دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی میزان رمزگردانی گویشوران مازندرانی، ترکی و کردی

جامعه آماری

منظور از جامعه آماری، گروهی از افراداست که یک یا چند صفت مشترک دارند و این صفات مورد توجه محقق می باشند (ظهوری،1387، ص 98).

جامعه پژوهش یا جایی که نتایج پژوهش قرار است به آن جا تعمیم یابد یا در آن جا اجرا شود، به مجموعه­ای از اشخاص، اشیا، گیاهان، مکان­ها، رویدادها و به طور کلی اموری اطلاق می‌شود که در یک یا چند صفت یا ویژگی مشترک باشند. هر چه میزان صفت ها یا ویژگی‌های مشترک کمتر باشد، جامعه گسترده­تر خواهد بود و هرچه صفت­ها یا ویژگی‌های مشترک بیشتر باشند، جامعه محدودتر خواهد بود (میرزایی،1389، ص 199).

جامعه آماری این تحقیق کلیه گویشوران دوزبانه مازندرانی، ترکی و کردی منطقه نارمک تهران می­باشد که حدوداً کل جمعیت 155000 نفر می­باشد که تقریباً طبق بیان مرکز آمار ایران به ترتیب 30%، 50% و 20% از این جمعیت، قومیت مارندرانی، ترک و کرد هستند. بنابراین تقریباً 46500 نفر مازندرانی، 77500 نفر ترک و 31000  کرد می­باشند.

3-6- نمونه، روش نمونه­گیری و برآورد حجم نمونه

تعریف نمونه:

در اغلب موارد به دلایل گوناگون نظیر نداشتن زمان کافی، عدم وجود بودجه کافی و انرژی لازم مطالعه کل جامعه پژوهش امکان­پذیر نمی باشد در چنین مواردی، به جای کل جامعه، می‌توان از آن جامعه، نمونه­ای را انتخاب و مورد مطالعه قرار داد.

نمونه، زیر مجموعه­ای است از جامعه که اعضای آن را بخشی از افراد اصلی تشکیل می­دهند به طوری که صفات اعضای این مجموعه، معرف کیفیت و ویژگی‌های جامعه بزرگتر باشد (ظهوری، 1378: 100). به عبارت دیگر، نمونه، گروهی از افراد یا اعضای جامعه پژوهش است که معرف آن جامعه بوده و کم و بیش ویژگی‌های کل جامعه را داراست (میرزایی، 1388: 171). در انتخاب نمونه، سعی بر آن است که روش نمونه­گیری و انتخاب اعضاء به گونه ای باشد که نمونه انتخاب شده تا جایی که ممکن است نماینده خوبی از جامعه شود (بامنی مقدم،1388: 6).

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی میزان رمزگردانی گویشوران مازندرانی، ترکی و کردی

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…