دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

سازگاري فردي و اجتماعي بدون كنترل نيروي پليس شهري امكان پذير نيست . رفتارهاي هيجاني ، مصرف سيگار ، مواد مخدر، تضاد با اجتماع ، افزايش ميزان مشاجره و پرخاشگري و اعمال و رفتار خلاف و انحرافي از مهمترين شاخص هايي هستند كه پيوسته به صورت گزارش هاي پليس مورد توجه قرارگرفته اند و از عوامل بر هم زدن امنيت شهروندان محسوب مي شود.

به همين خاطر جهات گوناگون عناوين مختلفي را به خود اختصاص داده است كه از جمله آنها عبارتند از قرن اتم ، قرن جنگ بين المللي ، عصر علم وتكنولوژي ، قرن ترور و خشونت و عصر انحراف . نامگذاري اخير ، ظاهراً بدين خاطر است كه درهيچ عصر و دوره اي بشر به اين اندازه دچارعدم امنيت رواني – اجتماعي ، انحراف و سقوط اخلاقي نشده و جامعه بشري درهيچ قرن و دوره اي به ميزان امروز دچار مصيبت هاي ناشي از فقدان اعتماد و اطمينان نبوده است . براي صدق گفتار مي توان به آمارهاي ارائه شده از طرف سازمان های بين المللي پي برد.(ساروخاني ،1379 :14)

درعصر ما به دلايلي چون گسترش فقر و عدم توجه به مسائل معنوي و انساني ، گسترش جنگ ، گرايش به لذت طلبي ها و خوشگذراني ها ، تزلزل اصل انسان بودن و انسان زيستن ، سقوط خانواده و بالاخره گسترش ماشينيسم سبب بدبيني و ديد و نگرشي همراه با شك و ترديد و نگاهي تاريك از آينده شده است و اصلاح اين اوضاع ممكن نيست مگربه اينكه تحولي در تمام گستره عملكرد پليس شهري رخ دهد. شواهد موجود نشان مي دهد كه تلاش پيگير متخصصان علوم اجتماعي ، آموزگاران، مددكاران اجتماعي ، قضات ، روانشناسان كه در پي يافتن راهها و وسايلي براي پيشگيري وكنترل رفتار خودسرانه افراد هستند ، به تنهايي و بدون مشاركت دسته جمعي آنها نمي توان مشكل فقدان امنيت ، اعتماد و اطمينان فردي و اجتماعي را حل كرد و يا اينكه آن را تحت كنترل درآورد.در اين امر، مهم همه بايد شركت جويند و حتي خود افراد نابهنجار نيز بايد درحل مشكلي كه اساساً به خود آنها مربوط مي شود شركت داده شوند(همان:33)

هرجامعه اي لازم است يك نظام كنترل اجتماعي (Social control) داشته باشد.يعني مجموعه اي از وسايل براي تضمين اين كه مردم عموماً به شيوه اي مورد تأييد و انتظار رفتار نمايند . برخي ازكنترلهاي اجتماعي بر روي فرد توسط ديگران قابل اجرا است ، چه به طور رسمي ، چه از طريق كارگزاراني مانند پليس ،2-7-8)مدل نظری

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی