دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

 
 گرفته است. بر همین اساس در تحقیق حاضر نیز بر مدلی تأکید می شود که برای هوش فرهنگی چهار بعد مستقل و در عین حال مرتبط قائل شده است.

فرهنگ مربوط می شود. هوش فرهنگی انگیزشی به توانایی در جهت دادن  انرژی به سمت یادگیری موقعیت های ِ به لحاظ فرهنگی متنوع و عملکرد در چنین موقعیت هایی مربوط است. هوش فرهنگی رفتاری نیز به توانایی در رفتار به طور صحیح در موقعیت های متنوع فرهنگی مربوط می شود (لیونگ، لی، 2008).

توماس و اینکسون[1] (2005) در مورد عناصر هوش فرهنگی معتقدند، مدیرانی که از هوش فرهنگی بالایی برخوردارند از سه عامل دانش فرهنگی، توجهات فرهنگی و مهارت های فرهنگی برخوردارند:

  1. دانش: مدیری که از هوش فرهنگی برخوردار است لزوماً به دانشی در باب فرهنگ و اصول بنیادین تعاملات میان فرهنگی نیاز دارد. این بدان معناست که او باید بداند فرهنگ چیست، چگونه تغییر می کند و چگونه بر رفتار تأثیر می گذارد.
  2. دقت عمل: مدیر دارای هوش فرهنگی به تمرین و دقت عمل برای مشاهده و تعبیر موقعیت های خاص نیاز دارد. این به معنی افزایش توانایی توجه به شیوه ای انعکاسی و خلاقانه به نشانه ها در موقعیت های میان فرهنگی است. دقت عمل مرحله میانی است که دانش را به تجربه ماهرانه متصل می کند.
  3. مهارت های رفتاری: مدیر هوشمند براساس دانش و دقت عمل، مهارت های رفتاری خویش را پرورش می دهد و در خلال موقعیت های متفاوت صلاحیت می یابد. این مهارت ها شامل انتخاب رفتار صحیح از میان گنجینه پرورش یافته ای از رفتارهاست که برای اقدام مناسب و موفق در طیف گسترده ای از موقعیت های میان فرهنگی نیاز است (توماس، اینکسن، 1387).

از نظر انگ و داین (2008) عامل فراشناختی از هوش فرهنگی به چند دلیل عنصر کلیدی محسوب می شود: نخست اینکه این عامل تفکر فعال درباره ی مردم و موقعیت ها را در مجموعه های فرهنگی مختلف ارتقا می بخشد. دوم اینکه چالش های جدی را برای وابستگی سفت و سخت به تفکر مرزبندی شده ی فرهنگی و پیش فرض های فرهنگی ایجاد می کند و سوم اینکه افراد را به سازگار شدن و بازبینی کردن استراتژی هایشان بر می انگیزد به نحوی که آن ها به لحاظ فرهنگی مناسبتر و احتمال دستیابی به خروجی های مورد نظر را در مواجهات بین فرهنگی بیشتر می کند. بنابراین هوش فرهنگی فراشناختی منعکس کننده[1] Thomas & Inkson

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد در سال تحصیلی 94-1393

دسته‌ها: دسته اصلی