دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی رابطه بین مدیریت ریسک اعتباری با مطالبات معوق بانک ملت مطالعه موردی مدیریت شعب بانک ملت استان سمنان

 
 

 

1388، نرخ سود تسهیلات بانکی در عقود مبادله ای 12 درصد و برای عقود مشارکتی بدون تعیین سود قطعی از پیش تعیین شده، براساس سود واقعی حاصل از اجرای پروژه اعلام شده است حتی در ضوابط سیاستی – نظارتی سال1388، تاکید شد که با توجه به اجرای دقیق و کامل عملیات بانکی بدون ربا و اخذ مهمترين ابزارهايي كه مقامات پولي كشور در اختيار دارند عبارتند از حداقل ذخيره قانوني سياست بازار باز و تغيير نرخ تنزيل مجدد اما اعمال ابزارهاي سياست هاي پولي در ايران به ويژه پس از پيروزي انقلاب اسلامي و اجراي بانكداري اسلامي همواره با چالش و مشكلات زيادي همراه بوده است زيرا تاثيرگذاري ابزارهاي سياست هاي پولي در فضاي حاكميت اسلامي در ايران وجود نداشته، بدين لحاظ در سه دهه اخير بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و شوراي پول و اعتبار به عنوان اركان اساسي اعمال سياستهاي پولي به تبع دسترسي محدود به ابزارهاي كلاسيك و شناخته شده سياست گذاري پولي علاوه بر اعمال نظر در رابطه با نرخ سپرده هاي قانوني اغلب به روشهاي چالش برانگيز ديگري چون تغييرات تكليفي در نرخ سود سپرده ها و تسهيلات اعطايي بخش بندي سقف هاي اعتباري و… متوسل شده­اند(خاوری ،1390،31-19).

بررسي نرخ هاي سود علي الحساب مقرر شده (جدول شماره 2-5) حاكي از آنست كه ، از زمان تصويب قانون عمليات بانکي بدون ربا در سال 1363 تاكنون نرخ سود علي الحساب سپرده هاي سرمايه گذاري به ترتيب براي كوتاه مدت كمتر از يكسال از حداقل 2/7 تا حداكثر 9 درصد و براي بلند مدت از حداقل 7 تا حداكثر 19 درصد متغير بوده است كه در جدول شماره 3 به طور كامل آمده است. بطوريكه تا آخر سال 1368، سود قطعي سپرده هاي سپرده گذاران ناشي از به كارگيري منابع بانك و سپرده گذاران در فعاليتهاي اقتصادي، پس از اتمام سال و تصويب صورت هاي مالي بانك به نسبت مدت و مبلغ در كل وجوه به كار گرفته شده در عمليات بين سپرده گذاران و بانك قابل تقسيم بود. در اين دوره هيچگونه وجهي در طي سال به سپرده گذاران پرداخت نمي شد.

اما از سال 1369 براساس مصوبه شوراي پول و اعتبار مقرر گرديد كه به سپرده هاي سرمايه گذاري هر ماهه مبلغي به صورت سود علي الحساب پرداخت و سود قطعي در پايان دوره محاسبه و پرداخت شود.

اما در عمل همان سود علي الحساب ، قطعي تلقي شده و سود ديگري به سپرده گذار پرداخت نشد. البته تا سال 1373 سود قطعي و علي الحساب متفاوت، اما از اين سال تا سال 1381 اين دو تقريبا با هم برابر يا نزديك هستند. قابل ذكر است زماني كه بانكهاي خصوصي در اوايل سال هاي 1380 آغاز به كار كردند

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین مدیریت ریسک اعتباری با مطالبات معوق بانک ملت مطالعه موردی مدیریت شعب بانک ملت استان سمنان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین مدیریت ریسک اعتباری با مطالبات معوق بانک ملت مطالعه موردی مدیریت شعب بانک ملت استان سمنان

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی گرایش مالی: بررسی رابطه بین مدیریت ریسک اعتباری با مطالبات معوق بانک ملت