دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 تأثیر آموزش فناوری‌های نوین (GIS, GPS& RS) در توانمندسازی فرماندهان پاسگاه‌های مرزی

5 مروری بر پیشینه علمی سیستم اطلاعات جغرافیایی

اولین نمونه از یک جی‌آی‌اس ملّی، جی‌آی‌اس کانادااست که از اواخر 1960 به این طرف به صورت پیوسته مورد استفاده قرار گرفته است. در دهه‌های 1970 و 1980 میلادی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در فناوری جی‌آی‌اس به وجود آمد، به طوری که عبارت «سیستم اطلاعات جغرافیایی» در مورد مجموعه ابزارهایی برای تحلیل و نمایش نقشه‌ها و ادغام فنون و شیوه‌های آماری و نقشه‌ای و کاربرد فراگیرتر آن، به‌ویژه برای تحلیل تأثیرات وخط مشی‌های دولتی به کارگرفته شد. در حالی‌که سابقه فناوری جی‌آی‌اس درکشورهای غربی ازجمله کانادا وآمریکا به بیش از 40 سال می‌رسد، فناوری جی‌آی‌اس در اغلب کشورهای جهان سوم بسیار جوان می‌باشد. از ویژگی‌های جی‌آی‌اس در کشورهای غربی هماهنگی بین فناوری و آموزش وکاربرد آن است، درحالی که درکشورهای جهان سوم، ورود فناوری قبل از آموزش و مهارت‌اندوزی مربوط به آن صورت می‌گیرد.

سورنسن[1] (1997) از ادغام سیستم موقعیت یاب جهانی و سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تجزیه و تحلیل پویا و به موقع جرائم و اعمال قانون استفاده کرد. مشاهدات این تحقیق نشان می‌دهد که استفاده از تجهیزات دستی کوچک GIS ابزار مناسبی برای نمایش نقاط حساس، مرزها و دیگر ویژگی‌های جغرافیایی و مکان یابی وسایل نقلیه اتوماتیک بزرگ و وسایل نقلیه مصنوعی اتوماتیک است.

لی به یو[2] (2000) از GIS برای تجزیه و تحلیل توزیع جرائم استفاده نمود و از تکنولوژی و روش مورد نظر برای شناسایی مشکل و تحلیل و نقشه برداری فضاهای خطرناک برای کار پلیس پرداخت. نتایج نشان می‌دهد که مدل موردنظر نشان می‌دهد GIS و نقشه برداری ابزاری مناسب برای نمایش دادن و ارزیابی تغییرات و تلفن‌های درخواست خدمات پلیسی در زمان و مکان شهری می‌باشد.

تری و گانتارد[3] (2005) در تحقیقی بیان می‌کنند که تعیین نقشه جرائم به وسیله GIS، نقشه مجازی است که به پلیس این امکان را می‌دهد که مناطق رخداد خطر را با آن تجزیه و تحلیل نمایند. و کاربردهای زیادی مخصوصاً در پلیس پیشگیری دارد. به پلیس کمک می‌کند تا محل رخداد جرائم را شناسایی کرده و استراتژی‌های لازم برای مقابله با جرائم را انجام دهند.

احمد و همکارن[4] (2013) در مقاله ای با عنوان “تجزیه و تحلیل توزیع ایستگاه‌های پلیس در شهر کانو با استفاده از GIS” به توزیع مناسب ایستگاه‌های پلیس با استفاده از GIS پرداخته شد. تحقیقات پیشنهاد می‌کند که به منظور دست یابی به کنترل بهتر موقعیت‌های امنیتی، در نظر گرفتن جمعیت در تعیین ایستگاه‌های بسیار ضروری می‌باشد.

[1] Sorensen

[2] LeBeau

[3] Grantand&Terry

[4] Ahmed et al

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:تأثیر آموزش فناوری‌های نوین (GIS, GPS& RS) در توانمندسازی فرماندهان پاسگاه‌های مرزی

Related Posts

دسته اصلی

دریافت وام بین المللی و انتقال سرمایه به خارج از ایران

بانک وسترن یونیون در سال ۱۸۵۱ تأسیس شد. این شرکت ارائه‌دهندهٔ خدمات مالی و ارتباطی است و مقر اصلی آن در مریدین، کلرادوایالات متحده قرار دارد.وسترن یونیون خدمات متنوعی از جمله انتقال وجه فرد به Read more…

دسته اصلی

 آموزش رایگان طراحی گرافیکی در سایت ایزی دیزاین

آشنایی با سایت ایزی دیزاین ایزی دیزاین با نام لاتین Ezdesign برگفته از دو کلمه Ez (easy) + Design می باشد و مرجعی است که علاوه بر آموزش رایگان نرم افزار های گرافیکی از مانند Read more…

دسته اصلی

مزایای ورزش یوگا

یوگا ورزشی است که باعث افزایش کیفیت زندگی می‌شود و فواید زیادی به همراه دارد. این ورزش هم بر روی سلامت بدن و هم سلامت ذهن کار می‌کند. دادن یک عنوان خاص به یوگا مشکل Read more…