دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی نقش رسانه های الکترونیکی در جذب گردشگران داخلی

مقصدهای گردشگری که از شیوه­های مناسب بازاریابی استفاده می­کنند در فصل­های شلوغ و خلوت سال قادر به جذب گردشگران هستند و می­توانند از مزایای اقتصادی این صنعت بهره ببرند. شهر اصفهان با جاذبه­های زیاد نتوانسته از منابع خود در راه جذب گردشگر به خوبی استفاده کند. یکی از مشکلات آن ناتوانی در جذب گردشگر و در سطح وسیع­تر عدم استفاده یا استفاده ناچیز سازمان­های گردشگری از اینترنت برای این مقصود است.

 

2-11-2. پیشینه خارجی

در خارج از کشور تحقیقات درباره اثرات زیست محیطی از دهه 1960 میلادی آغاز شد و در اواسط دهه 1970 به اوج خود رسید. در این زمان بود بودوسکی در 1976، کرینگدروف در 1977و کوهن در 1978 در پژوهش­های خود به طور توامان به گردشگری و نقش رسانه پرداختند. بودوسکی به سه وضعیت در مورد رابطه گردشگری با محیط زیست اشاره می­کند: 1) تعارض؛ 2) وجود توامان و
3) همزیستی. وی معتقد بود در حالت اول این دو فعالیت با یکدیگر در تضاد و تعارض قرار دارند. در حالت دوم هر یک به موجودیت خود ادامه می­دهد و در حالت سوم، رابطه این دو به صورت همزیستی تداوم می­یابد (فینل[1]، 2000). کوهن نیز بین توسعه به منظور اصلاح و بهسازی و از یکسو و توسعه مبتذل و نامطلوب گردشگری مدرن به علت ورود رسانه­های الکترونیکی، که موجد خسارات غیر قابل جبران به محیط زیست است، قایل به تفکیک شد (کوهن[2]، 1978).

تحقیق درباره اثرات اکولوژیک گردشگری در دهه 1980 ادامه یافت و از آن زمان تاکنون توجه به آثار زیست محیطی گردشگری رو به فزونی نهاده است. بسیاری از محققان بر ضرورت ارزیابی اثرات بررسی کرده است. نتایج تحقیق وی نشان می­دهد که استفاده کنندگان از این سایت­ها بیشتر از کسانی که از آ نها دیدن نکرده­اند، از دیگر ابزار تبلیغاتی جهانگردی تأثیر پذیرفته­اند.

[1]. Fennell

[2]. Cohen


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش رسانه های الکترونيکی در جذب گردشگران داخلی93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی