دانلود پایان نامه
سئو چیست ؟
راه های بهینه سازی سئو چیست ؟

 

چگونه سئوی سایت خود را افزایش دهیم ؟
و ده ها سوال دیگر که ذهن صاحبان سایت های اینترنتی را به خود مشغول کرده است . در ادامه به معرفی سئو و راه هایی برای بهبود سئوی سایت می پردازیم.

سئو ، بهینه سازی استفاده از موتور های جستجو و ایجاد صفحات گیرا و جذاب برای موتورهای جستجو جهت افزایش میزان بازدید سایت خود و قرار گیری آن در صفحه نخست لیست موتورهای جستجو می باشد.

سئو پیست و راه های بهینه سازی سئو چیست

شناسایی سایت توسط موتورهای جستجو و قرار گیری در رتبه های اول لیست موتور های جستجو فرایندی یک شبه نیست . هرچه دوام و پایداری شما در این زمینه بیشتر باشد به نتیجه بهتری می رسید و ماندگاری شما در رتبه های اول لیست جستجو بیشتر می شود.
پس برای موفقیت بیشتر در دنیای مجازی و شناخته تر شدن باید در سایت خود اصول سئو را رعایت نمایید.
شناساندن سایت به موتور های جستجو از آن جهت حائض اهمیت هستند که موتور های جستجو تنها وسیله شناساندن سایت ما در فضای مجازی هستند و اگر از آنها استفاده نکنیم بازدید کنندگان زیادی را از دست خواهیم داد.

بیش از 90 در صد کاربران برای جستجوی اطلاعات مورد نیاز خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند و اگر رتبه ما در موتور های جستجو بالا بوده و در صفحات اول لیست جستجو حضور داشته باشیم، بازدید مشتریان از سایت افزایش می یابد.

در زیر مراحل مهندسی سئو را که باید برای یک سایت رعایت کنید بیان می کنیم :

1- انتخاب دامنه مناسب ، دامنه( domain) یا همان آدرس سایت شما باید کوتاه و مرتبط با موضوع سایتتان باشد و همچنین املای آن ساده بوده و تا در ذهن کاربران شما ماندگار بماند .

2-انتخاب هاست مناسب یک هاست مناسب باید دارای سرعت و پهنای باند بالا باشد ، uptime و downtime مناسبی داشته باشد و از همه مهمتر از یک شرکت معتبر تهیه گردد. یکی از مزایای  سایت های طراحی شده با سایت ساز آنلاین یوتاب قرار گیری آنها بر روی سرورهای اختصاصی شرکت طراحی سایت یوتاب وب که raid5 می باشند ، است و این یعنی کدی غیر از یوتاب بر روی آن قرار ندارد ، اطلاعات و فایل ها به  صورت فیلتر شده وارد سیستم می شوند واین امنیت و سرعت سیستم را بصورت چشمگیری افزایش می دهد. برای اطلاعات بیشتر به بخش معرفی سرور های قدرتمند یوتاب مراجعه نمایید.

3-انتخاب تیم طراحی سایت که باید قوی و معتبر باشد . مفتخریم اعلام کنیم توسط سایت ساز یوتاب ، می توانید یک سایت قوی ، حرفه ای و منطبق با اصول سئو داشته باشید. کلیه موارد مرتبط با سئو در برنامه نویسی سایت ساز یوتاب رعایت شده است به عنوان مثال استفاده بهینه از تگ های h1 و h2 و h3  در موقع سازماندهی متون سایتتان و رعایت ترتیب آنها تاثیر بسزایی در این مهم دارد و باعث خوانایی مطالب سایت شما می شود و توجه موتورهای جستجو به سایت شما افزایش می یابد و حتی امکان تنظیمات سئو نیز در پنل مدیریت سایت ها تعبیه شده است.

4-انتخاب قالب ( پوسته ) مناسب برای سایت که باید سبک بوده و با مرورگرهای مختلف منطبق باشد . زیبا و شکیل بوده و در تمامی صفحه نمایش ها قابلیت نمایش به بهترین حالت ممکن ( ریسپانسیو ) را داشته باشد. کلیه پوسته های سایت ساز یوتاب ریسپانسیو بوده و با ظاهری شکیل و بروز در دنیای مجازی می باشد. همچنین از نکات مهم و مزایای سایت ساز یوتاب می توان به قرار گیری کد قالب ها در اختیار کاربران جهت انجام هر نوع تغییر و ویرایش اشاره نمود. برای اطلاعات بیشتر به بخش پوسته های سایت ساز یوتاب مراجعه نمایید.

5-عدم استفاده از flash در منوها و صفحات سایت ، زیرا توسط موتور های جستجو خوانده نمی شوند و به جای آن از html استفاده کنید . لازم بذکر است این نکته در سایت ساز یوتاب رعایت شده است.

6-تمرکز بر روی یک موضوع مشخص داشته باشید و از پراکندگی موضوعی در وب سایت خود بپرهیزید.

7-مطالب و محتوای ارسالی شما با موضوع کلی سایتتان مرتبط و جذاب برای کاربران باشد.از کپی کردن مطالب سایت از سایر سایت ها و پراکندگی در مطالب سایت بپرهیزید .

8-وب سایت خود را بروز نگه دارید وحداقل یک مطلب در روز ارسال کنید و یا روزهای خاصی از هفته را به درج محتوای جدید در سایت خود اختصاص دهید تا هم موتورهای جستجو و هم کاربران سایت شما از نظم موجود در بروز رسانی های سایت شما آگاه باشند. مثلا شنبه هر هفته یک مطلب جدید درج کنید.

9- برای محتواهای خود عناوین مناسب و جذاب انتخاب کنید.از عناوین معنادار و متفاوتی برای هر یک از صفحات خود استفاده کنید. سعی کنید این نام ها بیش از اندازه کوتاه نباشد و حدالامکان شیوایی خاصی در مورد محتوای متن شما داشته باشند. همچنین باید توجه داشت که این عناوین بیشتر از 60 کاراکتر نباشند زیرا موتورهای جستجو باقی آن را نادیده می گیرند.

سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو چیست

10- کلمات کلیدی مناسب و بروز برای هر یک از محتواهای سایت خود انتخاب کنید. از کلمات کلیدی در عنوان محتوای خود نیز بهره بگیرید این یک اصل مهم است .انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم است ، این کلمات نباید به یک کل اشاره کنند . سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که جنبه رقابتی داشته باشند ، نه کلمات عامی که قبلا استفاده شده اند و اطلاعات دقیقی از منظور شما را ارائه نمی کند. به عنوان مثال اگر شما یک مبحث آموزشی در سایت خود قرار داده اید، استفاده از کلمه کلیدی ” آموزش ” اشتباه است زیرا به یک کل اشاره می کند . به جای آن می توانید از ” آموزش کار با فروشگاه ساز یوتاب ” استفاده کنید. در سایت ساز یوتاب امکان درج کلمات کلیدی برای هر محتوا دیده شده است و کاربران به راحتی می توانند با استفاده از این امکان سئوی سایت خود را افزایش دهند.

11-شناساندن تصاویر به موتورهای جستجو از طریق تگ های Alt و ارائه توضیحات برای عکس ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در هنگام محتوا گذاری چنانچه از تصویری استفاده می کنید حتما برای تصویر خود عنوان درج کنید تا تصاویر توسط موتورهای جستجو شناسایی شوند. در سایت ساز یوتاب برای  تصاویری که خارج از محتوای داخلی سایت می باشند نیز از تگ های Alt  بصورت اتوماتیک استفاده شده است.

12- لینک دادن و لینک گیری از سایت های مرتبط با موضوع فعالیتمان از طریق قراردادن مطالب کارآمد در سایت ، گذاشتن نظر در سایر سایت ها ، انجمن ها و … همچنین از شبکه های اجتماعی استفاده کنید . در سایت ساز یوتاب این امکان وجود دارد تا برای هر یک از محتوا های خود لینک شبکه های اجتماعی خود را نیز درج کنید.

13-از استفاده بیش از حد از Ajax پرهیز کنید. این مطالب توسط موتور های جستجو قابل خواندن نیستند.

14- به تگ های متا نیز توجه ویژه ای داشته باشید. این تگ ها باید برای هر صفحه بطور مجزا و یکتا و معنا دار استفاده شود. استفاده تکراری متاها و یا عناوین باعث می شود که مطالب سایت شما برای موتورهای جستجو تکراری فرض شود و همین باعث کاهش رتبه شما در لیست جستجو می شود . درسایت های طراحی شده با سایت ساز آنلاین یوتاب تگ description بصورت اتوماتیک تنظیم می شود و همچنین امکان درج سایر متا ها همانند متا تگ keywords در پنل مدیریت سایت ها تعبیه شده است.

15-طراحی قسمت جستجو برای سایت که در سایت ساز یوتاب قابلیت سرچ وجود دارد.

نکات گفته شده گوشه ای از نکات بهبود سئو ی سایت می باشد. موتورهای جستجو بطور مرتب الگوریتم جستجوی خود را تغییر می دهند . شما برای اینکه همیشه رتبه خود را افزایش دهید و نام خود را در صدر لیست های جستجو پایدار نگاه دارید باید بطور مرتب محتوای جدیدی را با رعایت نکات گفته شده در فوق در سایت خود قرار دهید و همیشه از آخرین متد های سئو سایت آگاهی یابید .
مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در این راه ممارست داشته باشید ، سریع ناامید نشوید و در این امر صبور باشید .ممکن است به آن سرعتی که فکر می کنید به نتیجه نرسید زیرا شما رقبای زیادی دارید که آنها هم بیکار ننشسته اند و برای ارتقای سایت خود در تلاش    هستند. اما اگر نکات فوق را رعایت کنید مطمئن باشید که به اهداف سئو خود می رسید.
البته در تعریف یک سایت خوب باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد یک سایت خوب سایتی است که علاوه بر اهمیتی که به موتور های جستجو و افزایش رنک خود می دهد ، برای کاربران نیز دارای امکانات و محتوای با کیفیت باشد زیرا هدف نهایی موتورهای جستجو نیز قرار دادن سایت های با کیفیت و محتوای مناسب در اختیار کاربران است .
به عنوان مثال در انتخاب کلمات کلیدی دقت نمایید . کلمات کلیدی را بر اساس محتوای واقعی سایت خود انتخاب کنید . سعی نکنید موتورهای جستجو را گول بزنید . هدف نهایی وفاداری کاربران به سایت شما است . کاربری که با یک کلمه کلیدی غیر واقعی به سایت شما مراجعه کرده باشد و با مطلبی غیر از آنچه سرچ کرده مواجه شود ، ممکن است دیگر به اسم شما در لیست جستجو اعتماد نکرده و برروی نام شما کلیک نکند.

سئو منفی چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هدفی جز بهبود جایگاه شما در کلمات کلیدی مشخص و جذب بازدیدکننده از موتورهای جستجو ندارد، سئوی منفی فعالیت هایی عموما خارج از مجموعه شماست برای مقابله با موفقیت تان. بنابراین هر زمان شخصی تلاش کند که جایگاه شما را در نتایج جستجوی گوگل پایین بیاورد و از این طریق بازدید سایت شما را کاهش دهد در حال انجام سئوی منفی است.

تقریبا همه ما میدانیم که گوگل با استفاده از الگوریتم های فوق پیشرفته خود میتواند به بررسی تمام لینک های موجود در فضای اینترنتی بپردازد. در نتیجه اگر لینک هایی که برای سایت خود کسب میکنیم میتوانند مشکلاتی بهمراه داشته باشند پس لینک هایی که دیگران به سایت ما نیز میدهند از این قاعده مستثنی نیستند، اینجاست که سئوی منفی وارد میشود.

 

 

در سال ۲۰۰۷ مت کاتس در مصاحبه ای با مجله ی Forbes اعلام کرد که از بین بردن جایگاه یک رقیب در نتایج گوگل با استفاده از لینک های مخرب غیر ممکن نیست ولی بسیار مشکل است. ما همواره تکنیک های جدید را دنبال میکنیم و به سرعت پادزهرهایی برای هرکدام تهیه خواهیم کرد.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت

سئو چیست : 

سئو SEO  مخفف کلمات Search Engine Optimization  می باشد  که ترجمه ی فارسی آن بهینه سازی موتورهای جستجوگر می باشد . سئو به یک سری عملیات و امور در سایت از جمله نوع طراحی سایت ، بهینه نوشته شدن سایت ، رعایت استانداردهای سایت ، استفاده از کلمات  کلیدی مناسب ، استفاده از تگ ها و متا تگ های مناسب ، روش های لینک بیلدینگ و تولید محتوای مناسب و… می باشد که دست در دست یکدیگر داده و باعث بالا رفتن رتبه ی سایت خواهند شد . این عملیات را سئو و بهینه سازی سایت می نامند .

سئو و بهینه سازی سایت

چرا  به سئو نیاز داریم : 

اصولا یک شخص یا شرکت و.. زمانی که یک وب سایت را طراحی میکنند در قبال آن انتظاراتی دارند که باید از سایت برآورده شود . به عنوان مثال یک فروشگاه اینترنتی بعد از هزینه های زیادی که برای طراحی سایت خود قرار داده و زمان زیادی را صرف درج محصولات در سایت انجام داده ، انتظار دارد که مشتریان از سایت خریداری نمایند و پیشرفتی در فروش محصولات خود داشته باشد . زمانی که یک سایت سئو نداشته باشد و در صفحات بعدی لیست گوگل باشد امکان بازدید بسیار کمتری دارند . و زمانی که یک کاربر یک محصولی را سرچ کند 95 درصد افراد محصول مورد نظر خود را در همان صفحه ی ابتدایی موتورهای جستجوگر پیدا میکنند . بنابراین وجود سایت در صفحات ابتدایی یکی از مهمترین ویژگیهای سئو یک سایت می باشد . و سایتی که دارای سئو نباشد در کل بدون استفاده می باشد . بنابراین سئو در امر طراحی سایت و برندینگ و فروش و… نقش اصلی را ایفا میکند . اما زمانی که یک سایت سئو مناسبی داشته باشد اما محتوای غیر مفیدی از نظر کاربران داشته باشد به زودی افت شدیدی پیدا خواهد کرد و کاربران خود را از دست خواهد داد . بنابراین تنها سئو جهت موجودیت سایت در صفه ی اول مهم نمی باشد . بنابراین تمامی نکات جهت بهینه سازی سایت باید در نظر گرفته شود .

 

                                    برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

سئو و بهینه سازی سایت

نکات مهم در سئو  : به ترتیب اولویت سئو دارای شاخصه هایی می باشد که باید حتما رعایت شود . اولین و مهمترین آن انتخاب کلمات کلیدی مناسب می باشد . کلمه ی کلیدی مناسب کلمه ایست که توسط کاربران  جستجو شود و ارزش انجام عملیات سئو را داشته باشد . به عنوان مثال ما دارای یک سایت دانلود برنامه اندروید هستیم  اگر کلمه ی دانلود را به عنوان کلمه ی کلیدی اصلی قرار دهیم  کاربر را به مقصد اصلی نمیرساند  ، بهترین انتخاب کلمه ی کلیدی دانلود برنامهه اندروید می باشد . هر کلمه ی کلیدی تعداد سرچ مخصوص به خود را دارد که امروزه ابزار های متفاوتی برای مشخص کردن کلمات کلیدی وجود دارند اما بهترین آنها ابزار keyword planner  گوگل می باشد که یکی از دقیق ترین و مناسب ترینن ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی و… می باشد .بنابراین کلمات کلیدی را انتخاب کنید که تعداد سرچ مناسبی داشته بشاند . نکته ی بعدی و از مهمترین نکات سئو و بهینه سازی سایت تولید محتوای مناسب می باشد . در اصل سئو جهت این محتواا انجام می شود و محتوایی از دید گوگل و سایر موتورهای جستجوگر مناسب است که کاربران آنرا مناسب بدانند . یکی دیگر از نکات سئو انتخاب توضیحات descryption  مناسب می باشد . هنگامی که کاربران در موتورهای جسنجوگر کلمه ی مورد نظر خود را سرچ میکنند بخش زیر عنوان های موجود در لیست توضیحاتی قرار دارند که کاربران را مجاب میکنند که به سایت آنها سر بزنند . استفاده از تگ ها و متا تگ های مناسب . روش های لینک بیلدینگ که در آموزش های سئو قرار خواهیم داد و… از نکات بسیار مهم در سئو و بهینه سازی سایت می باشد . در آموزش های سئو به تمامی نکات مهم و مفید بصورت کامل شرح خواهیم داد .

سئو و بهینه سازی سایت

تعرفه و قیمت سئو  : سئو سایت بر اساس کلمات کلیدی انجام شده  و بستگی به نوع کلمه کلیدی و تعداد رقیبان سایت و تعداد جستجوی در ماه کلمات بستگی دارد . قیمت های سئو در اکثر شرکت های طراحی سایت متفاوت بوده . اما به منظور رعایت و رضایت مشتریان خود قیمت های بسیار مناسبی را برای سئو و بهینه سازی سایت قرار داد ایم . جهت اطلاع از قیمت های سئو از طریق راه های ارتباطی با ما کلمات کلیدی خود را به همراه آدرس وب سایت خود ارسال نمایید تاا کارشناسان ما بعد از چک کردن سایت و کلمه کلیدی قیمت مناسب را برای شما ارسال نمایند . در ضمن طراحی سایت در INT بصورت کاملا تخصصی و سئو بیس انجام شده و تمامی وب  سایت ها را بصورت کاملا رایگان ریسپانسیو ( واکنش گرا ) ارائه خواهد داد که ریسپانسیو یکی از ارکان اصلیسئو می باشد . و به مدت 1 سال از سایت های موجود پشتیبانی رایگان خواهد کرد .

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت :شرکت طراحی سایت INT  در زمینه  سئو و بهینه سازی وب سایت فعالیت دارد که  با بهره گیری از استانداردهای موجود و جدید قوانین موتورهای جستجوگر تمامی موارد جهت بهینه سازی سایت و سئو سایت را برای وبسایت های نیازمند به سئو فراهم می آورد . در بخش طراحی سایت نحوه ی طراحی سایت , کد نویسی , استفاده از کلمات کلیدی مناسب , محتوای متناسب با عنوان , و… همگی در بهبود