دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :تاثیر اقلیم برکشت سویا در منطقه رضوانشهر(استان گیلان )

نتايج حاصل از ارزيابي رشدونمو سويا دراين آزمايش نشان داد كه ارقام مختلف مورد آزمايش واجد مطابقت هاي لازم از نظراكولوژي، اقتصادي و اجتماعي براي كشت درمنطقه مي باشند. اولين برداشت سويا مربوط به رقم SRF يعني چهارم مهرماه و آخرين زمان برداشت متعلق به رقم پشم باقلا به تاريخ پنجم آبان بود. بنابراين امكان كشت ارقام مورد مطالعه در منطقه وجود دارد.

 

4-3 نرمال های اقلیمی برای گیاه زراعی سویا

اقلیم مورد نیاز سویا آب و هوای شبیه به ذرت است. بنابراین جایی که ذرت می تواند رشد کند سویا می‎توان کاشت.

درجه حرارت: اپتیمم درجه حرارت برای جوانه زدن سویا 30 درجه سانتی گراد است حداقل و حداکثر دما برای جوانه زدن حدود 5 درجه سانتی گراد تا 40 درجه سانتی گراد تخمین زده می شود (سیا، 1982) بقای حیاتی گیاه به رطوبت حداقل 6 درصد در دمای 5 درجه سانتی گراد نیاز دارد. دانه ها نیاز به رطوبت بالایی بطور نرمال دارند، رطوبت بالا و پایین طبیعی در 25 درجه سانتی گراد سبب توسعه گیاه می گردد معمولاً رطوبت 12 الی 14 درصد حداقل رطوبتی است که دردمای 5 درجه سانتی گراد می تواند طول دوره رشد خود را سپری کند.

درجه حرارت یخبندان می تواند به کلی برگ ها را از بین ببرد یا محصول را کاشه دهد دمای بالا در طول زمان گلدهی سبب پهن شدگی گیاه می شود ولی سبب کاهش پروتئین می گردد. غده زایی و تثبیت ازت در سویا یکی از مهمترین فاکتورها است که در رابطه با درجه حرارت     می باشد. رشد سویا دارای محدودیت نیز می باشد. مثلاً دمای بالای 33 درجه برای این محصول محدود کننده است در 27 درجه غده ها شکل می گیرند و توسعه و تثبیت هیدروژن به سرعت زیاد می شود غده های موجود برگی به آرامی به زردی می‎گرایند زمانی که دما به پایین 21 درجه سانتی گراد برای مدت 30 روز باشد جوانه زدن سویا وابسته به حداقل 20 درصد رطوبت خاک است و میزان رطوبت پایین سبب کوچک شدن و عدم توسعه گیاه و غده‎ها می گردد. آب مورد نیاز سویا حدود 64 تا 75 سانتی متر در مناطق خشک تخمین زده می شود. در آب و هوای جنب حارّه ای میزان باران در حدود 65 سانتی متر در طول دوره فصل رویشی برای گیاه بسیار موفقیت آمیز می باشد.

از نظر رطوبت و ميزان نياز آب اين محصول نيز شرايط  فراهم مي باشد. چون اين محصول در طول رشد نياز به 75 درصد ميلي متر باران دارد كه متوسط نياز آب ذرت بين 41 تا 46 ميلي متر مي باشد و از سوي ديگر اين محصول مقاومت زيادي در مقابل كم آبي دارد و مي شود گفت يك محصول اقتصادي است. در نتيجه با بررسي كم صورت گرفته شرايط محيطي و اقليمي براي پرورش اين محصول در شهرستان رضوانشهر فراهم است.


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تاثیر اقلیم برکشت سویا در منطقه رضوانشهر(استان گیلان )

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی