دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

در اين پژوهش در خصوص سنجش مولفه های تحقیق از مقياس ليكرت استفاده شده است.مقیاس لیکرت از مقیاس های سنجش نگرش است از طریق این مقیاس نگرش افراد نسبت به واقعیت ها مختلف اجتماعی سنجیده می شود(ساعی،1387 :88 ( .

مقياس ليكرت نه تنها ترتيب اشيا را نمايان مي كند، بلكه فاصله بين آنها را نيز مشخص مي سازد. علاوه بر آن در استفاده از اين مقياس مبدا صفر وجود ندارد. به طور کلی مقیاس ها برای سنجش نگرش ها، قضاوت ها، عقاید و سایر خصیصه هایی که به آسانی قابل اندازه گیری نیستند، به کار می رود. مقياس ليكرت كه در اين پژوهش مورد استفاده قرار گرفته يك مقياس فاصله اي است. مقیاس طیف لیکرت، توسط شخص لیکرت در سال 1922 ابداع شد(خاكي،258:1386).

در خصوص سوالات از طیف لیکرت با کد گذاری ذیل استفاده شده است.

 

 

جدول (3-3) شکل کلی و امتیاز بندی سوالات پرسشنامه

در اين تحقيق به منظور تعيين پايايي آزمون از روش آلفاي کرونباخ استفاده گرديده است. اين روش براي محاسبه هماهنگي دروني ابزار اندازه‌گيري که خصيصه‌هاي مختلف را اندازه‌گيري مي‌کند به کار مي‌رود.

روش آلفای کرونباخ یکی از روش های تحلیل پایا یی است.این روش برای بررسی سازگاری درونی سوالات پرسش نامه بکار میرود.هرچه سوالات و گویه های یک مقیاس اندازه گیری (مانند لیکرت)با هم سازگار تر باشند آن مقیاس پایاتر است.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی