دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

نظریه داده بنیاد در آغاز توسط دو جامعه شناس، گلاسر و استراوس[1] (1967) پایه گذاری گردید. عنوان نظریه داده بنیاد به این دلیل انتخاب شد که این روش بر فرآیند ایجاد یک مفهوم (نظریه) که از داده‌ها نشأت می‌گیرد تمرکز دارد. گلاسر و استراوس بعد از پیشنهاد این روش در جهات متفاوتی حرکت کردند. بنا به نظر گلاسر[2] (1998) وظیفه پژوهشگر کشف تنها حقیقتی است که در داده‌ها نهفته است. در مقابل، استراوس همگام با ریشه های فکری تعامل گرایی نمادین دیدگاه عینی- اثبات گرایانه درباره پدیده‌ها را رد می‌کندد (چارماز[3]، 2005). در عوض، وی به تمرکز بر معنای عمل، و فرآیند تأکید دارد. استراوس و کوربین[4] (1998) اشاره می‌کنند که شیوه های زیادی برای ایجاد نظریه از یک مجموعه داده‌ها وجود دارد. این عقیده با معرفت شناسی بافت نگر هم خوانی دارد (مادیل، جردن، و شرلی[5]، 2000)، رویکردی که فرض می‌کند پژوهشگر به داده ها معنا می‌دهد و بر مبنای سازه سازی شخصی به تحلیل داده ها می‌پردازد.

عمیق و غنی را فراهم می‌کند و پژوهش حاضر را به عنوان یک منبع بالقوه ارزشمند برای جهت دهی پژوهش‌های آتی و ایده‌هایی برای بررسی تأثیر والد شدن بر زندگی زوجین مطرح می‌کند.

دلیل دیگر انتخاب این روش، پیچیدگی‌های نهفته در انتقال به مرحله والدینی است. چالش‌ها، تغییرات و نارضایتی زناشویی در انتقال به مرحله والدینی از عوامل بسیار متعدد و متنوعی تأثیر می‌پذیرد که در تأثیر و تأثر متقابل هستند و ارایه توجیهی منطقی از پدیده های تأثیر گذار بر رضایت زناشویی بعد از تولد فرزند با استفاده از داده های کمی، کم ارزش است. اما روش نظریه داده بنیاد با ویژگی‌های منحصری که دارد برای مطالعه و توجیه نظری موضوع مناسب‌ترین روش بود.

[1] – Glaser, B. G., & Strauss, A. L.

[2] – Glaser, B.G.

[3] – Charmez, K.

[4] – Strauss, A., & Corbin, J.

[5] – Madill,A., Jordan,A., & Shirely,C.


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

 بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی