دانلود پایان نامه

سئو چیست

SEO مخفف عبارت “Search Engine Optimization” به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جست و جوگر مانند گوگل می باشد.

سئو فرآیند افزایش و سرازیر کردن بازدیدکنندگان سایت از طریق نتایج جست و جو در موتورهای جست و جوگر می باشد. بهینه سازی وب سایت عبارت است از کلیه اصول، استراتژی ها، تکنیک ها و تاکتیک ها برای افزایش بازدیدکنندگان از وبسایت شما به وسیله دریافت جایگاه بهتر در نتایج صفحه موتور جست و جو.

تمامی موتورهای جست و جوگر بزرگ مانند گوگل، یاهو و بینگ دارای محیطی برای نمایش نتایج جست و جو می باشند که صفحات وب و دیگر اقسام محتوا مانند ویدئوها، عکس ها و غیره را نشان می دهند و بر اساس فاکتورهایی که فکر می کنند بیشترین میزان ارتباط با درخواست جست و جوی کاربر را دارد، رتبه بندی می کنند. توجه داشته باشید که تبلیغات کلیکی بحثش جداست و در این رتبه بندی محاسبه نمی شوند.

بهینه سازی موتور جستجو(SEO) چیست؟

سئو یک رشته بازاریابی است که در آن تمرکز بر روی قابلیت دیده شدن فزاینده نتایج مربوط به موتور جستجوی تشکل یافته (که نیازی به پرداخت حق عضویت ندارد) است و هر دو عنصر فنی و ابتکاری مورد نیاز برای بهبود رتبه، هدایت ترافیک و افزایش آگاهی در موتورهای جستجو را در بر می گیرد. در سئو جنبه های بسیاری وجود دارد که طیفی شامل کلمات موجود بر روی صفحه وب شما تا روشی که طراحی سایت های دیگر با شما پیوند برقرار می کنند، را شامل می شود. گاهی اوقات سئو فقط به این معنی است که مطمئن شوید سایت شما به روشی سازماندهی شده است که موتورهای جستجو آن را درک می کنند.

البته سئو فقط به معنی ساخت وب سایت هایی نیست که مورد پسند موتورهای جستجو باشند. بلکه به معنای این نیز هست که سایت شما برای استفاده مردم هم بهتر شود. در Moz ما دست در دست یکدیگر به این اصول معتقدیم.

این راهنما برای توصیف تمام قسمت های سئو طراحی سایت شده است- از پیدا کردن اصطلاحات و عبارات(کلمات کلیدی) که موجب ایجاد ترافیک در وب سایت شما می شود تا مورد پسند قرار دادن سایت شما برای موتورهای جستجو و ساخت لینک و بازاریابی برای ارزش منحصر به فرد وب سایت شما. اگر در مورد این موضوعاتی که اشاره شد، سر در گم هستید، نگران نباشید، ما برای کمک به شما اینجا هستیم.

چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟

در طراحی سایت حجم عمده ای از ترافیک وب توسط موتورهای جستجوی تجاری مشهور مانند گوگل، بینگ، و یاهو هدایت می شود. با وجود آنکه رسانه های اجتماعی و انواع دیگری از ترافیک نیز می تواند برای وب سایت بازدیدکننده به ارمغان بیاورد ولی موتورهای جستجو روش اصلی مسیریابی برای اکثر کاربران اینترنت می باشد. و این امر صرفنظر از اینکه سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات، و یا هر چیز دیگری را فراهم می کند، همواره درست است.

هر کدام از موتورهای جستجو در ارائه هدفمند ترافیک روش منحصر به فردی دارند – بازدیدکنندگان به دنبال آن چیزی می گردند که شما پیشنهاد می کنید. موتورهای جستجو همان جاده ای هستند که این اتفاق را ممکن می سازند. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کند، و یا مطالب شما را به پایگاه های داده خود اضافه کنند، شما فرصت های باور نکردنی را جهت هدایت ترافیک به سایت خود از دست خواهید داد.

پرسش های جستجو – کلماتی که کاربران در کادر جستجو تایپ می کنند، ارزش فوق العاده ای دارد. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند موجب موفقیت(یا شکست) یک سازمان شود. هدایت ترافیک هدفمند به سوی یک وب سایت می تواند تبلیغات، درآمد، و عرضه ای را که شبیه هیچ کانال دیگری از بازاریابی نیست، فراهم کند. سرمایه گذاری در زمینه سئو می تواند نرخ استثنایی بازگشت سرمایه را در مقایسه با دیگر انواع بازاریابی و تبلیغات در پی داشته باشد.