دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

منظور از امنيت اداري ، امنيت شغلي و اهميت شأن فردي است . امنيت شغلي يعني اينكه هركس بتواند كار شايسته اي داشته باشد و هيچكس را نتوان از شغل دلخواهي كه شايستگي آن را دارد منع كرد ، ‌مگر آنكه در اثرآن اشتغال ضرر و زياني به خودش يا جامعه وارد آيد.امنيت شأن فردي ، احترام به مقام ومنزلت اجتماعي هر فرد است.

  • امنيت فرهنگی :
  • انسانها زبان ، گرايش ، ‌نژاد ،‌ هنر،‌ سليقه و بينش هاي متفاوت دارند و اين تفاوت ها و اختلافات به نص قرآن كريم براي شناخت و شناساندن است و هيچ امتياز يا عدم امتيازي به شمار نمي آيد و تنها امتياز انسانها در نزد خداوند درجه تقوي و پرهيزگاري آنهاست . بنابراين بايستي خاك ، خون ،‌ آداب و سنن ، زبان و مذهب همه افراد جامعه محترم شمرده شود و تا زماني كه سليقه ها و عقيده هاي خاصي موجب زيان ديگران نشده ، با مزاحمتي روبرو نگردد.
  • امنيت اقتصادی :
  • تعيين سياستهاي كلي در بخش امنيت اقتصادي جامعه و نهادي نمودن الگوهاي عملي رفتار (هنجارها ) در اين زمينه يكي از حوزه هاي اساسي جامعه بشمار مي رود.امروز امنيت اقتصادي بيش از گذشته تبديل به مسائل ظريف و حساس جامعه شده است . بطوريكه اگر قواعد و قوانيني در اين زمينه وضع و اجرا نشود، ضمن رواج هرج و مرج و بحران ، شاهد از بين رفتن امنيت دراين حوزه ها خواهيم بود كه بدون ترديد سرمايه ، ثروت ، توليد و كارآفريني در جامعه تهديد خواهد شد(خوش فر،1379).

2( امنیت مالی : امنیت مالی یعنی تضمین داراییهای مردم از سرقت ودزدی.

3(امنیت جانی: امنیت جانی یعنی تضمین جسم وجان افراد دربرابر خطرها و آسیب هایی که مانع حیات می شود. که قتل ، آدم ربایی ، تصادفات ، فحشاء ، مشاجرات و درگیری های خیابانی ، تولید و پخش مواد مخدر ازمهمترین  این دو بعد امنیت می باشد ( خوش فر1379).

4(اعتماد : اعتماد اجتماعی یعنی ایجاد جامعه سالم ، که در آن برخورد صادقانه دولت وهمکاری مردم وجود دارد که باعث ایجاد اعتماد اجتماعی در جامعه می شود.

5-عملکرد پلیس 110: پلیس 110 بعنوان یک مرکز کنترل ،وظیفه کنترل اجتماعی مردم را به عهده دارد به شیوه ای که عموما مردم مورد تائید و انتظار رفتار نمایند،و همچنین هدایت و سازماندهی ارتباطات و عملیات ،6-سرقت اتومبیل در این منطقه کاهش یافته است.

که سئوالات19-18-17-16-15-14امنیت مالی را می سنجد.

  • برای اندازه گیری امنیت جانی شاخص های زیردرنظر گرفته شده است

1-از اینکه شب در منزل تنها باشم هراسی ندارم.

2- هنگام عبور و مرور در خیابان از اینکه مورد زورگیری قرار گیرم نگرانم.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی