دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

از طرف دیگر، ابزارهای تحلیلی پیشنهاد شده توسط استراوس و کوربین (1998) و شیوه های دقیق و گام به گام تحلیل داده ها برای پژوهشگری که سابقه زیادی در پژوهش نظریه داده بنیاد ندارد بسیار مفید و کمک کننده هستند؛ لذا شیوه کیفی پیشنهادی استراوس و کوربین (1998) به عنوان رویکرد پژوهش ارجح در پژوهش حاضر انتخاب شد.

اعتبار

اگر چه پژوهش نظریه داده بنیاد دنبال تعمیم یافته‌ها به جامعه بزرگ‌تر نیست، با این حال، ضروری است که پژوهشگر رویه‌هایی را پی گیری کند که به انعکاس درست تجارب و گفته های آزمودنی‌ها بپردازد.

اعتبار یا ارزش حقیقی (دنیز و لنیکولن[1]، 2005) به این موضوع اشاره دارد که تا چه اندازه واقعیت‌ها یا حقایق ابراز شده توسط آزمودنی‌ها در نظریه ایجاد شده منعکس گردیده است. این ملاک ارزیابی، باور پذیری یا اعتبار یافته های پژوهشی از دیدگاه آزمودنی‌ها است. فن وارسی عضو به کار بسته شدند تا اعتبار پژوهش و ارزش یافته های مربوط افزایش یابد.

شیوه جمع آوری داده ها

مصاحبه نیمه ساخت دار روشی بود که برای جمع آوری داده ها مورد استفاده قرار گرفت. اگرچه ماهیت اکتشافی پژوهش کیفی اقتضاء می‌کند که پژوهشگر انعطاف پذیری لازم برای کاوش موضوعات غیر منتظره و تازه را در طول پژوهش داشته باشد(هیس- بیبر، لوی[2]،2011). با این حال داده‌های این پژوهش از طریق مصاحبه عمیق نیمه ساختار یافته با مادران در مرکز بهداشتی-درمانی زینب بختیاری جمع‌آوری گردید. اولین گام در جمع‌آوری اطلاعات جلب اعتماد آن‌ها بود بدین معنی که به آن‌ها گفته شد که این مصاحبه صرفاً جهت کارهای پژوهشی، و در جهت کمک به مادران و مادران آینده برای مقابله با چالش‌ها و تغییرات فرا روی آن‌ها[1] – Denzin, N.K., & Lincoln, Y.S.

[2] Hesse-Biber, S.N., & Leavy, P


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

 بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی