دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی نقش رسانه های الکترونیکی در جذب گردشگران داخلی

-1-مقدمه

هدف تمام علوم، شناخت و درک دنياي پيرامون ما است. به منظور آگاهي از مسايل و مشکلات دنياي اجتماعي، روش­هاي علمي، تغييرات قابل ملاحظه‌اي پيدا کرده‌اند. اين روندها و حرکت‌ها سبب شده است که براي بررسي رشته‌هاي مختلف بشري، از روش علمي استفاده شود. از جمله ويژگي­هاي مطالعة علمي که هدفش حقيقت‌يابي است استفاده از يک روش تحقيق مناسب مي‌باشد و انتخاب روش تحقيق مناسب به هدف­ها، ماهيت و موضوع مورد تحقيق و امکانات اجرايي بستگي دارد و هدف از تحقيق دسترسي دقيق و آسان به پاسخ پرسش‌هاي تحقيق است. اهميت اين بخش در آن است كه محققان از طريق آن
مي­توانند، يك نوع تحقيق خاص را دوباره انجام داده و نتايج را با يكديگر مقايسه نمايند. بنابراين، لازم است كه محققان توجه خاصي را به اين بخش مبذول داشته و بطور شفاف و مبسوط چگونگي انجام كار را مورد بحث قرار دهند. (خاکي، 1379). در این فصل ابتدا طرح پژوهش و سپس جامعه آماری و نمونه پژوهش معرفی می‌شود. پس از آن ابزار گردآوری داده‌ها و روش‌های تعیین قابلیت اعتماد و اعتبار مقیاس‌ها مطرح شده است. علاوه بر این روش‌های آماری مورد استفاده جهت تحلیل داده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

3-2-روش و طرح تحقیق

روش‏هاي تحقيق را مي‏توان با توجه به دو ملاک: الف) هدف تحقيق ب) نحوه گردآوري داده­ها تقسيم کرد. از آنجايي که در تحقيق حاضر سعي شده است که به بررسی صفات بایسته رهبری در میان مدیران سازمان آموزش و پرورش شهرستان اندیمشک پرداخته شود، مي‏توان این پژوهش را از لحاظ هدف تحقيق از نوع تحقيقات کاربردي به شمار آورد. ملاک ديگر در تقسيم‏بندي روش‏هاي تحقيق بر حسب نحوه گردآوري داده‏ها مي‏باشد که براساس اين ويژگي، تحقيق حاضر را مي‌توان از نوع تحقيقات توصيفي به حساب آورد. در ادامه به طور مختصر به توضیح تحقيقات کاربردي و تحقيقات توصيفي می­پردازیم.

همانطور که قبلاً اشاره شد يکي از انواع روش­هاي تحقيق توصيفي-پیمایشی است. که تحقیق حاضر نیز از زمره تحقیقات توصیفی-پیمایشی از نوع همبستگی می­باشد.


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش رسانه های الکترونيکی در جذب گردشگران داخلی93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی