزام به خدمت وظيفه نمي‌باشند ، به عنوان معاف از خدمت ضرورت منظور و به جاي كارت پايان خدمت ، كارت معافيت از خدمت به آنان تحويل مي‌گردد كه در بحث بررسي اسناد در رديف كارت پايان خدمت محسوب مي‌شود .

اين معافيت ها عبارتند از : معافيت تحصيلي ، معافيت كفالت ، معافيت پزشكي ، معافيت يك نفر از اعضاء خانواده معظم شاهد ، بخشودگي سني ، معافيت آزادگان و كساني كه در راه دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي‌در خارج از كشور بيش از شش ماه زندان كرده باشند و غيره .

لازم به ذكر است كه معافيت مشمولين وظيفه توسط هيئت هاي رسيدگي كننده در وظيفه عمومي‌بررسي شده و مشمول پس از ارائه اسناد و مدارك مربوطه و طي مراحل مذكور در قانون ، به عنوان معاف از خدمت وظيفه عمومي‌شناخته شده و كارت معافيت نسبت به مشمول صادر و تحويل مي‌گردد .

3-3- وضعيت فعلي كارت پايان خدمت و كارت هاي معافيت از خدمت

شناسايي مشمولين و اعزام آن ها به خدمت سربازي به عهده معاونت وظيفه عمومي‌ناجا است كه پس از آنكه مشمولين احضار مي‌شوند ، حسب درخواست يگان هاي نظامي‌و انتظامي‌و مصوبات ستاد فرماندهي كل نيروهاي مسلح و سهيه هاي تعيين شده به يگان هاي درخواست كننده اعزام مي‌شوند و مشمول پس از طي خدمت سربازي و اتمام آن ، كارت پايان خدمت از يگان بكارگيرنده دريافت نموده و انقضاي خدمت وي جهت درج در سوابق ، به نظام وظيفه اعزام كننده منعكس مي‌گردد و چون واحدهاي بكارگيرنده افراد وظيفه ، متنوع و متعدد مي‌باشند ، بر اين اساس كارت هاي پايان خدمت نيز داراي تنوع خواهد بود و نمي‌توان وضعيت كلي و يكساني را براي آن ها پيش بيني نمود . به طور مثال فردي كه خدمت خود را در ارتش سپري نموده ، با شخصي كه خدمت سربازي خود را در سپاه پاسداران بوده ، داراي كارتهاي متفاوتي خواهند بود .

اما كارتهاي معافيت از خدمت كه عمده ترين آن ها كارت هاي معافيت كفالت و معافيت پزشكي است ، توسط اداره كل وظيفه عمومي‌صادر مي‌گردد .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…